Naša budúcnosť je lokálna - Helena Norberg-Hodge, Alter-Nativa o.z., 2020

13,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Naša budúcnosť je lokálna

Cesta k ekonomike št’astia

Autorka v knihe popisuje súvislosti medzi našou sociálnou, ekonomickou, ekologickou a duchovnou krízou a odhaľuje, ako systémový posun z globálnej úrovne na miestnu dokáže tieto... Čítať viac

Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z., 2020
Počet strán
164

Autorka v knihe popisuje súvislosti medzi našou sociálnou, ekonomickou, ekologickou a duchovnou krízou a odhaľuje, ako systémový posun z globálnej úrovne na miestnu dokáže tieto zdanlivo rozdielne problémy riešiť súčasne... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,00 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Naša planéta je naším domovom

Naši škriatkovia odporúčajú

Vila v Taliansku - Julie Caplin, Cosmopolis, 2024
Naša budúcnosť je lokálna - Helena Norberg-Hodge, Alter-Nativa o.z., 2020
13,00 €

Viac o knihe

Autorka v knihe popisuje súvislosti medzi našou sociálnou, ekonomickou, ekologickou a duchovnou krízou a odhaľuje, ako systémový posun z globálnej úrovne na miestnu dokáže tieto zdanlivo rozdielne problémy riešiť súčasne.
Helena destiluje múdrosť získanú počas štyroch desaťročí aktivizmu a priamych skúseností z celého sveta. Analyzuje starý príbeh „pokroku“ prostredníctvom technologického rozvoja a firemného rastu a predstavuje stručnú a presvedčivú argumentáciu výhod lokálnosti ekonomík.
Jej argumenty podporujú príklady z reálneho sveta, ktoré dokazujú, že bez povšimnutia hlavných médií a ďaleko od fetišizovanej techno-utópie Silicon Valley už existujú miestne hnutia lokálnosti a na všetkých kontinentoch sa ľudia spájajú, aby získali späť kontrolu nad svojim hospodárstvom a opätovne oživili vzájomné prepojenia, spojili roztrieštené komunity a obnovili zničené životné prostredie.
Výňatok z prvej kapitoly knihy je teraz preložený do dvanástich jazykov, ďalšie jazyky pribúdajú.
Čítať viac
Počet strán
164
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
165×230 mm
Hmotnosť
225 g
ISBN
9788099951021
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
839627
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6.1.2023
V tejto knihe sú zaujímavo popísané negatívne dopady globalizácie – od rôznych sociálnych a zdravotných dopadov, po klimatickú zmenu. Ako alternatívu autorka presadzuje decentralizáciu a návrat k lokálnym ekonomikám, pričom argumenty má celkom presvedčivé. Som na 100% stotožnený s myšlienkou formou zdola aj zhora obnovovať lokálne ekonomiky na úkor ekonomickej globalizácie, no nezdieľam príliš autorkine utopické vízie, že odstránením globalizácie a decentralizáciou sa ľudia vrátia do bodu, keď žili šťastnejšie, bezstarostnejšie a solidárne k sebe navzájom, pretože si myslím (a utvrdili ma v tom aj knihy ako napr Kolaps od Jared Diamonda), že takýto bod v histórii ľudstva reálne neexistoval, navzdory niekoľkým výnimkám, ktorými autorka argumentuje (napr obyvateľmi Indickej náhornej oblasti Ladak, ktorí sú však dnes už globalizáciou psychicky a kultúrne zničení tiež).

Mali by sme ničiť ekonomickú globalizáciu a obnovovať lokálne ekonomiky, obnovovať domácu výrobu a spotrebu. Je to jedna z kľúčových problematík sveta, ktoré by sme mali riešiť. Páčilo sa mi, ako prehľadne a zrozumiteľne je táto kniha písaná, a navyše bez nadbytočného politizovania. Odporúčam na prečítanie.
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
20.4.2022
ČÍTAJTE,JE TO NÁVOD NA PREŽITIE V ŠŤASTÍ
Autorka je aj aktivstka,prednáša,motivuje.Kiežby bola táto jednoduchá myšlienka základným kritériom rozhodovania každého z nás.Lokálny prístup a láska zrodená na mieste kde žijeme - ku Zemi,ku prírode,ku ľuďom nás zachráni. Čítať viac

Helena Norberg-Hodge

Čítať viac

„Svet, v ktorom sa číta, je tým najlepším možným. Čítanie kníh a debaty o nich sú tou najpríjemnejšou formou cibrenia mysle, na akú som vo svojom doterajšom živote natrafila. A jedným z najúčinnejších spôsobov, ako meniť svoj svet k lepšiemu. “

Do plaviek - Eva Borušovičová, 2018
Do plaviek
Eva Borušovičová