Two Boys Kissing - David Levithan, Electric Monkey, 2014

11,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Two Boys Kissing - David Levithan, Electric Monkey, 2014
Two Boys Kissing - David Levithan, Electric Monkey, 2014

Two Boys Kissing

From the New York Times best-selling author of Every Day, another thoughtful and original perspective on the things we do for love. The two boys kissing are Craig and Harry.... Čítať viac

Vek
14+
Vydavateľstvo
Electric Monkey, 2014
256 strán
4-5 hodín čítania

From the New York Times best-selling author of Every Day, another thoughtful and original perspective on the things we do for love. The two boys kissing are Craig and Harry. They're hoping to set the world record for the longest kiss.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

11,95 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Líbali jsme se - David Levithan, CooBoo CZ, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Nesmrteľnosť - Dana Schwartz, Tatran, 2024
Two Boys Kissing - David Levithan, Electric Monkey, 2014
11,95 €

Viac o knihe

From the New York Times best-selling author of Every Day, another thoughtful and original perspective on the things we do for love. The two boys kissing are Craig and Harry. They're hoping to set the world record for the longest kiss. They're not a couple, but they used to be. Peter and Neil are a couple. Their kisses are different. Avery and Ryan have only just met and are trying to figure out what happens next. Cooper is alone. He's not sure how he feels. As the marathon progresses, these boys, their friends and families evaluate the changing nature of feelings, behaviour and this crazy thing called love.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
128×196 mm
Hmotnosť
181 g
ISBN
9781405264433
Rok vydania
2014
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
224760
Štýl
romantický
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Electric Monkey
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

13 hodnotení

8
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Simona
Neoverený nákup
8.2.2016
Bozkom k rekordu
Prvé stránky ma síce prekvapili, pretože je príbeh vyrozprávaný z pohľadu "duchov minulosti", ktorí sledujú osudy niekoľkých chlapcov. Harry a Craig chcú prekonať rekord v bozkávaní a okolo toho sa krúti hlavná línia, môžeme vidieť, ako ich ľudia podporujú, ako ich odsudzujú a nadávajú im, no čo je podľa mňa najdôležitejšie, môžeme vidieť, ako sa navzájom podporujú, stoja pri sebe a nevzdávajú sa, pretože chcú urobiť zmenu.
Štýl rozprávania je zaujímavý a originálny a na druhej strane poskytuje priestor pre mnoho referencií. Tak napríklad už na začiatku môžete vidieť narážky na Kushnera a jeho diela, hojne sa tam vyskytuje Whitman, ale zároveň ako čitatelia dostávame narážky na to, ako téma homosexuality vyzerala v minulosti. Autor naráža na epidémiu Aidsu a ja osobne by som odporúčala, aby si čitateľ vyhľadal každé neznáme meno, ktoré autor spomenie, pretože tak dostane komplexnejší prehľad o minulosti a môže tak vidieť kontrast v spojení s prítomnosťou. Ja osobne som sa usmiala pri každej referencii, pretože som vďaka mojim predmetom vedela o čom autor hovorí. Hlavne si pozrite Kushnera a jeho Anjeli v Amerike, úplne úžasný film.
Čo mňa osobne zaujalo bolo, že sa autor inšpiroval skutočnými udalosťami. Napríklad v roku 2010 Matty Daley a Bobby Canciello prekonali rekord v najdlhšom neprerušovanom bozku. Rovnako ako aj niektoré iné postavy boli inšpirované skutočnými osobami, to všetko autor objasňuje v poďakovaní. Celkovo ale musím povedať, že sa mi Levithanov štýl písania veľmi páčil, bolo to oveľa lepšie ako Den co Den. Najväčšie plus je, že vás kniha prinúti sa pozastaviť nad niektorými pasážami a popremýšľať nad významom. Autor prezentuje zaujímavé myšlienky, ktoré som si označovala, aby som sa k nim mohla neskôr vrátiť. Preto to nie je kniha, kde by do popredia vystupoval napínavý dej, ale do popredia stavia postavy a ich túžby a rozoberá tematiku homosexuality.
Čítať viac
Dominik
Neoverený nákup
6.12.2015
Líbali jsme se
Líbali jsme se podáva komplexný obraz na problém homosexuality, ktorý však na niektorých čitateľov môže spočiatku pôsobiť mätúco. Čitateľ má možnosť sledovať osudy viacerých chlapčenských dvojíc, ktoré figurujú v dejovej línii. Veľkým pozitívom tejto knihy je, že autor dokáže opísať skutočnosť takú, aká je - a vyhnúť sa zbytočným prikrášleniam a nepodstatným informáciám. Líbali sme se aj napriek svojmu pomerne krátkemu rozsahu prináša množstvo emócií. Páčilo sa mi, že Levithan príbeh neprepracoval do prílišných detailov, a tak ponecháva veľa vecí aj na čitateľovu fantáziu. Čo mi ale mierne vadilo, bolo skákanie z jednej udalosti do druhej. Neraz som sa musel vrátiť späť, aby som pochopil, čo sa v knihe vlastne deje. Niektoré momenty by som upravil, no naopak iným som nemal čo vytknúť a autor ich nemohol napísať lepšie. David Levithan teda opäť napísal skvelé dielo, ktoré priam prekypuje hlbokými myšlienkami a nerieši iba problémy tých druhých. Odkazuje sa na intoleranciu slabších a problémy mládeže a hoci nie je pravým zmyslom tejto knihy vychovávať, som presvedčený, že zmení nejednému čitateľovi pohľad na svet a ľudí, ktorí ho obklopujú. Čítať viac
Marek Zákopčan
Neoverený nákup
17.11.2015
Názor čitateľa
O autorovi Davidovi Levithanovi som až do prečítania tejto knihy nepočul, hoci v domovskej Amerike (a v zahraničí všeobecne) má silnú fanúšikovskú základňu. Jeho meno je často skloňované s ďalšími uznávanými spisovateľmi žánru young adult, ako napríklad John Green, Gayle Formanová alebo Colleen Hooverová. Farebne výrazná obálka ukrýva príbeh s mnohými vrstvami. Tematika homosexuality azda nebola ešte nikdy zobrazená s takou otvorenosťou, nástojčivosťou a zároveň obyčajnosťou plynúcou z faktu, že byť iný neznamená byť horší. Spočiatku som mal trochu problém vžiť sa do deja, pretože rozprávačmi sú duchovia sledujúci osudy súčasných gayov. Až v doslove som sa dočítal, že Líbali jsme se bola pôvodne krátka poviedka, neskôr prepracovaná na plnohodnotný román. Nedajte sa teda odradiť trochu zvláštnym úvodom. Po pár stranách sa vám postavy dostanú pod kožu.

