Nádych, výdych - Stuart Sandeman, Tatran, 2023

22,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nádych, výdych

Ako si pomocou práce s dychom obnoviť zdravie, reorganizovať myseľ a nájsť šťastie

Odkedy Stuarta Sandemana priviedla tragická strata partnerky k práci s dychom, pomohol tisícom ľudí zmeniť život len tým, že ich naučil dýchať inak... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2023
Počet strán
328

Odkedy Stuarta Sandemana priviedla tragická strata partnerky k práci s dychom, pomohol tisícom ľudí zmeniť život len tým, že ich naučil dýchať inak... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

22,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Breathe In, Breathe Out - Stuart Sandeman, HarperCollins, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Do 8 – 11 dní

18,95 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Moje šialené nápady - Bernardo Zannoni, Cosmopolis, 2024

Viac o knihe

Je načase naučiť sa poriadne dýchať.

Odkedy Stuarta Sandemana priviedla tragická strata partnerky k práci s dychom, pomohol tisícom ľudí zmeniť život len tým, že ich naučil dýchať inak. Jeho kniha Nádych, výdych vám umožní spoznať silu, ktorá sa skrýva vo vašom vnútri a má moc zmeniť vaše myslenie aj cítenie.

Zrozumiteľné a nenáročné cviky, podložené výskumom a rokmi praxe, vám pomôžu:
  • lepšie spať a zvládať stres aj bolesť,
  • identifikovať presvedčenia, ktoré vás brzdia, a zbaviť sa ich,
  • lepšie sa sústrediť a zlepšiť svoj výkon v akejkoľvek oblasti,
  • prehĺbiť spojenie so sebou samým, s inými aj s okolitým svetom.

Nielenže sa zocelíte, navyše budete zdravší a šťastnejší, ako ste si kedy predstavovali. Nepotrebujete k tomu nič iné, len sa správne nadýchnuť a vydýchnuť. Dýchanie je silný a každému prístupný nástroj na stíšenie stresu, zmiernenie bolesti a zvládnutie emócií. Cvičenia v tejto knihe vás naučia využívať potenciál dychu a postupne tak získate plnú kontrolu nad svojím telom aj mysľou. Nádych a výdych, dajte sa do toho!
Čítať viac
Originálny názov
Breathe In, Breathe Out
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
147×229 mm
Hmotnosť
558 g
ISBN
9788022213943
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1890555
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Účel knihy
proti stresu
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nádych, výdych - Stuart Sandeman, Tatran, 2023
Dych - James Nestor, Tatran, 2021
39,80 €

Hodnotenia

4,2 / 5

6 hodnotení

3
2
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.8.2023
Príručka kvalitného dýchania
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ako práve dýchate?
Nijako to nemeňte. Len svoje dýchanie pozorujte a chvíľu o ňom premýšľajte.
Dýchate nosom?
Plytko?
Rozpína sa vám hrudník viac ako brucho?
Cítite pri dýchaní niekde v tele napätie?

Po prečítaní DYCHU od Jamesa Nestora som si hovorila, že ďalšiu knihu o dýchaní asi čítať nepotrebujem. Potom som si ale prečítala tento úvod a chcela som sa dozvedieť viac.

Táto kniha o dychu len nerozpráva, skôr učí, ako svoje dýchanie pozorovať a zlepšovať. Autor vysvetľuje, že naše dýchanie pomáha ovplyvňovať hladinu energie, našu tvorivosť, vie zmierniť stres aj bolesť, pomáha regulovať emocionálny stav. Môže byť kľúčom k uzdraveniu z traumy - to je dokonca jeho osobný príbeh.

Kniha je viac praktická ako teoretická a ponúka množstvo cvičení. Je rozdelená na tri veľké časti. Prvá sa nazýva NÁPRAVA. Cieľom je sledovať a uvedomiť si, ako dýchame, aké chyby pri dýchaní robíme (dýchanie ústami, tesné oblečenie, držanie tela…) a vedome sa sústrediť na ich odstránenie. Hneď na úvod zistíte, aký máte dýchací archetyp. Nasledujú cvičenia na zlepšenie bežného, každodenného dýchania, najmä na dýchanie nosom a správne používanie bránice. Potom cvičenia na zníženie stresu a kvalitnejší spánok.

Druhá časť má názov HLBŠIA PRÁCA a zmeriava sa na prepojenie dýchania a emócií. Všetky emócie - tie pozitívne aj tie negatívne - vedú totiž k reakcii tela. Buď emóciu prejavíme (dýchanie aj emócie plynú, smejeme sa, kričíme, plačeme…) alebo ju potlačíme (čo sa prejavuje zadržiavaním dychu a “uväznením” emócie vnútri).

