Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022

16,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022

Nemé hlasy

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím... Čítať viac

4,5 70 hodnotení
Vydavateľstvo
Adam Kováčik, 2022
264 strán
4-5 hodín čítania

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Na Zemi sme na chvíľku nádherní - Ocean Vuong, Lindeni, 2024
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022
16,90 €

Viac o knihe

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu

Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej strane dodnes nesie svoje nechválene známe meno Diablak. Kniha Nemé hlasy je dôkazom toho, že návrat domov nie je vždy najlepšou alternatívou, najmä keď človek znenazdajky prichádza na to, že sa v jeho tieni skrýva aj niečo iné, než len čerstvo posekaná tráva pozemku zosnulého starého otca.

Kniha, ktorá vám naženie husiu kožu

Nemé hlasy sú príbehom muža, ktorý sa vracia do svojej rodnej dediny po tom, čo jeho dedo, horár, záhadne zmizne na Babej hore. Tomáš v malej piecke nachádza obhorený pracovný denník, v ktorom si dedo zapisoval prácu, no okrem nej, odrazu v strede denníka natrafí na kresbu lesa s postavou ženy, ktorá má na hlave nasadenú lebku jeleňa bez parožia.


Kto je tá záhadná postava a prečo ju dedo kreslil?

V detstve si určite každý z vás vypočul nejeden hrôzostrašný príbeh, zasadený do lokality, v ktorej vyrástol. Strašiaci, duchovia, podivíni, či legendy lokálneho folklóru. Takou legendou je aj bytosť Veselica, ktorú nejeden človek uvidel na Babej hore, a naopak, už toho človeka nikto nikdy nevidel. Je však len veľmi tenká čiara medzi šialenstvom, paranojou a nadprirodzenom. O tom všetkom sa dočítate v Nemých hlasoch.

Kniha však nie je len o mysteriózne. Hlavný hrdina Tomáš tu prežíva návrat ku životu, ktorý zanechal dlhé roky v ikonicky zvanom Oravskom Veselom. Stretáva ľudí, s ktorými prežíval detstvo a oni nie sú viac tými nevinnými deťmi, ktoré poznal.

Čo by ste urobili, keby vykročíte na šopu a tam sa znepokojivo smejú dve deti?
A keby ste sa odrazu v denníku dočítali, že vášmu dedovi nedali spávať?
A že vlastne vôbec nie sú reálne?
A že vlastne odrazu neviete, čo je reálne a čo nie je?
Vedeli ste napríklad, že Babiu horu navštívil niekoľkokrát aj samotný Adolf Hitler?
A že vydal rozkaz, aby žiadny z členov wehrmachtu viac nevkročil na tú prekliatu horu?

Odpovede na nevysvetliteľné otázky hľadá aj hlavný hrdina a Vy budete so zatajeným dychom sledovať, kde ho hľadanie odpovedí zavedie. Oravský folklór je pretkaný nadprirodzenom. V dávnych dobách sa tieto legendy tradovali pri páračkách a karnevaloch, dnes už podobné tradície zanikajú. Aj preto som sa rozhodol množstvo z Oravských tradícií a folklóru vložiť do tohto nevšedného diela.
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
402 g
ISBN
9788057042372
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1777953
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adam Kováčik
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

70 hodnotení

48
15
3
1
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

strat_sa_so_mnou_v_knihách
Neoverený nákup
7.2.2024
"Strach človeka dokáže zničiť rovnako, ako pravda. "

A pravda je taká, že hoci máme mnohé veci priamo pred očami, predsa ich nevidíme. O tom sa v samom závere presvedčia aj postavy v tejto knihe.

Nemé hlasy si hneď od začiatku dokázali získať moju pozornosť. Autorov štýl písania, zameraný na opisy nádherného prostredia okolia Oravy, Konkrétne Oravského Veselého, priam volajú po pozornosti a takisto kvitujem aj opis vnútorného sveta hlavného hrdinu Tomáša. Okrem iného však v knihe prekvitá oravský folklór, tradície, či strašidelné povery, ale i spomienky na detstvo strávené v týchto končinách. Okrem iného, pálenka sa leje potokom, doslova. Aj to je u nás, na Slovensku, taký malý folklór, ale to by bolo na inú debatu.

Väčšina deja sa odohráva v okolí a spojitosti s Babou horou, ktorú som .. priznávam, spoznala až v tejto knihe. Nádherný kus oravskej prírody, opradený poverou o Veselici, ktorá vás nakazí smiechavicou, autor výborne zakomponoval do deja. Ba čo viac, na jej základoch ho vybudoval. Veľmi rafinovane viedol kroky hlavného hrdinu v ústrety šialenstvu, alebo už šialený bol ?

