Volanie krvi - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2023

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Volanie krvi

Dávna kliatba jej chce vziať dcéru. Aby ju zachránila, musí prekonať hranice času a priestoru... Čítať viac

4,6 54 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2023
336 strán
5-6 hodín čítania

Dávna kliatba jej chce vziať dcéru. Aby ju zachránila, musí prekonať hranice času a priestoru... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 32 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Top 10 kníh roka 2023 podľa fulloff.books

Naši škriatkovia odporúčajú

Temné sekundy - Karin Fossum, mamaš, 2024

Viac o knihe

Dávna kliatba jej chce vziať dcéru. Aby ju zachránila, musí prekonať hranice času a priestoru.

Danielina dospievajúca dcéra Ema je psychiatrická pacientka. Rôzne kombinácie liekov však nezaberajú a jej stav sa zhoršuje. Ema tvrdí, že nie je blázon. Je presvedčená, že jej sny, halucinácie a bludy sú odrazom niečoho, čo sa udialo v minulosti.

Nikto jej neverí – lekári, súrodenci ani rodičia, ktorí sa s nádejou obracajú k modernej medicíne. Tá však neprináša zlepšenie ani odpovede. Po Eminom pokuse o samovraždu je Daniela v koncoch a v hlave sa jej vynára čoraz viac otázok: Prečo lekári nedokážu nastaviť Eme účinnú liečbu? Čo ak Ema vidí niečo, čo sa naozaj stalo? A kto je to dievča, ktoré pred jej očami zas
a znova umučia?

Udalosti, ktoré nasledujú, naplnia Danielu zúfalou túžbou pomôcť dcére, a keď všetky rozumné cesty zlyhajú, siahne aj po tých zdanlivo nezmyselných. Daniela začne prekračovať hranice – morálky, zákona, vlastného tela, priestoru i času, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa prežilo.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Volanie krvi
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
392 g
ISBN
9788022025317
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1858883
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

54 hodnotení

40
11
1
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dana
Neoverený nákup
pred piatimi dňami
Temný príbeh
Toto bola ozaj rýchla jazda, po dočítaní som ešte chvíľku sedela a rozmýšľala nad príbehom, ktorý ma vtiahol do deja hneď od prvej kapitoly. Nedalo sa skončiť, len čítať ďalej a ďalej až po poslednú kapitolu.
Prekliatie rodu a láska matky ktorá je rozhodnutá urobiť aj nemožné, aby zachránila svoje deti vás tak pohltí, že budete všetko prežívať s ňou. Tento mystický a zároveň aj veľmi smutný príbeh určite stojí za prečítanie.
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
6.3.2024
Napínavá
VOLANIE KRVI je knižka, ktorá ma poriadne vtiahla do napätého deja . Veľmi dlho som nevedela prísť na to, čo sa deje - prečo sa to deje. Pri písaní tejto knižka skvelá slovenská spisovateľka Michala Ries autor siahla úplne do iného súdka svojho talentu a vznikla táto úžasná knižka . Knižku vrelo odporúčam čitateľkám aj čitateľom , ktorí radi čítajú príbehy o veciach medzi nebom a zemou Čítať viac
Júlia
Neoverený nákup
30.12.2023
Výborná!
Kniha prečítaná za menej ako deň. Takže neviem, či vôbec treba pokračovať, asi je jasné, že to bolo výborné!

Priznám sa, že som do toho išla s obavami. Vedela som, že je to mysteriózne, ale taký smer že veštice a vlastne celé to, o čom tá nadprirodzená linka bola, je dosť mimo mňa, no bála som sa zbytočne. Lebo to bolo parádne podané a teda to, či niečomu takému verím, bolo bezpredmetné.

Veľmi ma to celé bavilo a ustavične ma to ťahalo čítať ďalej. Sotva som dokázala pustiť knihu z ruky.

Ak by som mala vyzdvihnúť len jednu vec z celej knihy, tak je to postava Daniely. To, ako cez ňu Miška zobrazila silu, odhodlanie, no predovšetkým lásku matky, bolo perfektné.

Napínavé, desivé, smutné v jednom. Spolu vám to dá skvelé čítanie.

Určite odporúčam!

PS: Najprv som z obálky nebola uchvátená, ale po prečítaní som si uvedomila, že je geniálna! ????
Čítať viac
4

Mám 21 rokov a milujem knihy rôzneho žánru. Do každej knihy sa viem vžiť a prežívať dej spolu s postavami.