Tretia časť OPTIMALIZUJTE je niečo ako PhD z dýchania. Sú tu cvičenia ako “Štvorcové dýchanie”, “Dychová pumpa” či “Dýchaj ako rytier Jedi”.

Dokopy je tu 40 cvičení s dychom, a nie je to taká tá kniha na jedno prečítanie, ale niečo ako domáca lekárnička. Bolí ma hlava? Aké bolo to cvičenie, ktoré na to pomáha?

Príručka, ktorú sa rozhodne oplatí prečítať, veď dýchame celý život, tak prečo to nerobiť správne?
Čítať viac
Patricia
Neoverený nákup
1.8.2023
Kvalitna
V knihe je okrem zaujimavych teoretickych poznatkov aj vela praktickych cviceni, cim sa lisi od ostatnych knih o dychani. Zatila najlepsia kniha s touto tematikou Čítať viac
21
Overený zákazník
21.7.2023
Kolegyňa vraví - načo to čítaš, veď vieš dýchať, inak by si zomrel. Čo tam treba študovať...na..ježiši, to má až 330 strán?
Nuž, mýli sa - vynikajúca kniha, o tom ako sa naučiť poriadne dýchať, aby ste mali lepší a zdravší život. V knihe nájdete cvičenia, ktoré vás preberú, upokoja a zlepšia váš výkon v akejkoľvek oblasti. Naučíte sa lepšie sústrediť, naštartovať svoju tvorivosť. Správne dýchanie vám pomôže zbaviť sa zlozvykov a nepotrebných návykov...

„Dych je život, a ak dýchate dobre, budete na tejto zemi dlho,“ hovorí jedno sanskritské príslovie.

Väčšina z nás dýcha ústami, čo nie je celkom správne – ako sa zjednodušene hovorí: ústa sú na jedenie, nos je na dýchanie. No pritom dýchame najmä ústami a to nám môže spôsobovať mnohé zdravotné ťažkosti alebo vedľajšie účinky.

Mnohí odborníci sa zhodujú, že ak nesprávne dýchate, je takmer nemožné, aby ste sa cítili dobre. Aby ste jasne premýšľali, dobre spali, prekonávali choroby alebo získavali nejaký prospech z cvičenia či iných zdravých praktík.
Ak nedýchate poriadne, vaše bunky a orgány ani váš mozog nedostávajú palivo, ktoré potrebujú na dosiahnutie optimálneho zdravia.
Vaše telo sa musí oveľa viac namáhať, aby sa zbavilo toxínov. Zlé dýchanie spôsobuje únavu, stres, úzkosť a vplýva na fyzické, duševné aj emocionálne zdravie. Dobrou správou je, že sa to dá napraviť.

Veľmi ma oslovili najmä kapitoly o tom, prečo je lepšie dýchať nosom.
Vzduch, ktorý dýchate, neobsahuje len znečisťujúce látky. Cudzorodých látok sa v ňom môže nachádzať oveľa viac. Sú tam rôzne čiastočky, prach, peľ, baktérie, vírusy, plesne, organické zlúčeniny, kovy a rôzne malé čiastočky. Toto všetko vám dráždi pľúca, ak dýchate ústami.
Váš nos filtruje, čistí a sterilizuje vzduch s cieľom ochrániť vás pred tým. Kým povolí vzduchu vstúpiť do klubu, dá ho do poriadku. Má na to viaceré metódy.

Prvou obrannou líniou sú malé chĺpky vnútri nosa, ktoré okamžite filtrujú väčšie čiastočky.
Ďalšou je sliznica, vlhká tenká vrstva tkaniva, ktorá vystiela vnútro nosa a produkuje hlien, ten lepkavý neobľúbený materiál. Hlien zachytáva prach, odpadové látky, baktérie, huby, jednoducho všetko, čo by mohlo poškodiť telo. Ak sa tam niečo zachytí, telo to buď rozloží, alebo to vyfúkate do vreckovky...

Veď si prečítajte :-)
Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Nádych, výdych - Stuart Sandeman, Tatran, 2023
Dych - James Nestor, Tatran, 2021
39,80 €

„Chlap musí občas v živote aj prehrať, aby si potom vedel vychutnať víťazstvá. Bez prehier to v živote jednoducho nejde, len sa nimi netreba dať zlomiť.“

Riman - Dávid Winkler, 2018
Riman
Dávid Winkler