Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
Lichtenfeld - Peter Chorvát, Marenčin PT, 2023

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Lichtenfeld - Peter Chorvát, Marenčin PT, 2023
Lichtenfeld - Peter Chorvát, Marenčin PT, 2023

Lichtenfeld

Jedno meno, dva osudy

Populárne izraelské bojové umenie krav maga je úzko spojené s Bratislavou. Už začiatkom 20. storočia sa v starom Prešporku usadil Samuel Lichtenfeld – estrádny umelec,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2023
Počet strán
256

Populárne izraelské bojové umenie krav maga je úzko spojené s Bratislavou. Už začiatkom 20. storočia sa v starom Prešporku usadil Samuel Lichtenfeld – estrádny umelec, univerzálny športový tréner a v neposlednom rade veľký... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 10 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Populárne izraelské bojové umenie krav maga je úzko spojené s Bratislavou. Už začiatkom 20. storočia sa v starom Prešporku usadil Samuel Lichtenfeld – estrádny umelec, univerzálny športový tréner a v neposlednom rade veľký propagátor systému sebaobrany džiu-džicu. Od roku 1908 svoje vedomosti a schopnosti naplno zúročil pri práci v mestskej polícii ako detektív. V boji so zákerným zločinom pokračoval aj po vzniku Československej republiky na poste obvodného inšpektora štátnej polície.

K športu viedol aj svojich synov. Mladší Imrich tak aj vďaka rodinnému zázemiu mohol vyniknúť v zápasení a boxe. Bol to práve on, ktorý v konfrontácii s holokaustom na Slovensku posunul úroveň svojho športového pôsobenia do iných sfér – tam, kde bežného občana čaká boj na ulici, tam, kde niet rozhodcu, ktorý by zvážil, kto je víťazom, tam, kde ide o život. Ešte predtým však mladý „Imi“ Lichtenfeld absolvoval nejeden zápasnícky súboj vo farbách klubov ŠK Makkabea či AFK Waldes Praha. Slúžil v československej armáde doma i na Blízkom východe, kam sa dostal po strastiplnom putovaní na riečnom remorkéri Pentcho, po stroskotaní a zázračnej záchrane.

Publikácia vychádza v spolupráci s Vojenským historickým ústavom.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
451 g
ISBN
9788056909546
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1408169
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,2 / 5

4 hodnotenia

1
0
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Marek
Neoverený nákup
10.4.2023
Jedno meno, dva "neúplné" príbehy
Z môjho pohľadu je knižka len do polovice spracovaná.
Ak sa spomenie meno Lichtenfeld, napadne mi ako prvé Imi = Krav maga. V knižke sme dostali len 1/2 Imiho.

V knižke sa dozvedáme kde vyrastal Samuel L., kde býval, pracoval. Taktiež priebeh jeho kariérou nielen v službách polície + rôzne informácie o jeho prípadoch. - Veľmi pekne spracovaná časť knižky

Potom sa dozvedáme o Imrichovi, kde vyrastal, pracoval a ako sa nakoniec dostal do Palestíny. Veľká časť knihy sa zaoberá rokmi ktoré viedli Imiho k imigrácii do zahraničia - násilnosti/útoky voči židom. Tiež vieme ako trávil čas v službe armády po príchode do Palestíny.

Žiadne info o Krav Maga, len to, že ju v nejakom čase založil. Imiho časť knižky je vypísaný príbeh časti jeho života bez Krav Magy. (Do príchodu do Palestíny a chvíľu po)
Viem že toto nie je knižka o histórii sebaobrany, no Krav Maga tvorila veľkú časť života Imiho a nebolo do nej ani len trošku nazreté, ale že vôbec.
Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Táta říka, že jen zřídka se dělají špatná rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby je člověk udělal a držel se jich. “

Pohádka - Jonas T. Bengtsson, 2013
Pohádka
Jonas T. Bengtsson