Denisa Zahurančíková
Overený zákazník
1.12.2023
Čierna mágia, kliatba, generačné prekliatie, astrálne cestovanie, hypnóza, balansovanie na hranici života a smrti...
___
Je známe, že materinská láska je tá najsilnejšia a veľa matiek by šlo aj cez mŕtvoly, keby šlo o ich dieťa.

Tak tomu je aj v tejto knihe, keď Danielina dcéra začne mať zvláštne sny, bludy a halucinácie. Liečba nezaberá a stále sa stav Emi zhoršuje.

Zatiaľ, čo by Daniela vymenila svoj život za život svojich detí, u jej manžela toľko pochopenia nenájdeme. Verím, že svoju manželku a deti miloval, ale úprimne ma sral ????. Keby len trošku veril tomu, čo sa okolo jeho rodiny deje, keby mal trošku viac porozumenia, viac počúval... kto vie, akoby to celé dopadlo.ma

Knihe nemám vôbec čo vytknúť. Páčila sa mi od prvej strany až po tú poslednú. Dlho som nečítala tak dobrú knihu, akou je táto.

Tento mysteriózny triler má jednoducho všetko, čo má mať.

Príbeh sa mi tak dostal do hlavy, že som premýšľala nad svojimi predkami. Ako žili, či praktizovali alebo boli súčasťou nejakej mágie, či aj ja si cez generácie nesiem niečo v sebe...

„Nedá sa zachrániť všetkých.“
Bojovnosť, usilovnosť, zrieknutie sa vlastného pohodlia a života, prekonávanie vlastných hraníc, aby zachránila svoje deti.

„Príšery existujú. Nemajú šupiny ani nechrlia oheň. Ukrývajú sa v ľuďoch.“
Niekedy sme my tie najväčšie monštrá. Stačí nám málo, aby sme sa do niečoho nechali stiahnuť a zahalili sa do temnoty. Či je to obraz bohatstva, blahobytu... vždy je to niečo za niečo.
„Jeden nevinný život...“

Skvelý príbeh od úžasnej autorky. Počas čítania som videla, že nad tým autorka musela sedieť hodiny. Koľko času musela vložiť do štúdia rôznych vecí a odvetví, aby kniha bola takou, akou je dnes... A ja som ju prečítala na posedenie.

A ten koniec... Zla je sa ťažké zbaviť a aj keď si myslíte, že je všetkému koniec, je tomu naozaj tak?

Autorke tlieskam za tento príbeh. Z tejto knihy som padla na zadok.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
22.11.2023
Knižky od Mišky mám veľmi rada, preto som sa veľmi tešila aj na túto. Popravde, nedostala som to, čo som očakávala, ale to nevadí, knižka ma ako celok bavila.

A čo som očakávala? Trošku viac strachu

Nápad bol veľmi dobrý, bola som v napätí, ako to s dievčatami dopadne, ale predsa mi tam niečo zaškrípalo.. a to je téma hypnózy a astrálneho cestovania. Nejako sa mi to tam nehodilo a zdalo sa mi, že je ho tam trochu moc. Radšej by som to celé vyškrtala a čítala viac pasáží z minulosti, tie sa naozaj vydarili a bavili ma viac.
Taktiež som moc nesympatizovala s hlavnou postavou, zato postava Denisa si ma získala úplne.

Napriek môjmu názoru sa mi knižka čítala rýchlo, Miška vie veľmi dobre písať a oceňujem, že načala takúto tému.

Čo sa týka toho strachu... posledná kapitola mi ho veru nahnala a ja sa teším na pokračovanie (ak bude)!
Čítať viac
4.10.2023
4,5/5
Na túto knihu som bola obzvlášt zvedavá, kedže sa nepodobala na nič ,čo doteraz Miška napísala. Nelíšila sa však výberom tažkých tém, a ako to už býva, ani vyvolaním mnohých emócií. A napriek ťažobe, ktorú si so sebou príbeh niesol sa čítal až príliš ľahko a zhltla som ho ako jednohubku.

Pripravte sa na veštkyne, čiernu mágiu, astrálny svet. Ja som voči týmto veciam dosť skeptická a pokiaľ nezažijem neuverím. Miška to však podala neskutočne vierohodne a neraz mi nabehli zimomriavky.

Daniela bola veľmi silná ženská hrdinka a krásne zobrazila čo my matky sme všetko schopné pre svoje deti spraviť. Chápala som každé jej rozhodnutie, každú jej myšlienku. Prežívala som s ňou všetky pocity a aj teraz ma bolí srdce z toho, čo všetko si musela prežiť.

Celé to prepletenie s čiernou mágiou bolo fantastické! Miestami som ani nedýchala a kľudne by som uvítala viac kapitol z minulosti.

