Pes menom Mačka - Tomi Kontio, Elina Warsta, Stonožka, 2023

10,63 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Pes menom Mačka

Psík už ako šteňa dostane meno Mačka, pretože jeho mama tuší, že zostane sám a bude nezávislý. Pes menom Mačka však nie je nezávislý, je osamelý. A podľa ostatných aj trochu... Čítať viac

Vek
6+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2023
40 strán
34 minút čítania

Psík už ako šteňa dostane meno Mačka, pretože jeho mama tuší, že zostane sám a bude nezávislý. Pes menom Mačka však nie je nezávislý, je osamelý. A podľa ostatných aj trochu čudný... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
11,90 €

10,63 €

-11 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 27 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy pre deti vo veku 7-10 rokov

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024
Pes menom Mačka - Tomi Kontio, Elina Warsta, Stonožka, 2023
10,63 €
#knihyroka2023 Aj tento titul patrí medzi náš výber Kníh roka 2023

Viac o knihe

Láskavý príbeh o nečakanom priateľstve.

Psík už ako šteňa dostane meno Mačka, pretože jeho mama tuší, že zostane sám a bude nezávislý. Pes menom Mačka však nie je nezávislý, je osamelý. A podľa ostatných aj trochu čudný. Jedného dňa stretne človeka bez domova menom Kuna. Dve bytosti z okraja spoločnosti spojí práve samota a nepriazeň osudu. Jeden v druhom nájdu spoločnosť, po ktorej tak veľmi túžili a zistia, že vo dvojici sa prekážky zdolávajú ľahšie.

Pes menom Mačka je dojemný príbeh z pera fínskeho autora Tomiho Kontiu o nezvyčajnom priateľstve medzi dvoma osamelými bytosťami. Nájdete v ňom návod, ako akceptovať rozdiely, zbaviť sa predsudkov, nesústrediť sa len na zovňajšok, ale nazrieť aj pod povrch. Harmonické ilustrácie Eliny Warstovej dokonale podčiarkujú krehkú atmosféru príbehu aj krásu priateľstva.
Čítať viac
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
245×245 mm
Hmotnosť
478 g
ISBN
9788055187105
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
6+
Naše katalógové číslo
1824053
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Fínsko
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

10 hodnotení

8
0
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17.10.2023
Drsná
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Začiatok príbehu je dost drsny. Plny nenávisti a sklamania z neopätovanej lásky mamy fenky, nasleduje pocit osamelosti, vštepenej nedôvery zo strany matky šteniatku. Tiež sa mi nepáči, že šteniatko nebolo svojej mame dost dobré a pomenovala ho Mačka. Ilustrácie pekné, nevšedné, text som cenzúrovala - niektore použité slová boli drsné, skôr pre teenagerov a dospelych ako pre deti. Koniec pekny, ludsky. Postavy sme premenovali podla nam znamej dvojice bez domova v nasom meste. Aspon to meno nebolo matuce. Čítať viac
19.7.2023
Posolstvo pre malých i veľkých
Knižka poukazuje na silu a potrebu priateľstva. Priateľstvo medzi človekom a zvieraťom, i ľuďmi navzájom. Pretože stačí inak vyzerať, byť v niečom "onakvý" a razom sa stávame neviditeľnými pre spoločnosť. A tu, viac ako inokedy, vystupuje do popredia potreba mať skutočného priateľa, ktorý nesúdi, len s nami cíti a je pri nás, keď to potrebujeme... Čítať viac
12.5.2023
Kásna detská kniha, plná ilustrácii a zrozumiteľného textu rozpráva neľahký príbeh o bytostiach vyvrhnutých spoločnosťou. Autor stavil na emocionálnu stránku knihy, pretože deťom je bezpochyby ľúto psíka, ktorý sa sám túla ulicou a najradšej by si ho vzali k sebe domov. Očakávajte množstvo otázok od svojich ratolestí, čo vedie k príjemne strávenému spoločnému času a naučení sa nových, možno doposiaľ aj nepoznaných vecí.
Vďaka tejto knihe môžeme poukázať aj na adopciu psíkov z útulku a možnú pomoc ľuďom bez domova. Nápadom sa medze nekladú, no verím, že vďaka tejto rozprávke a jej posolstvu vznikne nejedna dobrá, hoci len maličká vec.
Čítať viac
20
Overený zákazník
17.2.2023
Kniha, ktorá má čudný názov, ale veľké posolstvo.
Láskavý príbeh o nečakanom priateľstve. Zoznámime sa so psíkom, ktorého mama bola borderská kólia a ocko laponský pes. Je teda kríženec.
Psík už ako šteňa dostane meno Mačka, pretože jeho mama tuší, že zostane sám a bude nezávislý...

----- Mama chcela, aby som bola mačka, pretože mačky sú podľa nej nezávislé filozofky. Alebo aspoň nezávislé. Z vrhu som prežila ako jediná.
„Z tvojich súrodencov sa stali anjeli,“ hovorila mama, „a z teba sa stala Mačka.“
„Mačky sú nezávislé,“ vravievala mi, keď som bola malá, „chcem, aby si bola nezávislá, pretože ťa musím opustiť.“
Mama vyronila niekoľko sĺz a odišla. -----

Pes menom Mačka však nie je nezávislý, je osamelý. A podľa ostatných aj trochu čudný. Jedného dňa stretne človeka bez domova menom Kuna. Dve bytosti z okraja spoločnosti spojí práve samota a nepriazeň osudu. Jeden v druhom nájdu spoločnosť, po ktorej tak veľmi túžili a zistia, že vo dvojici sa prekážky zdolávajú ľahšie.

----- Kuna sa ku mne sklonil a zahľadel sa mi priamo do očí. Chytil ma okolo krku a pritisol si ma na hruď. Cítila som, ako v ňom bije veľké srdce.
„Sme si podobní,“ povedal Kuna, „obaja sme rovnakí chlpatí bundáši, nečistokrvné psiská.“
„A osamelí,“ štekla som.
„Boli sme osamelí,“ povedal muž menom Kuna. -----

Príbeh, ktorý učí deti vnímať, chápať a najmä akceptovať rozdiely. Ukazuje im, že nezáleží až tak na zovňajšku, na tom, ako navonok pôsobíme, ale skôr rozhoduje to, čo je vo vnútri. V našom srdci, v našej mysli i duši. Je to príbeh o tom, ako sa zbaviť predsudkov, ako byť ohľaduplnejší a nebáť sa podať pomocnú ruku. Príbeh o dobre, o krásne priateľstva, ktorý sa dotkne každého srdca.
Čítať viac

„Pôjdeme ďalej, až kým sa bude dať, a stále sa s obdivom budeme dívať na slnko či mesiac podľa toho, či bude deň či noc.“

Valčík stromov a oblohy - Jean-Michel Guenassia, 2017
Valčík stromov a oblohy
Jean-Michel Guenassia