Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022

24,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022

Medicína výživy

Najnovšie poznatky o výžive a životospráve v informačnom chaose

Informačný chaos je fenomén súčasnej doby. Tak, ako obezita. Rady, ako sa stravovať, ako diétovať, čo jesť, čo nejesť, čo piť či nepiť, “zaručené”informácie o tom, ako hladovať,... Čítať viac

4,7 44 hodnotení
1. diel série
Medicína výživy
Vydavateľstvo
Centrum výživy, 2022
Počet strán
260

Informačný chaos je fenomén súčasnej doby. Tak, ako obezita. Rady, ako sa stravovať, ako diétovať, čo jesť, čo nejesť, čo piť či nepiť, “zaručené”informácie o tom, ako hladovať, detoxovať, čistiť telo... Neodborné rady však môžu byť zdraviu škodlivé... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

24,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2021
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2021
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Tomáš Forró: Spev sirén. Absynt, 2024
Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
24,90 €

Viac o knihe

Informačný chaos je fenomén súčasnej doby. Tak, ako obezita. Rady, ako sa stravovať, ako diétovať, čo jesť, čo nejesť, čo piť či nepiť, “zaručené”informácie o tom, ako hladovať, detoxovať, čistiť telo... Neodborné rady však môžu byť zdraviu škodlivé. Preto vznikla táto kniha. MEDICÍNA VÝŽIVY, ktorú napísal MUDr. Boris Bajer, PhD.

Volám sa Boris Bajer, som absolvent medicíny a pracoval som vo vede a výskume, ktorý sa venoval výžive, pohybu a životospráve. Sám som si v minulosti prešiel obdobím obezity, poruchami príjmu potravy, diétami, psychickým trápením. Časom sa však svet výživy, správna životospráva a pomoc druhým s rovnakými problémami stali mojim životným poslaním. Ako lekár, fyziológ a výživový špecialista som sa rozhodol všetky svoje poznatky zosumarizovať do jednej – na slovenskom trhu NAJKOMPLEXNEJŠEJ knihy MEDICÍNA VÝŽIVY. Tá krok po kroku vysvetľuje základy, ale aj najnovšie informácie zo sveta výživy, životosprávy a diét.

Komplikované? Vôbec nie!

Knihu som písal dva roky a písal som ju tak, aby ju pochopil naozaj KAŽDÝ. Vysvetľujem v nej odbornú tematiku ľudskou rečou, prinášam v nej aj môj osobný príbeh, no zároveň skúsenosti z mojej lekárskej a odbornej praxe. Konzultoval som ju s najvýznamnejšími osobnosťami zo sveta výživy, životosprávy a fitness u nás: doc. RNDr. Viktorom Bielikom, PhD., Mgr. Marošom Molnárom a Mgr. Michalom Paleníkom. Za ich úsilie a snahu priniesť vám unikátnu knihu im aj touto cestou ešte raz ďakujem! Aj oni sú dôkazom toho, že táto kniha je súhrou tých najlepších rád.

ČO V KNIHE NÁJDETE?

Odborné, osobné a citlivé témy. Smutné príbehy, ale aj úsmevné historky. Odpovede na stovky otázok pre začiatočníkov i pokročilých, ktoré sú navyše vedecky podložené a spracované do jazyka, ktorému porozumie KAŽDÝ. Kniha sa skladá z troch častí a dovedna 30 kapitol. Každá z nich sa začína (často) zábavnou story buď z môjho detsva, neskoršieho života, či z praxe výživového špecialistu. Na to vždy nadväzuje téma z výživy a životosprávy, ktorú následne bližšie rozoberám.

Aké časti v knihe nájdete:
  1. Základy výživy
  2. Ostatné súčasti životosprávy a zdravia
  3. Diéty, režimy, dietológia ochorení
V časti ZÁKLADY VÝŽIVY zistíš, prečo je obezita novodobou pandémiou, alebo aká dôležitá je prevencia ochorení pre naše zdravie. Dostaneš sa k téme, kedy počas dňa jesť a koľko jedla, poviem ti viac o energii z potravín, o všetkých živinách či pitnom režime.

V časti OSTATNÉ SÚČASTI ŽIVOTOSPRÁVY A ZDRAVIA sa dozvieš o črevnom mikrobióme a vláknine, ale aj o vplyve alkoholu a fajčenia na zdravie a priberanie. Pustíme sa do relatívne nových tém – ako stres a spánok ovplyvňujú naše zdravie, ako je to s otužovaním a saunovaním. Preberieme si fantastické účinky všetkých druhov pohybu a aktivity na zdravie a chudnutie.

Posledná časť DIÉTY, REŽIMY, DIETOLÓGIA OCHORENÍ sa nesie v duchu hodnotenia rôznych diét, poviem vám viac o reverznej diéte, vegánskom a vegetariánskom stravovaní, ale aj o keto a nízkosacharidových diétach. Ponúkam najnovšie poznatky o prerušovanom hladovaní, mýtoch a novinkách vo výžive, chronických ochoreniach a prístupoch v stravovaní.