Hlavným motívom je pokus o svetový rekord v najdlhšom bozku. Harry a Craig sa síce rozišli, ale spoločný cieľ ich opätovne zvedie dokopy. Ich snaha je naživo šírená do celého sveta, vďaka čomu Craig otvorene prizná svoju homosexualitu. Okrem pokusu o rekord tak musí čeliť aj reakciám rodiny a najbližšieho okolia. Dvojica odhodlaných chalanov ani netuší, ako ich čin osloví a ovplyvní ďalších ľudí. Neil a Peter sú pár zotrvávajúci v pomerne pokojnom vzťahu, aj keď čas trochu otupil ich nadšenie. Vďaka Harrymu a Craigovi si znovu uvedomia, čo pre seba znamenajú a akí sú spolu šťastní. Tariq zabezpečuje techniku prenosu bozku; ako niekdajší terč fyzického útoku sám vie, aké dôležité je šíriť povedomie o tom, že homosexualita nie je nič zlé či nepekné. Cooper je chlapec, ktorého rodičia náhoduo zistia, že je gay. Po hádke odchádza z domu, potuluje sa a hnusí sa sám sebe. Zmieta sa v depresiách a zájde to až tak ďaleko, že uvažuje o samovražde. Ryan a Avery sú na počiatku možného vzťahu, objavujú sa navzájom a dúfajú, že im to vydrží. A nad nimi všetkými sa vznášajú duchovia gayov z minulosti - múdri, chápaví a vyjadrujúci hlbokú podporu.

Líbali jsme se je kniha, ktorá bude mať v mojej poličke čestné miesto. Je útla, tvári sa jednoducho, ale pritom obsahuje toľko krásnych myšlienok a postrehov, že niekedy musíte prestať čítať a zamyslieť sa nad ich významom. Nejde len o hlavnú tému, ale o vzťahy všeobecne, o životné ciele, správanie sa jedného voči druhému. David Levithan napísal príbeh o tolerancii, pomoci a pochopení tak úderne, že máte vďaka tomu chuť urobiť svet lepším. Jednotlivé dejové línie sú zaujímavé, no myšlienkova rovina je omnoho dôležitejšia. Tento román by som zaviedol ako povinné čítanie. Ľudia totiž niekedy zabúdajú byť ľudskí.
Čítať viac
Maťa
Neoverený nákup
13.10.2015
Aj tenká kniha môže skrývať veľký príbeh
Nemyslím, že má veľmi zmysel vyjadrovať sa k postavám. Bolo ich tam veľa a svojim spôsobom boli veľmi podobné, ale zároveň strašne rôznorodé. Ja viem, že to moc nedáva zmysel, ale pochopíte to, keď sa do knihy pustíte. Ale obľúbila som si všetkých.
Táto kniha sa však vo veľkom líšila od ostatných hlavne rozprávač(mi). Sú tak geniálne zakomponovaní do deja a zároveň nie sú jeho priamou súčasťou. A viac vám k tomu tiež neprezradím, lebo by som vám pokazila zážitok.
Keď som sa do knihy pustila, nevedela som, že nemám šajnu, do čoho idem. Táto kniha ma taký špecifický štýl, že som nič podobné nikdy nečítala. Trvalo mi niekoľko strán, kým som si na to navykla. Počas úplne prvých strán som si dokonca myslela, že táto kniha dostane veľmi nízke hodnotenie odo mňa. Bola to tá najčudejšia kniha od prečítania We were liars. To som mala zafixované v hlave. Že je tá kniha neuveriteľne divná. Je to ten typ knihy, ktorú si buď zamilujete, alebo sa vám fakt nebude páčiť.
Ja sa našťastie radím do prvej skupiny. Táto kniha je proste neuveriteľná. Napísaná brutálne dobre, skrýva úžasné myšlienky a obrovské posolstvo a to dokopy tvorí geniálny mix. Bolo v tej knihe toho strašne veľa. Ale v dobrom. Je to úžasná oddychovka, ktorá vám nezaberie veľa času, ale zanechá úžasný dojem. Sú knihy, ktoré sú skvelé, ale nespôsobia, aby ste na ne s láskou mysleli aj o mesiac. O rok. Proste sa vám páčili a basta. Ale potom sú knihy, ktoré si vás získajú na toľko, že ešte o rok ich budete pchať kamarátom do rúk, že aké sú úžasné, aby si ich prečítali. Sú výnimočné, nezabudnuteľné. A keď takú knihu čítate, viete to. Ja som to tu vedela. Bol to nádherný príbeh, ktorý ma zahrial pri srdci. A vám všetkým odporúčam venovať tejto knihe pozornosť, pretože bola skrátka úžasná.
Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“