Ži ako Malý princ - Stéphane Garnier, Motýľ, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ži ako Malý princ

Ako načúvať svojmu vnútornému dieťaťu

Ži ako Malý princ je kniha plná nadhľadu, inšpirácie a jemnocitu voči komplikovanému životu tejto doby, ktorá zachytáva bravúrnosť a múdrosť obľúbeného príbehu od Antoina St.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
Počet strán
208

Ži ako Malý princ je kniha plná nadhľadu, inšpirácie a jemnocitu voči komplikovanému životu tejto doby, ktorá zachytáva bravúrnosť a múdrosť obľúbeného príbehu od Antoina St. Exupéryho... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Chovejte se jako Malý princ - Stéphane Garnier, Jota, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Viac ako 30 dní
-18 %

15,75 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Žltý zápisník budovania značky - Michal Pastier, Žurnál, 2024

Viac o knihe

„Všetci dospelí boli raz deťmi, ale málokto si na to pamätá.“– Antoine St. Exupéry, Malý princ

Ži ako Malý princ je kniha plná nadhľadu, inšpirácie a jemnocitu voči komplikovanému životu tejto doby, ktorá zachytáva bravúrnosť a múdrosť obľúbeného príbehu od Antoina St. Exupéryho.

Stéphane Garnier nám prostredníctvom Malého princa pripomína, kým sme boli v detstve, učí nás, ako si opäť nájsť čas na život a hru a objaviť zázraky každodenného života.

Našli by sme len málo kníh, ktoré by boli rovnako obľúbené takým širokým publikom ako Exupéryho Malý princ. Táto nezabudnuteľná lyrická rozprávka, ktorá bola po prvý raz publikovaná v roku 1943 a dodnes je jednou z najpredávanejších kníh, popisuje objavovanie zmyslu života očami malého chlapca cestujúceho po vesmíre v snahe nájsť šťastie.

Stéphane Garnier vo svojom diele Ži ako Malý princ prezentuje Exupéryho príbeh cez pohľad človeka súčasnej doby, a povzbudzuje nás – rovnako ako Malý princ – aby sme si zachovali detské očarenie svetom, spomalili, snívali vo veľkom a preukazovali pokornú láskavosť voči našej planéte a sebe navzájom. Autor v každej kapitole nádherne čaruje s veľavravnou múdrosťou rozprávania Antoina St. Exupéryho, a pripomína nám, ako byť neskorumpovanými rebelmi, zanechať svoju stopu vo svete, oslobodiť sa od posudzovania inými, zbaviť sa nepotrebného a prijať samotu.

Garnier nám ponúka pútavý návod, ako bez ohľadu na vek znovuobjaviť to najdôležitejšie, a svoje myšlienky strieda s originálnymi ilustráciami, najznámejšími provokatívnymi citátmi a radami, ako zúročiť Exupéryho filozofie na pozadí rastúcich a zložitých nárokov moderného života.
Čítať viac
Originálny názov
Agir et penser comme Le Petit Prince
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
472 g
ISBN
9788081642906
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1397391
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

19 hodnotení

10
6
1
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Kristina Tichá
Neoverený nákup
30.12.2022
Odporúčam!
Kniha má prekvapila, a ponúkla aj zopár nových objavov. Aj keď ste Malého princa asi čítali, skúste siahnuť aj po tejto. Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
26.10.2022
@magical_nights_with_book
Kniha vás zaujme hneď svojou čarovnou obálkou. Keď si ju otvoríte, zistíte, že vnútri sa nachádzajú aj originálne ilustrácie z Malého princa :) Ide o inšpiratívne dielo, ktoré nás motivuje, aby sme sa pozreli sa na svet opäť detskými očami. Ako dospievame, postupne všetko ohraničujeme, zadefinujeme, dávame tomu reálny, logický zmysel. Všetko sa stáva konkrétnym a hmatateľným. Je to presný opak toho, ako sme zmýšľali v detstve, keď sme si vymýšľali príbehy a predstavovali si iné svety a nič pre nás nebolo nemožné. Autor nám chce ukázať, ako opäť objaviť v sebe Malého princa, aby sme znova mohli vidieť ten krásny rozmanitý svet, v ktorom je všetko možné. Je to príjemné čítanie obsahujúce pekné myšlienky, ktoré vás prinútia o nich rozmýšľať :)
Zaujímavé úryvok: „Skutočne musíme čakať na posledný deň svojho života, aby sme mali výčitky? Necháme svojho priateľa, dieťa, ktorým sme boli v minulosti, zomrieť od nudy?
Na napísanie prvej strany nášho nového života treba urobiť prvý krok. Tak vykročme!“