A ja som toto všetko hltlala stránku po stránke, až do samého záveru. Aj keď áno, jedna z mojich teórii sa približovala, no aj napriek tomu som bola prekvapená a zároveň veľmi milo potešená nie len príbehom, ale i samotným faktom, že na tomto malom kúsku zeme máme naozaj skvelých autorov, ktorí vôbec nezaostávajú za svetovou tvorbou. O to viac, že Adam zostal verný slovenskému prostrediu, do ktorého príbeh zasadil, životu na dedine, prírode a jej nadhernému koloritu.
Čítať viac
13
Malé traumy - Meg Arroll, 2023
Práve čítam
Malé traumy

Môj instagram: simona_guzikova Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Gužíková
Overený zákazník
22.1.2024
Nudné čítanie
Mala som veľké očakávania od tejto knihy ale som z nej veľmi sklamaná. Bohužiaľ tento príbeh bol pre mňa nezáživny a nudný. V knihe bolo veľmi veľa zbytočných opisov ako ľudí tak aj situácii a často sa opakovali tie isté slova. Príbeh nebol vôbec napínavý neboli tam žiadne dychberúce momenty. Škoda, strašne má to sklamalo. Čítať viac
9.1.2024
Čitateľský zážitok
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Žiadne nudné čítanie. Dej sa odohráva na Orave, ktoré od Kysúc nemajú ďaleko, takže som si s úsmevom spomenula na detské časy u babky.
Tento typ čítania odporúčam každému, kto s ním ešte nezačal.
Z deja cítiť napätie a strach. Čerešničkou na torte je koniec.
Je to napísané pútavo, s podrobným vnútorným prežívaním hlavnej postavy. Všetko zlé, dobré aj šialené budete prežívať s Tomášom :)
Autor nesklamal, tešíme sa na ďalšie výtvory!
Čítať viac
21

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
29.12.2023
No, čo s touto knihou?

Zaujímavá v zmysle povesti, zaujímavá v ramci deja, no ten koniec bol najlepší a nie len preto, že som sa ozaj začínala báť.

Tomáš, dedic domu a rodinnej kliatby spojenej s Veselicou v Oravskej Veselej.

Celá kniha sa nesie v tomto duchu povesti na dušičky o Veselici a jej nenarodených deťoch.

No kto je ta Veselica a jej deti?

Musím povedať, že v určitých pasážach som bola z knihy mierne zmätená a 4 hviezdy dostala za to, že som sa vážne nebála až ku koncu.

Kniha sa rýchlo číta čo je výborné, ľúbim knihy s malo stranami, pretože tam nie je čas na zdĺhavé zbytočnosti.

Adam vie písať krasne opisy, takže sa cítite ako by ste boli na Babej hore s Tomášom.
Čítať viac
Knižná Vrana
Neoverený nákup
22.12.2023
Slovenský folklór s mrazivou atmosférou
Divoká jesenná príroda Oravy zahalená v hmle.
Bezútešná samota v opare spomienok z detstva.
Miestny folklór a strašidelné povedačky.
Smútok a melanchólia.
Krv v nádobe na poličke.
Pravda, šialenstvo alebo realita?

Autorov štýl písania si ma podmanil od prvej strany. Trefné prirovnania a opisy, ktoré miestami pôsobili až naturalisticky. A presne toto ja môžem, pretože sa viem preniesť do príbehu a predstaviť si každý detail, vnem.

Myšlienkové pochody Tomáša, hlavnej postavy boli natoľko sugestívne, že som nedokázala rozlíšiť, či ide o skutočnosť alebo jeho osobnosť zožiera šialenstvo.
Alebo jeho myseľ zahaľuje opojenie z miestneho etanolového ekrazitu?

Vykreslenie koloritu prostredia a miestneho obyvateľstva oravskej dediny autor zvládol bravúrne. Priznám sa, že väčšinu zvykov a tradícií som nepoznala (ja viem, hanba mi ) a o to bolo pre mňa čítanie zaujímavejšie. A veruže, takej Dušičkovej oravskej zábavy by som sa hneď zúčastnila.

O mrazivé až hororové prvky nebola núdza a keďže zbožňujem kadejaké povedačky a folklór z nášho slovenského prostredia (rozumej vystraším samú seba miestnou legendou) pri čítaní niektorých pasáži som ani nedýchla.

Zo záveru mám doteraz vypúlené oči a sánku si zbieram zo zeme.
Som nadšená a knihe nemám čo vytknúť. Vážne.
Čítať viac
1
Overený zákazník
16.12.2023
,, Šialenstvo sa nedá vysvetliť zdravým rozumom..."

Tak tento príbeh ma doslova vykolajil zo zdravého rozumu. Milujem takéto žánre, a tento bol doslova a do písmena desivý a geniálny! Už asi hodinu nestále rozmýšľam nad príbehom a premietam si ho stále dokola. Autor prepracoval tak dielo, že aj vy sami po prečítaní si budete myslieť, že ste prišli o zdravý rozum.. Tak ako ja..

Na začiatku to bolo pre mna niečo nové. Som zvyknutá na príbehy, kde sú skoro stále dialógy. Avšak toto bolo výnimočné v tom, že ich tu bolo málo a sama hlavná postava hovorila o priebehu.

