Medveď v meste - Katja Gehrmann, Stonožka, 2023

10,52 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Medveď v meste

Milý, úsmevný a bohato ilustrovaný príbeh priblíži bezstarostného, trochu nemotorného medveďa, ktorý si neuvedomuje, že pre ľudí a svojich lesných kamarátov predstavuje... Čítať viac

Vek
5+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2023
Počet strán
96

Milý, úsmevný a bohato ilustrovaný príbeh priblíži bezstarostného, trochu nemotorného medveďa, ktorý si neuvedomuje, že pre ľudí a svojich lesných kamarátov predstavuje ohrozenie, či dokonca nebezpečenstvo... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,52 €

Cena v kníhkupectve: 11,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy pre deti vo veku 4-6 roky

Naši škriatkovia odporúčajú

Dva brehy oceánu - Laura Spence-Ash, DOT., 2024
Medveď v meste - Katja Gehrmann, Stonožka, 2023
10,52 €
#knihyroka2023 Aj tento titul patrí medzi náš výber Kníh roka 2023

Viac o knihe

Medveď sa v lese cíti veľmi osamelo. Všetky zvieratá sa už dávno presťahovali do mesta, ostal len on. Preto sa jedného dňa rozhodne odísť za nimi. Zvieratá však z jeho príchodu nie sú vôbec nadšené. Doteraz si bezstarostne nažívali s ľuďmi a po nociach sa kŕmili odpadkami zo smetiakov. No zrazu sa ich zmocnil strach: Čo ak si ich ľudia začnú viac všímať a nakoniec na ne poštvú poľovníkov? Rozhodnú sa nalákať medveďa na plnú penziu do zoo. Tento plán však nedopadne úplne podľa ich predstáv...

Milý, úsmevný a bohato ilustrovaný príbeh priblíži bezstarostného, trochu nemotorného medveďa, ktorý si neuvedomuje, že pre ľudí a svojich lesných kamarátov predstavuje ohrozenie, či dokonca nebezpečenstvo. Zároveň otvára témy solidarity, prispôsobovania sa a inakosti. Kniha je vhodná na prvé samostatné čítanie.
Čítať viac
Originálny názov
Stadtbär
Počet strán
96
Väzba
pevná väzba
Rozmer
147×210 mm
Hmotnosť
314 g
ISBN
9788055187839
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
5+
Naše katalógové číslo
1873931
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12.6.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď sa medveď zobudí zo zimného spánku, les sa mu zdá akýsi prázdny. Prechádza sa kade-tade a nikde nikoho. Keď tu zrazu letí okolo jastrab, od ktorého sa dozvedá, že zvieratá sa odsťahovali.
Kam? Do mesta, a vraj sa tam cítia ako doma. Medveď sa rozhodne, že skúsi tiež takýto život. Vysadá na korbu auta a s očakávaním mieri do mesta.

Keď sa o tom zvieratá dozvedia, vôbec nie sú nadšené, práve naopak. Chcú sa medveďa, čo najskôr zbaviť, lebo jeho prítomnosť - nezapadá do ich plánu.
Čo ak ich prezradí?
Pobyt v ZOO by to mohol vyriešiť.

Sú ale tak zanietené jeho hľadaním a chytením, že zabudnú na vlastnú ostražitosť. V novinách sa začínajú objavovať články o ich vyčíňaní. A medveď, sa nič netušiac, v klobúku a s taškou v ruke, prechádza a objavuje krásy mesta.

Zvieratá stratia nervy, a keď uvidia siluetu medveďa na moste, vrhnú sa na neho. Lenže, zrazu zisťujú že to nie je on. Po príchode polície, majú na mále.
V tomto okamihu sa objaví na scéne skutočný medveď, celý šťastný, že konečne svojich kamarátov objavil. Spolu s ním skočia do rieky a plávajú späť. Predsa len, život v lese je na nezaplatenie.

Tento, miestami až komický príbeh je vhodný pre najmenších čitateľov - na ich prvé čítanie. Podmaní si Vás nielen dejom, ale aj skvelými ilustráciami.
Čítať viac

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“