Všetky tieto odborné témy sú podané jasne a výstižne. Zároveň sú prepletané prešľapmi a zlyhaniami. Mňa samotného a množstva mojich klientov. Pretože o tom to je - o chybách. No zároveň o tom, ako ich môžeme napraviť. V závere na vás čakajú 3 kapitoly plné najchutnejších receptov :)
Čítať viac
Počet strán
260
Väzba
pevná väzba
Rozmer
235×265 mm
Hmotnosť
821 g
ISBN
9788082530066
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1679505
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Medicína výživy
Vydavateľstvo
Centrum výživy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
Medicína výživy 2 - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
49,80 €

Hodnotenia

4,7 / 5

44 hodnotení

37
2
3
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27.11.2023
Už dlhšiu dobu sa zaujímam o stravovanie a celkovo o výživu a musím povedať, že táto kniha je tá najlepšia, akú som kedy čítala z oblasti výživy a stravovania. Je písaná pútavo, trošku odborne, no všetko, je vysvetlené jednoducho a tak, aby informáciám pochopil aj laik. Tak, ako je napísané na obálke knihy ,,Jasne, výstižne.", tak to aj napísané je. Túto knihu pochopí každý, kto ju pochopiť chce. :) Čítať viac
Miroslav Stajanča
Overený zákazník
7.11.2023
Nie pre každého - ťažko čitateľná
Prečítal som už viacero kníh na podobnú tématiku, no pri tejto sa musím vyslovene nútiť čítať ďalej a neodložiť ju stranou - a to som sa fakt na knihu tešil. Za mňa je kniha viac teoretická ako praktická, čakal by som viac usmernení čo a ako robiť, ako si zlepšiť tú ktorú oblasť života o ktorej sa v danej kapitole písalo. Môj subjektívny názor na obsah je, že je písaná nepútavo, miestami mi príde chaotická. Pri viacerých kapitolách som si na konci uvedomil, že vlastne ani neviem si utvoriť obraz k tomu, čo som práve čítal. Čítať viac
Miroslav Stajanča
Overený zákazník
24.11.2023
UPDATE k pôvodnému príspevku, ktorý som písal počas čítania 2. kapitoly o hormónoch. Boris vlastne tiež uznal v knihe, že táto kapitola je dosť ťažká na porozumenie a je potrebné sa k témam viackrát vrátiť (aj keď, neviem si predstaviť čítať ju znova :) )Tretia kapitola už bola pre mňa čítavejšia, zaujímavejšia a použiteľnejšia aj pre širšiu verejnosť.
Celkovo som v knihe našiel pár zaujímavých a užitočných informácii, o ktorých som doteraz nevedel a som rád, že som na ne natrafil. Ale stále platí, že pre mňa to nebol ten tip knihy, pri ktorej sa teším až ju znova chytím do ruky a začnem čítať.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
23.6.2023
Cakala som od knihy vyssiu odbornost. Napr. Autor v niektorych pripadoch uvadza nejednoznacne univerzalne informacie. Verim, ze ked sa vyjadruje autor v kaloriach, v skutocnosti mysli kilokalorie. Nie je zla cela, ale udajovo nekompletna.
Dalej som si myslela, ze bude hovorit o konkretnych vplyvoch vitaminov, mineralov, atd. na telo cloveka a jeho mozog. Keby som vedela, ze je kniha z takej velkej casti postavena na chudnuti. Urcite si ju nekupim.
Cakala som viac
Čítať viac
Ivona Krajčíková
Overený nákup
8.2.2023
Medicína výživy od Borisa Bajera
Kniha je napísaná pútavo s použitím príbehov zo života autora. Napriek tomu, že obsahuje odborné poznatky je zrozumiteľná aj pre laikov v oblasti výživy. Čítať viac
Marek Šreiner
Overený nákup
6.1.2023
medicína výzivy
výborná kniha rýchle doručenie počas sviatočného obdobia super darček pod stromček a určite inšpiratívna kniha Čítať viac
Henrich Lovinsky
Overený zákazník
4.11.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha, kde je vysvetlene to, co sa deje v ludskom tele. Preberane su zdroje zivin, ale aj nove veci vo vyzive, pohyb, spanok, stres, fajcenie, alkohol a diety. V kazdej kapitole je vzdy jeden hormon, ktory sa prebera spolu s hlavnou temou. Dobre a ucelene napisane. Nie je to najlahsia literatura, nejake krimi, alebo roma, ale poucna literatura, kde sa casto budete vracat ku nejakej veci zas a znova. Ale o tom to ma byt Čítať viac
Eva S.
Overený zákazník
29.10.2022
kniha medicína výživy
Skvelá kniha, prečítaná ešte vo februári, teším sa už, kedy mi príde domov pokračovanie. V tejto knihe je všetko vysvetelné po lopate - ako sa stravovať, ako je to s rôznymi diétami, druhmi športu, spánkom, alkoholom a fajčením, alebo ako stres ovplyvňuje zdravie. Proste perfektná kniha s kompletnými informáciami. Trochu málo receptov, ale v pokračovaní je vraj 60, takže obe dokopy budú super kombinácia. Čítať viac
Jana Bačová
Overený nákup
14.10.2022
Veľmi užitočná kniha plná zaujímavých informácii, vhodná pre každého kto sa zaujíma o svoje zdravie, nemala by chýbať v žiadnej domácej knižnici. Super odporúčam každému. Čítať viac
Mária Raunočová
Overený zákazník
4.9.2022
Zhrnutie výživy pre bežného človeka
Ku knihe som sa dostala až teraz po odporúčaní na ňu od Maroša Molnára z jeho instagramového profilu. A je to veľká škoda lebo lepšiu knihu o výžive som ešte nečítala.
Nie je to kuchárska kniha ani kniha príbehov ktorú prečítate a posuniete ďalej v rodine, je to skrátka kniha ktorú chcete mať na poličke a vraciať sa k nej kedykoľvek si nebudete istý v svojom stravovaní. Teším sa na pokračovanie!
Čítať viac

Boris Bajer

Čítať viac
Kúpte spolu
Medicína výživy - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
Medicína výživy 2 - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
49,80 €

„Až vtedy som pochopil, že hoci realita je neraz desivá a bolestivá, je to jediné miesto, kde môžeš nájsť skutočné šťastie. Pretože realita je skutočná.“