Vyskytla sa tu však časť v druhej polovici knihy, ktorá ma bohužiaľ až nudila. ( SPOILER: snaha dostať sa do astrálneho sveta bola na mňa až pridlhá a dosť opakujúca. Chápem, že to tak bolo dôležité a bolo to o to viac dôveryhodnejšie, keď jej to nešlo hneď ale mňa osobne to po chvíľke prestalo baviť)

Pri záverečnom rozuzlení sa u mňa nedostavil až taký wow efekt ale chválim za skvelé premyslenie! O to viac šokujúce boli posledné 2-3 kapitoly pri ktorých ma úplne odpálilo a ešte aj teraz nad nimi neveriaco krútim hlavou.

Miška ako inak odviedla skvelú prácu a nech napíše hocičo určite to stojí za prečítanie.
Čítať viac
24.9.2023
Veríte na kliatby?

Dávna kliatba jej chce vziať dcéru. Aby ju zachránila, musí prekonať hranice času a priestoru.

Príbeh ma hneď od začiatku úplne pohltil. Bola som milovníčkou romantických kníh, ale časom som začala čítať aj iné žánre a poviem Vám, dobre som spravila.

Rozdelená je do šiestich častí. Budete chcieť čítať jednu časť za druhou.

V príbehu sa strieda minulosť a prítomnosť. Na minulosti sa mi páčilo to temné, magické, obeta pre svoje deti spraviť všetko, či prekročenie svojich hraníc, ako to celé zapasovalo do seba.

To, aké zverstvá sa diali v dávnej minulosti, praktiky, aby sa mal niekto lepšie ako ten druhý. Bola taká doba. Tak ako bosoráctvo, mágia. Nikto nechcel byť chudobný a nemať na základné potreby. Zlo je všade a v každom v nás. Ale to, ako svoj život prežijeme je len a len na NÁS.

Z príbehu som mala rôzne pocity a to je to, čo vo Vás má daný príbeh vyvolať. Viete, že to bude skvelé a nesklame Vás. Bála som sa, čo sa bude diať ďalej. Čítala som to radšej len cez deň.

Pri krájaní chleba si vždy spomeniem na jednu pasáž a za to môžeš ty Miška. Bŕŕ. To Vám neprezradím, musíte si to proste prečítať a posúdiť sami.

Príbeh je o rodine, v ktorej 16 ročná Ema trpí nočnými morami. Snívajú sa jej podivné veci, hlas neznámeho diečaťa. Všetko čo sa jej deje, ovplyvňuje celú rodinu a najmä matku. Je zúfalá, nevie ako jej má pomôcť. Žiadne lieky Eme nepomáhajú a nikto jej neverí. Keď sa stane to najhoršie, už je neskoro. Jej manžel jej nie je oporou. Keď sa to začne opäť diať aj jej ďalšej dcére Sáre, ide si za svojim a chce jej pomôcť. Len netreba zabúdať, že má aj syna Denisa. Čo ak to celé začalo omnoho skôr, ešte pred tým, ako sa to stalo Eme?
Aj keď mi ich matka Daniela bola na začiatku nesympatická, potom som si položila otázku, ako by som sa ja, či iná matka zachovala?!

Pamätajte „Nedá sa zachrániť všetkých.“
Nečakajte v tejto knihe sladký happy end.
Čítať viac
7
Chytiť Vianoce - Terri Blackstock, 2022
Práve čítam
Chytiť Vianoce

Citam 90% slovenskych autorov. Nie som bloger, ziaden profi-insta-book-lover, ani odborny recenzent. Mam nazor a pocity, ktore zverejnujem. Som citatel smrtelnik, takmer neznama osoba v kniznom svete.

