Convenience Store Woman - Sayaka Murata, Granta Books, 2019

13,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Convenience Store Woman - Sayaka Murata, Granta Books, 2019
Convenience Store Woman - Sayaka Murata, Granta Books, 2019

Convenience Store Woman

Meet Keiko. Keiko is 36 years old. She's never had a boyfriend, and she's been working in the same supermarket for eighteen years. Keiko's family wishes she'd get a proper job.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Granta Books, 2019
176 strán
2-3 hodiny čítania

Meet Keiko. Keiko is 36 years old. She's never had a boyfriend, and she's been working in the same supermarket for eighteen years. Keiko's family wishes she'd get a proper job. Her friends wonder why she won't get married. But Keiko knows what ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

13,95 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Convenience Store Woman - Sayaka Murata, Granta Books, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Maja Lunde: Vládkyňa vetra. Tatran, 2024
Convenience Store Woman - Sayaka Murata, Granta Books, 2019
13,95 €

Viac o knihe

Meet Keiko. Keiko is 36 years old. She's never had a boyfriend, and she's been working in the same supermarket for eighteen years. Keiko's family wishes she'd get a proper job. Her friends wonder why she won't get married. But Keiko knows what makes her happy, and she's not going to let anyone come between her and her convenience store...
Čítať viac
Počet strán
176
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×198 mm
Hmotnosť
131 g
ISBN
9781846276842
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
538985
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Granta Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

9 hodnotení

3
5
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Príbeh autistickej ženy od detstva po dospelosť. Zakorení sa do malého obchodu a žije obyčajný život. Mnohí ľudia v jej okolí ju nechápu, ako môže žiť bez potreby sa šplhať po pracovnom i osobnom rebríku, vydať sa a mať deti, ako je to od mnohých žien očakávané. Akých zvláštnych i obyčajných ľudí stretne a ako sa jej život vyvinie sa dozviete v tejto krátkej knihe. Vrelo odporúčam všetkým, ktorý si chcú prečítať niečo krátke, ale dobré.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

14.3.2024
kto nám dáva právo posudzovať život iných?
Keiko nie je ako zvyšok spoločnosti. Nerozumie spoločenským konvenciám, nehľadá vzťahy a celý jej život je práca v Konbini. Jej rutina sa naruší s príchodom nového kolegu, ktorý sa tiež cíti ako vyvrheľ spoločnosti.
Táto kniha ma prinútila zamyslieť sa a aj pár dní po jej dočítaní na ňu neprestávam myslieť. Je písaná svižne, miestami sa človek usmeje, miestami si len zhrozene zakrýva ústa. Môže sa snažiť Keiko zatratiť, no mňa kniha skôr naviedla k väčšej tolerancií, akceptácií a empatií voči iným ľuďom.
V tomto mám rada japonskú prózu, pretože sa často zaoberá témami, ktoré sú medzi nami, len o nich nikto nehovorí a autori tému väčšinou ani neuzavrú, ale nechajú čitateľa urobiť si vlastný názor.
Čítať viac
7.2.2024
A fun, weird and very different book… what more could I want?
I really liked this book for what it was. A short story about a woman who finds comfort in the order of a convenience store. I also really appriciated the focus on society and social standards. It was a good storyline that made other characters more prominent and we find out so much more about her relationship with other people in comparison to the convenience store.
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
29.1.2024
We bring home stray cats, not stray incels.
It was a fast and enjoyable reading. I have so many quotes from this book, it is unbelievable.

Sometimes, I was laughing, sometimes I was angry and sometimes I was sad. This book is everything.

The main character (Keiko) has Asperger Syndrome and it was so well portrayed that I was blown away by it. She is an incredible hero. She reminded me how difficult but at the same time important it is to fight for yourself and not take some rubbish from others however your peers, family, or society is pressuring you.
Čítať viac
26.6.2021
Kniha opisuje príbeh Keiko Furukura z Tokya a jej životnej cesty. Keiko nikdy nezapadala do spoločnosti a ľudia si o nej mysleli, že je čudáčka. Nikdy poriadne nevedela, čo so životom a brala veci ako prišli. Avšak, keď mala 18 rokov, dostala prácu v samoobsluhe. Pri tejto práci sa konečne našla. Táto práca ju bavila a napĺňala. Konečne mala pocit, že je užitočná. Rozumela pravidlám spoločnosti, no bola trochu spoločensky nemožná, preto sa snažila, ako najlepšie vedela, zapadnúť (vždy sa riadila pravidlami,…) Viac nebudem prezrádzať.
V podstate v knihe ide o to, že nie každý z nás túži byť, napr. biznismen. Niekomu stačí ku šťastiu / spokojnosti málo a nájde radosť aj pri práci v samoobsluhe. Každý z nás je iný, každý z nás je svojim spôsobom jedinečný. Práve táto myšlienka sa mi v tejto knihe páčila.
Aj keď som dala knihe 3, bolo to pre mňa oddychové čítanie a užila som si to.
Čítať viac

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes