Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Špagáti - Johny Salónka, Zum Zum production, 2016

11,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Špagáti - Johny Salónka, Zum Zum production, 2016
Špagáti - Johny Salónka, Zum Zum production, 2016

Špagáti

Život na základnej vojenskej službe ako ho videl a zažil špagát Johny Salónka! Povedal mi, že vojaci sú opití, tak ich zbalil. „Ale okrem toho urobili niečo zlé?“ Fakt blbá... Čítať viac

Vydavateľstvo
Zum Zum production, 2016
320 strán
4-5 hodín čítania

Život na základnej vojenskej službe ako ho videl a zažil špagát Johny Salónka! Povedal mi, že vojaci sú opití, tak ich zbalil. „Ale okrem toho urobili niečo zlé?“ Fakt blbá otázka, lebo vojak socialistickej armády nesmie slopať. Musí byť vždy... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,50 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 8 – 13 dní
Stíhame do Vianoc
(Osobný odber)

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kúzelné Vianoce s Albi - Albi, 2023
Špagáti - Johny Salónka, Zum Zum production, 2016
11,50 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Život na základnej vojenskej službe ako ho videl a zažil špagát Johny Salónka!

Povedal mi, že vojaci sú opití, tak ich zbalil. „Ale okrem toho urobili niečo zlé?“ Fakt blbá otázka, lebo vojak socialistickej armády nesmie slopať. Musí byť vždy v strehu a pripravený brániť výdobytky socializmu. Toto som si uvedomil hneď, ako som vyslovil otázku, ale bolo už neskoro. Čo už, myslí mi to. Špagát na to nepovedal nič, len ako si nás obzeral, bolo na ňom vidno, že sa akurát rozhodol a ku dvom zadržaným mu pribudnú ďalší traja.
Plukovníka, ako rečnil, som si za ten čas obzrel, veď iné sa ani nedalo robiť. Sedel, ale aj tak pôsobil ozrutne. Obrovská hlava, na nej prešedivené spotené strapaté vlasy. Asi preto, lebo tesne predo mnou dal dole plácačku a vonku bol dobrý hic. Pot z neho len tak tiekol. Líca ako syseľ. V tvári celý červený. Uši veľké, mäsité, dobré na tlačenku, uvažoval som. Hlas mal naozaj hromový. Hrudník ako medveď, mal odkiaľ ísť taký mocný hlas. A za tie roky na vojne sa vymakal. Bol to typ, ktorý, musím priznať, už len svojim zjavom vzbudzoval rešpekt. Ale, neviem prečo, moja prítomnosť ho dobre vytáčala. Možno to bolo tým, že na mne očividne videl, ako na neho serem. V tom som dobrý, nemusím povedať ani slovo. Myslím si, že takýto stav nám obom vyhovoval. On si porečnil a ja som na neho sral. Spravodlivo rozdelené.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
131×196 mm
Hmotnosť
360 g
ISBN
9788097173777
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
260323
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Zum Zum production
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Špagáti - Johny Salónka, Zum Zum production, 2016
Blbnutí v zeleném - Marcel Vanek, Milahelp, 2008
24,46 €

Hodnotenia

2,7 / 5

3 hodnotenia

1
0
0
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Vlado
Neoverený nákup
2.3.2021
Mimoriadne zle
Extremne zle napisana kniha. Ziadne clenenie na kapitoly alebo ine mensie celky, spusta faktickych nepresnosti, samoucelna vulgarita ... ak chcete nieco skutocne kvalitne na temu ZVS, odporucam Lubasovu knihu Janovice nikdy vice. Čítať viac
jozkohorolezec
Neoverený nákup
28.1.2017
Nepekná vojenská khaki zelená farba knihy
pôsobila odpudivo, ale retro. Retro je in! Názov a dávne spomienky vylúdili úsmev a už som ju držal v ruke. Jednoduché stručné, výstižné a presvedčivé vety. Hneď v úvode som mal pocit, že ju napísal rodák, na tretej strane to už bola istota. Nezvyčajný úlovok z čakania na moje šopingujúce ženy.
Ešte večer pred spaním padla štvrtina-tretina knihy a prišiel pocit, takmer istota o identite autora. Takúto knihu by mohol napísať hocikto z nás. Známe prostredie, situácie, vzťahy, pocity, rôzne príhody a príbehy ukryté v spomienkach. Veľmi dobrý počin Johny, dobrá robota.
Výborne som sa bavil celou knihou, určite poteší všetkých ostatných špagátov, aj záklaďákov, asi aj zopár lampasákov. Ženy asi nie, ako Hlava XXII, ale ak mali otcov, manželov, priateľov vtedy na vojne, možno aj áno.
Divná doba to bola. Kniha je kamienok do mozajky pre jej zadokumentovanie a pochopenie.
Táto doba je možno ešte divnejšia, knihy o niektorých nepodstatných mafiánoch ktoré ju dokumentujú, už vyšli. Knihy o facebookovaní a čumení do mobilu, tabletu nebude písať nikto.
My, kedysi nadšení budovatelia kapitalizmu, budujeme skvelú budúcnosť mafiánom, o ktorých sa nepíše. Ty si si krátkymi vetami postavil pomník, ktorý Ti úprimne závidím.
Čítať viac

Kúpte spolu
Špagáti - Johny Salónka, Zum Zum production, 2016
Blbnutí v zeleném - Marcel Vanek, Milahelp, 2008
24,46 €

„Všetky ženy si o sebe myslia, že sú iné; všetky si myslia, že niektoré veci sa im nemôžu prihodiť, a všetky sa mýlia. “

Zlomená žena - Simone de Beauvoir, 2021
Zlomená žena
Simone de Beauvoir