Nikol Jaššová
Overený zákazník
15.9.2023
Volanie krvi - vyborna kniha
Dalsia kniha od autorky, to jedine som vedela. Ani neviem cim zacat. Ziadna klasika, nic co ocakavas, tento pribeh je ina salka kavy od predchadzajucich. Laska, viera, odpustenie, zivot, smrt, dedicstvo. Pribeh ma zaujal hned od prvej strany. Kniha je o rodine, o sile, o tom co nam je dane, co ziskane, co mozes ovplynit a co nie. Pribeh napreduje cely cas, ziadne pauzy, nudne opisy ani zdrziavania. Ak by som nebola v praci, bude to dalsia 24-hodinovka. Bezna rodina, rodicia, tri deti, je im dopriate, az do momentu ked ich dcera zacne prezivat nevysvetlitelne. Tu pride moment kde je uhol pohladu, kazdeho z rodicov odlisny. Sila dana matkam bojovat, ta prevedie celou knihou. Autorka vniesla do pribehu inakost v podobe temnoty, magie, kliatby a to v sucastnosti aj mnoho genaracii spat. Tento pribeh ma vtiahol na zaciatku a vyplul na konci v totalnom uzase. 329 stran napatia. Knihu som citala v stafete #podporujemeslovenskychautorov #polrocnavyzva a rozhodne si ju kupim a precitam este raz. Čítať viac
14.9.2023
PANI spisovateľka!
Miška má na svojom konte knižky všehodruhu (taká multitalentovaná čávica) kto nečítal, okamžite napraviť a prečítať všetky! Neoľutujete! Jej posledná kniha sa ale totálne odlišuje od jej predchádzajúcich. Je napínavá, plná lásky, obety a tajomstiev ktoré sa postupne odkrývajú.. Knihu som prečítala na dvakrát, čo dokazuje, že odtiahnuť sa od tejto knihy je veľmi náročné!
Zamysleli ste sa niekedy akí boli vaši predkovia? Ani hrdinka príbehu, až do chvíle kým jej kliatba nesiaha na rodinu. Počas čítania sa presúvame v čase a snažíme sa prísť na začiatok. Začiatok toho pekla. Podarí sa jej zachrániť svoju rodinu alebo už je na záchranu neskoro? Odporúčam tým ktorí veria v mágiu, tým ktorí majú otvorenú myseľ ale hlavne tým, ktorí sa neboja.. Miška, bravo !
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
8.9.2023
5*
Som veľkou milovníčkou hororov, nadprirodzených schopností a iracionálnych situácií. Skôr som však obdivovateľkou tohto žánru vo filmovej podobe než v tej knižnej. Ale! Volanie krvi mení celú situáciu a asi sa tomuto žánru do budúcna už viac nevyhnem.

Miška píše perfektne a aj tento príbeh bol tajuplný a obsahoval opisy, pri ktorých ma neraz zamrazilo. Ide o kombináciu príbehu, kde vystupuje niečo v zmysle mysteriozity, duchovna či nadprirodzenej sily. Všetko sú to javy spojené s vyššou energiou, ktoré človek nemá vo svojich rukách a nemusí s nimi vedieť narábať. Ako aj, niektoré veci si jednoducho ľudská myseľ nedokáže vysvetliť. Kým nie sme svedkom niečoho podobného neveríme tomu, no akonáhle s tým máme dočinenia, obavy sa pochopiteľne dostavia. Predstavte si zúfalú matku, ktorá sa snaží pomôcť vlastným deťom. Aj cez všetky tie nevysvetliteľné situácie a iracionálne javy je ona tou, ktorá by ich najradšej prevzala na seba a zachránila svoju rodinu. Opísala by som to jednoducho: Ona vidí zatiaľ len na javisko, život za oponou prežívajú len jej deti...

Tento príbeh je bezkonkurenčný a jeden z najlepších, aký som tento rok mala možnosť čítať. Ale, nielen čítať ale ho aj zažiť. Prežiť ho na vlastnej koži, lebo tie opisy boli tak presné a realistické, akoby si volanie krvi prišlo aj po mňa. Páčila sa mi celková atmosféra, zápletka, pozadie ľudskej psychiky, snaha, prostredníctvom minulých životov, dostať sa ku koreni problému a útržky z minulosti predkov. Miška nám jednoducho priniesla tvorbu, ktorú by som od nej nečakala a načrela do tém vzdialených, strašidelných, nevysvetliteľných, no zato pravdivých, logických a ku koncu pochopíte, že aj odôvodniteľných.

Dej sa rozbieha veľmi rýchlo, bude vás držať v napätí, nebudete vedieť čo sa bude diať a vyvolá vo vás ešte viac otázok, na ktoré neexistuje jednoznačná odpoveď. Ja som si len pripomenula, ako veľmi ma tieto veci medzi nebom a zemou fascinujú, no zároveň mi aj prinášajú mnohé otázniky a strachy. Volanie krvi je v mnohých ohľadoch smutné čítanie, no aj plné nádeje a zaslúži si vašu pozornosť. Predsa len, všetci raz budeme predkovia.
Čítať viac

Michala Ries

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Bola jeho Polárkou, pevným bodom, okolo ktorého sa krútil celý jeho svet. Bol presvedčený, že pokým bije srdce jemu alebo jej, ich osud bude nerozlučne spojený.“

Trója - Pád kráľov - David Gemmell, 2012
Trója - Pád kráľov
David Gemmell