Chochmesovci - Tereza Simanová, Media RTVS, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Chochmesovci

Veselá príručka slušného správania

Pripravte sa na to, že pri čítaní tejto knihy možno puknete od smiechu. Ak nie, dozviete sa ľahké odpovede na tieto ťažké otázky: Treba si pred podaním ruky napľuť do dlane?... Čítať viac

Vydavateľstvo
Media RTVS, 2022
168 strán
2-3 hodiny čítania

Pripravte sa na to, že pri čítaní tejto knihy možno puknete od smiechu. Ak nie, dozviete sa ľahké odpovede na tieto ťažké otázky: Treba si pred podaním ruky napľuť do dlane?... Čítať viac

  • Flexi väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024
Chochmesovci - Tereza Simanová, Media RTVS, 2022
15,90 €

Viac o knihe

Pripravte sa na to, že pri čítaní tejto knihy Chochmesovci možno puknete od smiechu. Ak nie, dozviete sa ľahké odpovede na tieto ťažké otázky:
Treba si pred podaním ruky napľuť do dlane?
Môžete sa pred neohlásenou návštevou zatajiť?
Ako podať ruku aj kyticu naraz?
Môžete pri telefonovaní ležať?
Treba na seniorov kričať, keď zle počujú?
Kedy sa pri stretnutí pobozkáte a s kým?
Môžete pri jedle mľaskať a sŕkať?

Vitajte v rodine Chochmesovcov, v ktorej je každý trocha švihnutý, ale ináč sú všetci normálni!

Obľúbený televízny animovaný seriál z produkcie RTVS Chochmesovci sa dočkal knižnej podoby. S podtitulom „Veselá príručka slušného správania“ ponúka malým aj veľkým čitateľom sériu zábavných príbehov rodinky Chochmesovcov. Bohato ilustrovaná kniha humornou formou približuje pravidlá spoločenského správania, vďaka čomu vyplnila citeľnú medzeru v ponuke kníh pre deti.

Rodinka Chochmesovcov sa objavila na televíznych obrazovkách v roku 2018 a úspech prvej série, ktorá mala 25 častí, podnietil vznik ďalších pokračovaní. Dodnes ich vzniklo 55 a seriál sa dotkol všetkých tém etikety a bontónu, pričom riešil aj niektoré etické témy. Chochmesovci sú tradičná súčasná trojgeneračná rodina, žijúca v meste, zložená z mierne excentrických členov: mama ambiciózna workoholička, otec intelektuál a nešikovný opravár, dcéra hipsterka, syn počítačový maniak a dopĺňajú ich hippie babička a konzervatívny dedko. Ako sa píše na záložke knihy: „Každý z nich je
trocha švihnutý, ale ináč sú všetci normálni.“

Kniha zo seriálu prevzala najzaujímavejšie a najčastejšie témy etikety a bontónu ako sú: zoznamovanie, stolovanie, tykanie a vykanie, konverzáciu, návštevu, ale aj súčasné témy ako správanie na internete a telefonovanie, či etické témy ako vzťah k domácim zvieratám a správanie sa k starým či zdravotne postihnutým ľuďom.

Kniha obsahuje 14 príbehov a 4 testy vedomostí. V spojení s množstvom vtipných obrázkov dokáže osloviť nielen deti, ale aj dospelých čitateľov, ktorí si môžu svoje vedomosti o etikete osviežiť a naučiť pomocou nej aj svoje deti či vnukov a vnučky základom bontónu a slušnosti.
Knihu podľa televízneho seriálu napísala Tereza Simanová, jedna zo scenáristiek Chochmesovcov, v súčasnosti dramaturgička Rádia Devín. Výtvarne knihu spracovalo Ové Pictures, mladé kreatívne štúdio, ktoré dalo podobu aj animovanému seriálu. Produkčne knihu zastrešilo štúdio K2 Production, ktoré vyrábalo aj animovaný seriál.

Po minuloročnej nesmierne úspešnej knihe Ktosi je za dverami (autorov Milana Lasicu a Júliusa Satinského) ide o ďalší produkt Vydavateľstva Media RTVS, ktorý má šancu úspešne zaujať na knižnom trhu a predstaviť tak čitateľom obľúbené televízne relácie aj v knižnej podobe.
Čítať viac
Počet strán
168
Väzba
flexi
Rozmer
206×206 mm
Hmotnosť
498 g
ISBN
9788097362218
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1732821
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Media RTVS
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Sonamici
Neoverený nákup
11.5.2023
Kniha do každej domacnosti
My sme sa rozhodli kúpiť na základe TV relácie. Knihu doporučujem, chochmes nikdy nevyjde z módy :-) Čítať viac
Majka
Neoverený nákup
27.12.2022
Skvelá kniha
Skvelá, zábavná a bohato ilustrovaná kniha, ktorá vysvetľuje pravidlá spoločenského správania nielen deťom, ale určite sa niečo nové dozvedia aj dospelí. Splnila naše očakávania. Čítať viac

„Ak nejestvuje nič také ako šťastný koniec, nech sa príbeh skončí teraz.“

Knižnica na kolesách - David Whitehouse, 2015
Knižnica na kolesách
David Whitehouse