Od malička ma lákajú rôzne mýty a legendy. Popri čítaní som sa snažila nájsť, či legenda v príbehu bola pravdivá. Našťastie som nič nenašla, lebo ak by to bolo skutočne, nikto by sa nepriblížil k Babej hore. Sama ukrýva pred nami rôzne tajomstvá, niektoré sú temnejšie a zahadnejšie, akoby sme si dokázali predstaviť. Niektorí z nás veria, iný nie. Predsa, je lepšie nevidieť desivú pravdu, ako vidieť, a báť sa o život.

Autor si dal velmi záležať na príbehu a naozaj dobre ho prepracoval. Mala som rôzne teórie, prečo a ako to skončí, ale taký koniec by ma nikdy nenapadol. Pri niektorých kapitolách mi chodil mráz po chrbte, doslova som sa bála. Snažila som sa zostať pri zdravom rozume, ale nepodarí sa vám to, to mi verte. Aj keď ste odvážny, atmosféra v príbehu si vás pritiahne k sebe, a už nikdy vás nepustí..Zvraty boli nečakané a hrôzostrašné.

Folklór tiež má rôzne posolstvá. My to považujeme za veselie a radosť. Ale už ste sa zamysleli nad tou odvrátenou stránkou? Čo sa skrýva, za týmito oslavali?

Milujem hory a prechádzky v nich, ale už sa budem častejšie pozerať za seba. Nie som šialená, ale čo ak som prenasledovaná??
Koniec bol skvelý, tak ako aj autorov doslov.. Pravdivý..

Ďakujem veľmi pekne autorov @adam_kovacik_ za možnosť si knižku prečítať! Zostane mi navždy v pamäti.

,, Na šialenstvo je nie liek, dá sa vyliečiť len smrťou.."

Hlavný hrdina sa vracia na sever do svojej rodnej dediny. Jeho starý otec, vychýrený hajnik Babej hory, záhadné zmizol na tomto temtom mieste..

Už v jeho dome nájde denníky, v ktorých okrem práce svojho deda natrafil aj na niečo nezvyčajné. Nevysvetliteľné javy, ktorými jeho otec trpel. No, kto stojí v lese pomedzi stromami? Nezvyčajná postava a na hlave ma lebku jelenice bez parožia.

Dedove výjavy sa potichu a rýchlo, stávajú postupne hmotnými veciami a nie sú to už len obyčajné preludy blázniveho starca..

Je to oveľa horšie, ako si dokážete predstaviť..
Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
19.11.2023
Zbytočné chyby, ktoré kazia dojem
Jednu hviezdičku dávam za samotný príbeh, ktorý sa mi páčil a druhú za to, že autor v sebe naozaj má talent na písanie ale...nie som si istá, či túto knihu vôbec videl nejaký editor skôr, ako išla do tlače alebo, či ju pred tým aspoň čítal ešte niekto iný okrem autora. Na jednej strane tu vidieť pekné hranie so slovami a originálne prirovnania a na druhej strane pridlhé vety a zbytočné opisy, ktoré v momentoch strašidelnej a napínavej situácie, totálne zabili atmosféru. Chyby ako nedodržiavanie času ( chvíľu minulý chvíľu prítomný čas), opakovanie slova oný ako napr. oný pokoj takmer na každej strane niekedy aj viac krát pôsobili rušivo v texte a časom až smiešne a odpútavalo to od deja a neviem, či by toto prešlo cez nejakého editora. Najviac, čo ma v texte vytáčalo bolo: urobil to pravou rukou, držal v pravej ruke, do pravej ruky...už som sa ku koncu sama seba pýtala, či všetky postavy majú ľavé ruky amputované :-)...netreba v texte popisovať aj to, ktorou rukou sa čo vykonáva....to sú veci, ktoré pôsobia rušivo. Čítať viac
Andrew Kepsha
Neoverený nákup
2.9.2023
Must read!!!!!
This time in English. Excellent book about Slovakian culture and nature! Interesting plot, amazing descriptions of the local culture and traditions, and a piece of horror and mystery.
Highly recommended to be involved into Slovakian culture of the north!!! Bravo author!!!
P.S. kindly ask Martinus make it possible to write reviews in Ukrainian (or at least in Cyrillic) and delete my previous review in Ukrainian which is impossible to read.
Thank you in advance.

Warm best,
Andrew
Čítať viac
Lucia Žiaková
Neoverený nákup
28.8.2023
Skvely knizny horor
Na knizku som narazila nahodou a je to prva od Adama Kovacika ktoru som mala moznost citat. Dej ma rychlo pohltil a za tri dovolenkove dni bola precitana. Skvela, napinava, rozhodne odporucam kazdemu kto ma rad tento zaner. Dakujem sa prijemny citatelsky zazitok, po tejto knihe siahnem aj po dalsich od tohto autora. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
20.8.2023
Autor opäť nesklamal, kniha ma naplno pohltila a vtiahla do deja natoľko, že podobné pocity hlavnej postavy som prežívala s ním. Autor, teda Adam Kováčik, má dar slova a vie s ním pracovať. Aj keď horory nečítam, knihu odporúčam všetkými desiatimi. Ako všetky jeho knihy.
Ďakujem za ďalší čitateľský zážitok.
Čítať viac

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“