Knihu odporúčam :)
Čítať viac
viera bartosova
Overený zákazník
26.10.2022
krásna, výnimočná a a veľmi jemná kniha ktorú presne vystihuje popis “ kniha plná nadhľadu a jemnocitu …”
mna ako človeka citlivého veľmi pohladila a upokojila v tomto svete plnom sociálnych sieti a rýchleho žitia …
ďakujem za tuto knihu .
V
Čítať viac
Simona Vaseckova
Neoverený nákup
25.10.2022
Otrasný preklad a zjavne bez korektury
Kedy si už v tomto vydavateľstve konečne nájdu slušných prekladateľov a pochopia, že na texte treba urobiť aj korektúru. Sama chyba... zasa raz sklamanie, Motýľ už nikdy viac... Čítať viac
21.10.2022
Kto by nepoznal Malého princa ? Patrím ku skupine, ktorá ho miliónkrát čítala a videla. Múdrosti do života skryté v detskej rozprávke som ale pochopila až v dospelosti a vďaka mojej láske k princovi som sa tešila ako si ho budem môcť viac vniesť do života.

Kniha je nádherne a kvalitne spracovaná. Nachádza sa tu mnoho ilustrácií z Malého princa, ktoré nám pomáhajú naladiť sa na našu detskú stránku. Popravde až po prečítaní tejto knihy som si uvedomila ako málo mi z môjho detského ja ostalo a ako mi to chýba.

Kniha je rozdelená do mnohých krátkych kapitol a preto som každé ráno začínala práve s touto knihou. Niektoré kapitoly mi dodali energiu a ukázali smer ako čo najlepšie daný deň prežiť.

Je to písané jednoducho a predsa som si niektoré časti musela prečítať viackrát aby som z toho vyťažila maximum. Pravdou však je že niektoré kapitoly si boli až príliš podobné a tak by sa z tejto krátkej knihy kľudne dala urobiť aj kratšia bez toho aby sme o niečo prišli.

Zobrala som si z nej mnoho a s mnohými myšlienkami súhlasím ale praktizovať ich v reálnom svete, kde proste niektoré veci musíte nie je také jednoduché. Preto môžem povedať že kniha mi niečo dala, niečo bolo zbytočné a niečo by som chcela ale neviem či by to v bežnom živote fungovalo.
Čítať viac
Michal M.
Neoverený nákup
21.10.2022
Nádherná
Keď držíte túto krásnu knižku v ruke, na chvíločku sa zamyslíte nad jej výnimočným spracovaním. Je úžasná zvonku aj zvnútra. Krásne myšlienky a posolstvo, ktoré ponúka je akoby sprievodcom v tejto depresívnej dobe. Čítať viac
20.10.2022
Myslím, že neexistuje asi nikto, kto by nečítal knihu Malý princ od Exupéryho alebo o nej ešte nepočul, a rovnako tak je podľa mňa samozrejmé, že každý, kto túto drobnú jednohubku mal vo svojich rukách, okamžite sa stala jeho srdcovkou. Ja teda môžem hovoriť len sama za seba a čo sa týka mňa, toto dielo milujem.

V novinke Ži ako Malý princ sa stretávame s množstvom inšpiratívnych myšlienok, ktoré sú doplnené o samotné úryvky z tohto výnimočného diela.

Autor nám pripomína prostredníctvom vlastných zážitkov z detstva, aké bolo všetko jednoduchšie, kým sme nedospeli a nezačali ako dospelí všetko komplikovať. Na začiatku nám dáva priestor pre opísanie našich najväčších detských snov a túžob. Ja sama som mala trochu problém zaspomínať si a vlastne som si ani nevedela nejaké obzvlášť veľké sny vybaviť.

Celá kniha je akýmsi zdrojom motivačných slov, autorovi musím uznať, že skutočne volil tie správne vety, nad ktorými sa človek musí pozastaviť, pouvažovať, pousmiať sa nad nimi a pripomenúť si, akým rastom sme si prešli. Vyzýva nás k tomu, aby sme v sebe nikdy nepotláčali toho pojašeného drobného človiečika, ktorým sme kedysi bývali.

V dnešnom uponáhľanom svete je náročné ostať sám sebou, nebyť v kuse len vážny a mrzutý, a obzvlášť preto je niekedy naozaj pekné prečítať si takéto riadky, spomaliť a uvedomiť si, že len my sami si niekedy stojíme v ceste.

Chválim nádherné prevedenie, výstižné ilustrácie. Ja som si túto drobnú knižku plánovala kúskovať, no nakoniec som ju prečítala celú takmer hneď v ten deň, keď mi prišla.

Zachovať si v sebe svoje detské ja je niekedy náročné, no ja sa snažím nestratiť ho, popravde, nerada by som ho niekedy pustila preč.
Čítať viac
Roman T.
Neoverený nákup
18.10.2022
Roman
Na tejto knihe som sa dobre zasmial. Neviem, co som cakal, ale toto rozhodne nie. Potom sa pozriem na amazon a 2 reviews. Prázdny bezobsazny marketingovy tah - take nic zabalene v pozlatke. Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Keď má človek po ruke len kladivo, každý problém sa stáva klincom.“

Auris - Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek, 2021
Auris
Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek