Italské boty - Henning Mankell, Host, 2017

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Italské boty - Henning Mankell, Host, 2017
Italské boty - Henning Mankell, Host, 2017

Italské boty

Překvapivý a dojemný příběh muže, který se ocitne na prahu svého obrození

Fredrik Welin žije na malém ostrově, který je během zimních měsíců zcela obklopen ledem. Připadá si v životě tak ztracený, že každé ráno vysekává díru do ledu a noří se do... Čítať viac

Vydavateľstvo
Host, 2017
328 strán
5-6 hodín čítania

Fredrik Welin žije na malém ostrově, který je během zimních měsíců zcela obklopen ledem. Připadá si v životě tak ztracený, že každé ráno vysekává díru do ledu a noří se do mrazivé vody, aby si připomněl, že žije. Na ostrov zděděný po prarodičích se... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
18,10 €

14,90 €

-18 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí: Niečo ti chcem povedať, 2024

Viac o knihe

Fredrik Welin žije na malém ostrově, který je během zimních měsíců zcela obklopen ledem. Připadá si v životě tak ztracený, že každé ráno vysekává díru do ledu a noří se do mrazivé vody, aby si připomněl, že žije. Na ostrov zděděný po prarodičích se uchýlil poté, co jeho úspěšnou kariéru chirurga přerušila katastrofální chyba, a od té doby vnímá život tak letargicky, že v jeho obývacím pokoji nerušeně vyroste mraveniště.

Jednoho dne se však na ledě objeví nečekaná návštěva, která si od Fredrika vynutí splnění dávného slibu. Vydají se spolu na podivnou, tesknou cestu, která ukazuje Henninga Mankella na vrcholu tvůrčích sil.

Tento příběh o ztrátě a vykoupení je svědectvím o nepředvídatelnosti života, z níž se i ve chvílích osobní tragédie může zrodit naděje.
Čítať viac
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
210×140 mm
Hmotnosť
422 g
ISBN
9788075770288
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
260647
Štýl
napínavý, psychologický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Host
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

13 hodnotení

3
6
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Skvelá kniha!

Nikdy by som nečakal, že autor krimi napíše takúto krásnu hĺbavú knihu. Žiaden vyfintený dej, len jeden starý človek, ktorý sa rozhodol byť sám a musí zúčtovať so svojim životom.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

7.9.2021
66-ročný Fredrik Welin, ktorý sa dopustil tragickej lekárskej chyby, strávil posledných dvanásť rokov takmer izolovane na malom ostrove vo švédskom súostroví. Vlastné vyhnanstvo berie ako pokánie a únik pred osobnými a profesionálnymi zlyhaniami. Náhly a neočakávaný príchod osamelej ženy ho však privedie na cestu, ktorá ho núti postaviť sa svojej minulosti a sebe samému. Často je bolestivé a nepríjemné priznať si omyly, averzie, klamstvá a zrady, kniha Italské boty napriek tomu tvrdí, že nikdy nie je neskoro odčiniť svoje chyby.
Mankell je prirodzeným rozprávačom, próza je ľahká a nekomplikovaná a jeho román je bohatý na všetky druhy emócií. Osamelosť, ľútosť, smrteľnosť a neúspech sú len niektoré z pocitov, ktoré v prvej osobe popisuje s úžasným zmyslom pre načasovanie napriek všeobecne depresívnym témam. Mankell udržiava kvalitu „noir“ typickú pre súčasných škandinávskych autorov, ktorí tiež zdieľajú schopnosť efektívne prenášať chlad zimných podmienok do svojich dejových línií, v tomto prípade často zamrznutého mora a snehom pokrytého terénu pustého regiónu Švédska. Zatiaľ čo ústredné témy života hlavných postáv sú do značnej miery smutné a pochmúrne, celkový dojem z čítania príbehu je prekvapivo povznášajúci a plný momentov, vďaka ktorým sa usmejete.
Italské boty prinášajú príbeh o vykúpení a obrode muža, ktorý je v zásade sebecký a bezohľadný. Akékoľvek dojmy o ňom prichádzajú vo forme reakcií iných postáv na jeho sebastredné správanie - v príbehu nie je žiadny úsudok, len občasné útržky vnútornej sebareflexie a psychológia Fredrika zostáva, žiaľ, značne nepriehľadná.
Použitie talianskej obuvi ako symbolu toho, čo je možné dosiahnuť starostlivým remeselným spracovaním, vyvoláva optimizmus v inak smutnom, ale dojímavom príbehu.
Čítať viac
23.8.2020
Mankell ako ho nepoznáte
To, že je Mankell skvelým autorom detektívok asi nikto, kto pozná Wallandera, nespochybňuje. Ale že na napísanie úžasnej knihy vôbec detektívnu zápletku nepotrebuje, to som zistila až teraz. Román Italské boty (ja som čítala v nemčine ako Die italienischen Schuhe) je ďalšou krásnou severskou sondou do zákutí ľudskej duše: nanajvýš citlivý román o samote, jeseni života, bilancovaní, ale i nových ránach a ľadových kryštáloch - naokolo aj vnútri nás... Čítať viac
Vladimir
Neoverený nákup
22.10.2018
Oddychovka
Pre mňa to bolo oddychové čítanie. Auto trochu filozofoval, zamýšľal sa, čo mu formát umožnil, keďže Mankell je detektívkar a v klasických detektívkach až tak veľmi filozofovať nemôže. Tu mi to nevadilo, bola to taká prechádzka kúskom života, ponúkali sa zaujímavé myšlienky na zamyslenie ale zároveň sa stále niečo dialo. Myslel som si, že to budem čítať dlhšie ale zlúskané to bolo za pár dní. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Henning Mankell – Italské boty (Peter Rúfus), peterrufus.com

Henning Mankell

Čítať viac

Vydavateľstvo Host

Čítať viac

„Pravdou je, že ľudia vás budú súdiť tak či tak, či už žijete podľa seba, alebo podľa iných.“