Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Semienko súcitu - Dalajláma, Bao Luu (ilustrátor), Stonožka, 2022

10,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Semienko súcitu

Lekcie zo života a z učenia jeho svätosti dalajlámu pre najmenších čitateľov. Jednoduchý text so silným posolstvom, doplnený o krásne ilustrácie, dieťa vedie a povzbudzuje k... Čítať viac

Vek
4+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2022
40 strán
34 minút čítania

Lekcie zo života a z učenia jeho svätosti dalajlámu pre najmenších čitateľov. Jednoduchý text so silným posolstvom, doplnený o krásne ilustrácie, dieťa vedie a povzbudzuje k tomu, aby pomohlo vniesť do sveta viac lásky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 15 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Semienko súcitu - Dalajláma, Bao Luu (ilustrátor), Stonožka, 2022
10,90 €

Viac o knihe

Lekcie zo života a z učenia jeho svätosti dalajlámu pre najmenších čitateľov.

„Zo sebadôvery vyrastá súcit a zo súcitu rozkvitá sila.“

Dalajláma precestoval veľa krajín a stretol sa s mnohými deťmi. Nikdy sa mu však nepodarí osobne sa stretnúť so všetkými deťmi sveta, preto sa s nimi chce podeliť aspoň o svoj životný príbeh. V knihe spomína na svoje detstvo a na to, ako ho mama a ľudia v jeho okolí naučili starať sa o semienko súcitu, ktoré drieme v každom z nás. Dúfa, že jeho rozprávanie pomôže vyklíčiť semienku súcitu v srdciach detských čitateľov a že spoločne vytvoríme láskavejší svet.

Jednoduchý text so silným posolstvom, doplnený o krásne ilustrácie, dieťa vedie a povzbudzuje k tomu, aby pomohlo vniesť do sveta viac lásky.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1377547
Originálny názov
The Seed of Compassion
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
229×229 mm
Hmotnosť
400 g
ISBN
9788055181721
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
4+
Ilustrácie
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Čína
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17.11.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knižné dielo nesie v sebe silné posolstvo, až také, že si myslím, že podobná kniha by mala byť napísaná aj pre dospelých. Musí byť!

Malý chlapec menom Tändzin Gjamccho vyrastal v roľníckej rodine. Mame pomáhal so všetkým, čo bolo potrebné, nakoľko jeho otec sa staral o kone a nebol veľmi často doma. A práve mama v ňom pestovala od malička semienka súcitu.

,,Naučila ma, že ak budeme k blížnym vľúdni a láskaví, pomôžeme im ľahšie znášať trápenie.“ (citát z knihy)

A keď do ich dediny zavítali mnísi, ktorí po smrti 13. Dalajlámu hľadali jeho nástupcu, zistili, že je ním on - a jeho život sa zmenil.

Čo sa však nezmenilo, bolo to semienko súcitu, ktoré pomaly rástlo a zrelo.

,,Tak ako vysoký strom nikdy nezabudne, z akého semienka vyklíčil, aj ja som sa často vracal k semienku súcitu, ktoré do mňa zasiala mama. Niesol som ho v sebe ako chlapec u nás doma, potom ako mladý mních v kláštore a nesiem ho v sebe aj dnes, keď šírim, posolstvo súcitu po celom svete.“ (citát z knihy)

V knihe je veľmi otvorene a jednoducho napísané, ako je možné súcit rozvíjať. A že aj keď sa nám niekedy nepodarí, vplyvom rôznych okolností, byť súcitnými, netreba strácať nádej, všetko si vyžaduje cvik. Aj súcitu je potrebné sa naučiť, tak ako všetkému v živote.
Čítať viac

„V Prahe a ešte na niektorých iných miestach som sa naučil byť sám. Byť sám sebou som sa doteraz nenaučil. Sám viem byť aj v dlhom rade na kapry. Ide to bez námahy, nemusím sa na to ani sústredí - pokiaľ si ma nevšímajú, na množstve ľudí okolo nezáleží. No na to, aby sme boli sami sebou, potrebujeme druhých.“

RAJc je preč - Pavel Vilikovský, 2018
RAJc je preč
Pavel Vilikovský