Vo svete Ginny Moonovej - Benjamin Ludwig, Ikar, 2017

11,12 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Vo svete Ginny Moonovej - Benjamin Ludwig, Ikar, 2017
Čítaná
Vo svete Ginny Moonovej - Benjamin Ludwig, Ikar, 2017

Vo svete Ginny Moonovej
Čítaná

Ginny Moonová je navonok a v mnohých ohľadoch ako iní štrnásťroční tínedžeri: hrá na flaute v školskej kapele, každý týždeň trénuje basketbal, na hodinách angličtiny číta básne... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2017
344 strán
5-6 hodín čítania

Ginny Moonová je navonok a v mnohých ohľadoch ako iní štrnásťroční tínedžeri: hrá na flaute v školskej kapele, každý týždeň trénuje basketbal, na hodinách angličtiny číta básne Roberta Frosta a zbožňuje Michaela Jacksona... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina
13,90 €

11,12 €

-20 %
Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Ginny Moonová je navonok a v mnohých ohľadoch ako iní štrnásťroční tínedžeri: hrá na flaute v školskej kapele, každý týždeň trénuje basketbal, na hodinách angličtiny číta básne Roberta Frosta a zbožňuje Michaela Jacksona.
Lenže Ginny je autistka. Preto to, čo je dôležité pre ňu, ostatným ľuďom pripadá trochu... trafené: absolútna nutnosť začať deň presne deviatimi bobuľami hrozna na raňajky, jej posadnutosť Bábikou, ktorú v deviatich rokoch musela nechať vo vtedajšom domove, a nutkavé spriadanie tajných plánov na útek z domova, kde ju majú radi a konečne si ju chcú ponechať navždy.
Ginny ako deväťročnú traumatizujúcim spôsobom vzali vlastnej matke, ktorá ju týrala a zanedbávala, a posielali z jednej pestúnskej rodiny do druhej. Ginny napokon našla svoj „Navždydomov“ – bezpečné miesto s rodičmi, ktorí ju pestujú ako v bavlnke. Vari to nie je presne to, v čo dúfajú všetky deti v náhradnej starostlivosti?
Ginny má však iné plány. Kradne, klame a zneužíva dobré úmysly tých, čo ju ľúbia, len aby opäť získala to, čo jej v súčasnom živote najviac chýba – svoju Bábiku. Dokonca sa aj dá kvôli tomu uniesť, ale realita ju zrádza a zneisťuje.

Ginny rozpráva svoj príbeh v prvej osobe, čím sa tento román zároveň stáva autentickým autoportrétom jej svojského, i keď pre okolie bizarného spôsobu vnímania vonkajšieho sveta. Je to príbeh outsiderky, ktorá sa snaží zaradiť, niekam patriť a porozumieť životu.
Čítať viac
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
333 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
920771
Štýl
psychologický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13.5.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nevšedný pohľad do duše adoptovaného 14-ročného autistického dievčatka, ktoré sa často vracia do svojej ťažkej minulosti. Príbeh vyrozprávaný denníkovou formou malej Ginny poukazuje na ťažkosti, ktoré si zo sebou nesie z predošlého bývania s biologickou matkou, či aj problémy súčasnosti so zaradením sa do adoptívnej rodiny s čerstvým novorodencom. Čitateľ môže zažiť aké ťažké je sa vyjadriť a byť pochopený, keď ste malé autistické dievčatko, ktoré odňali od jeho nezodpovednej matky a má potrebu zachrániť svoju sestru, o ktorej nik nevie. Kniha sa dobre čítala, jedine mi liezla na nervy "navždymama", keď malej Ginny strašne krivdila. Viac prezrádať nechcem :) Za mňa 3,5/5 * Čítať viac
26.11.2019
Kniha je písaná denníkovou formou, čo čitateľovi umožňuje nahliadnuť do Ginninej mysle s jej svojskou logikou. To ma veľmi bavilo a dá sa povedať, že aj fascinovalo. Kniha bola milá, pri jej čítaní som sa párkrát pristihla ako sa usmievam a niektoré momenty ma aj dojali. Na konci knihy mi bolo ľúto, že sa musím s Ginny rozlúčiť, až tak veľmi som si toto milé dievča obľúbila. Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Táta říka, že jen zřídka se dělají špatná rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby je člověk udělal a držel se jich. “

Pohádka - Jonas T. Bengtsson, 2013
Pohádka
Jonas T. Bengtsson