Kubko na dedine - Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos (ilustrátor), Stonožka, 2023

12,29 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kubko na dedine

Rečové cvičenia a cvičenia na porozumenie textu pre deti

Siedma časť Kubkových príhod je vhodná pre mladšie i staršie deti v predškolskom veku a testuje porozumenie hovorenému slovu. Kniha túto schopnosť zdokonaľuje, pričom zároveň... Čítať viac

Séria
Učím sa rozprávať
Vek
2+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2023
Počet strán
40

Siedma časť Kubkových príhod je vhodná pre mladšie i staršie deti v predškolskom veku a testuje porozumenie hovorenému slovu. Kniha túto schopnosť zdokonaľuje, pričom zároveň rozširuje slovnú zásobu dieťaťa o pomenovania nových predmetov či činností ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
12,90 €

12,29 €

-5 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Knižné chvíle s voňavou kávou - Zo slovenskej pražiarne, Ebenica Coffee
Kubko na dedine - Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos (ilustrátor), Stonožka, 2023
12,29 €

Viac o knihe

Vyberte sa na dedinu s Kubkom a Miškou!

Siedma časť Kubkových príhod je vhodná pre mladšie i staršie deti v predškolskom veku a testuje porozumenie hovorenému slovu. Kniha túto schopnosť zdokonaľuje, pričom zároveň rozširuje slovnú zásobu dieťaťa o pomenovania nových predmetov či činností a cibrí vyjadrovacie schopnosti.

Každá dvojstrana obsahuje hlavnú ilustráciu s textom, ktorý s ňou bezprostredne súvisí. Pod ňou sa nachádzajú úlohy pre deti a pomôcky pre rodičov rozdelené na dve časti podľa veku dieťaťa. Na niektorých stranách sú obrázkové príbehy, ktoré predstavujú námet na rozhovor a príležitosť na precvičovanie schopnosti rozprávať.

Publikácia má jednoduchú formu, obsahuje krásne ilustrácie a prirodzeným spôsobom zdokonaľuje detskú reč.
Čítať viac
Originálny názov
Pucio na wsi
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
205×245 mm
Hmotnosť
618 g
ISBN
9788055187488
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
2+
Naše katalógové číslo
1824035
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Poľsko
Séria
Učím sa rozprávať
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

10 hodnotení

10
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.3.2024
Instagram: peterpanik_reviews
Ak hľadáte knihu, ktorá je vhodná pre mladšie deti (2+), ale zaujme a udrží pozornosť aj tých starších, tak toto je trefa do čierneho.

Poľská spisovateľka, logopedička i detská pedagogička M. Galewska-Kustra prišla s nápadom na detskú knihu, ktorá môže rozvíjať tvorivosť u detí, ale hlavne je vhodná na rečové cvičenia a cvičenia na porozumenie textu.

S vizuálnym spracovaním jej pomohla ilustrátorka Joanna Kłos, ktorá má naozaj osobitý, krásny, milý a svojim spôsobom aj "jednoduchý" štýl. ,Kubko na dedine' je tvorený 40 stranami a každá z nich je zaplnená veľmi pútavými a pestrými obrázkami, ktoré v sebe ukrývajú množstvo detailov. A to nie je náhoda!

Už prvá dvojstrana obsahuje prehľad postáv aj s ich menami a zároveň príhovorom či skôr návodom autorky, ktorá vysvetľuje ako využiť knihu naplno. Je dobré si to ako rodič prečítať a sledovať či to u dieťaťa naozaj zaberá. Samotný text príbehu sa číta ľahko a tiež je zaujímavý. Dobré je, že pod každou stranou máte rôzne mini úlohy, na základe ktorých môžete s deťmi komunikovať. Buď majú niečo zopakovať, ukazovať, alebo prípadne vysvetliť. Tieto úlohy sú rozdelené aj na dve kategórie a to 2-3 roky a potom 3-6 rokov. No a na konci knižky máte taktiež podľa vekovej kategórie ešte dodatočné úlohy, vďaka ktorým môžete s deťmi precvičiť ich výslovnosť, pamätať a podobne.

Inak, toto vydanie je našou premiérou a kupovali sme ho náhodne bez toho, aby sme tušili, že Kubkove vydania na seba nadväzujú. Takže sa prihodilo, že zatiaľ posledná siedma časť je našou prvou. Ale to vôbec nevadí. Vzhľadom na ďalší diel, ktorý sme si zaobstarali môžem napísať, že sa knihy dajú čítať aj nezávisle od seba.

So synom je ,Kubko' prakticky naša denná čítacia rutina, takže si to doma nevieme vynachváliť.

Viac podobných recenzií (nielen detské knihy) nájdete na mojom Instagrame: peterpanik_reviews

Rád vás tam privítam! :)
Čítať viac
Ľudmila
Neoverený nákup
14.2.2024
Kubko po celý rok
Výborné pokračovanie obľúbenej série, ktoré približuje život na dedine a inú perspektívu aj pre deti žijúce v mestách či v moderných verziách menších obcí. Klasicky sú súčasťou deja aj (na každej dvojstrane) otázky k príbehu, rozdelené podľa náročnosti, u nás sa obe deti predbiehajú, kto dostane za úlohu porozprávať aj priebeh napr. výroby/rastu/vzniku produktov, ktoré poznajú často bez tohto pozadia. Či už ide o výrobu medu, keramiky alebo pečenia chleba, dá sa to pekne dopĺňať a obmieňať ďalšími otázkami pre už rozhovorené či staršie deti. Veľký úspech u 3-ročnej aj u 5-ročnej dcéry, Kubko je stávka na istotu :) Čítať viac
Mária Ježíková
Neoverený nákup
5.12.2023
Kubko na dedine, Kubko sa učí rozprávať a celá séria Kubka...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knihy som kúpila do Obecnej knižnice. Knižky si už vypožičali mamičky malých detí, ktoré sa teraz učia rozprávať. Sú veľmi pekne ilustrované a aj obsahovo a slovne sú vynikajúce. Ja sama mám 2-ročného PRAVNÚČIKA Jurka a teraz na nich fičíme. Sú teraz pre neho lepšie ako detská pesničková stanica Lala. Už sa nám podarili aj slová " auto, teta, ujo". Dúfam, že aj plienky pôjdu zachviľu bokom, lebo čítame na nočníku. Ďakujem veľmi pekne. Čítať viac
Natália Čížová
Overený nákup
20.10.2023
Krasne pokracovanie Kubkovych dobrodruzstiev. Vdaka krasnym ilustraciam, sa bude pacit aj mensim detom. Čítať viac
Dominika Sumihorová
Overený nákup
31.7.2023
Kubko opäť nesklamal
Knižka je vhodná pre menšie - 2 ročné, aj pre väčšie deti keďže aktivity sú pekne rozdelené podľa veku. Ideálne pre súrodencov, každý si príde na svoje. Čítať viac
11.7.2023
Život na dedine
Kniha je svojimi bohatými ilustráciami predložená detskému ,, čitateľovi ", ktorý ju zhltne jedným dychom. Môj syn miluje poľnohospodárske autá stroje, celkovo život na dedine. A presne toto je kniha, ktorá zaujme dieťa, ktoré túži spoznať ako to na dedine chodí. Kúpu knihy rozhodne neľutujem. Práve naopak. Vďaka spisovateľke za ňu. Čítať viac
6

Milujem čítanie kníh, ktorých dej ma unáša do knižného sveta. Nájdete ma aj ako knihomolky_spod_tatier na ig.

Jana Imrichova
Overený zákazník
1.6.2023
Dedinský život
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Spolu s Kubkom v knihe deti zažijú mnoho veľmi zaujímavých okamihov, akými sú stavanie záhradného domčeka, práce v záhrade či aktivity v babkinej kuchyni. Na dedine Kubko s Miškou uvidia veľmi zaujímavé veci, akými sú kombajn, ktorý zbiera obilie alebo zásah hasičov pri odstraňovaní spadnutého práchnivého stromu. Chýbať nebudú osobité činnosti, akými sú včelárenie a vytáčanie medu alebo práca s hrnčiarskym kruhom. Kubko a Miška si na dedine naplno vychutnajú prípravy na dedinský jarmok a jeho pravú atmosféru, ktorá sa im veľmi zapáči.

Ako kniha vyzerá?
Na každej dvojstrane detskí čitatelia nájdu veľkú ilustráciu s textom o momentálnej činnosti Kubka a Mišky na dedine. Okolo ilustrácií sú na niektorých stranách veľkým písmom napísané citoslovcia, ktoré súvisia so zvukmi zvierat alebo vecí, zamerané sú na porozumenie textu, kde mladšie deti majú zväčša odpovedať len jednoslovne a staršie toho porozprávať viac. Úlohy obsahujú aj inštrukciu pre rodičia, či má alebo nemá dieťaťu na obrázku niečo ukazovať prstom.

Všetky strany knihy bezpochybne poskytujú veľmi vhodný priestor na námet na rozhovor s rodičom alebo kýmkoľvek, s kým si dieťa knihu číta.

Publikácia je zostavená veľmi jednoduchou formou, ilstrácie sú veľké a dominantné, textu je menej a tvorí ho jednoduchý príbeh s dialógmi postáv. Kniha je určená pre deti od 2 rokov. Svojím obsahom a ilustráciami nepochybne zaujme mladšie i staršie deti predškolského veku. Okrem samotného príbehu sa kniha Kubko na dedine, ako aj jej predošlé časti, zameriava na porozumenie hovoreného slova. Okrem porozumenia deťom pomáha rozširovať si slovnú zásobu a rozvíja ich vyjadrovacie schopnosti, a to veľmi prirodzeným spôsobom.
Čítať viac

„A najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali zapamätať: pravidlá neexistujú.“

Sila podvedomia - Kimberly Friedmutter, 2020
Sila podvedomia
Kimberly Friedmutter