Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Deduško, rozprávaj - Ladislav Špaček, Mladá fronta, 2015

11,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Deduško, rozprávaj - Ladislav Špaček, Mladá fronta, 2015
Deduško, rozprávaj - Ladislav Špaček, Mladá fronta, 2015

Deduško, rozprávaj

Etiketa pre chlapcov a dievčatká od 3 rokov

Slušné správanie je to najcennejšie, čo môžu dať rodičia svojim deťom. Naučiť ich pozdraviť, vhodne sa obliekať, správať sa zdvorilo na ulici, na návšteve, v reštaurácii,... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2015
104 strán
1-2 hodiny čítania

Slušné správanie je to najcennejšie, čo môžu dať rodičia svojim deťom. Naučiť ich pozdraviť, vhodne sa obliekať, správať sa zdvorilo na ulici, na návšteve, v reštaurácii, vypestovať v deťoch správne návyky, ako držať príbor, pohár, ako sedieť pri stole... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nádej jednej matky - Francine Rivers, Kumran, 2023

Viac o knihe

Slušné správanie je to najcennejšie, čo môžu dať rodičia svojim deťom. Naučiť ich pozdraviť, vhodne sa obliekať, správať sa zdvorilo na ulici, na návšteve, v reštaurácii, vypestovať v deťoch správne návyky, ako držať príbor, pohár, ako sedieť pri stole - to sú hodnoty, ktoré ich budú sprevádzať po celý život a do značnej miery budú rozhodovať o tom, či Vaše deti budú raz úspešné vo svojej profesii i v osobnom živote. Rovnakú príležitosť ovplyvniť budúci život detí majú aj ich starí rodičia a učiteľky v materských školách.
Čítať viac
Počet strán
104
Väzba
pevná väzba
Rozmer
217×220 mm
Hmotnosť
536 g
ISBN
9788020439239
Rok vydania
2015
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
222962
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa, na učenie situácií
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Deduško, rozprávaj - Ladislav Špaček, Mladá fronta, 2015
Deduško, ešte rozprávaj - Ladislav Špaček, Jana Fernandes, Mladá fronta, 2017
28,44 €

Hodnotenia

4,8 / 5

9 hodnotení

7
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10
Overený zákazník
31.1.2022
Ladislav Špaček je kapacita v oblasti etiky a etikety. Okrem toho je spisovateľ, televízny novinár a moderátor, pedagóg a jedného času aj tlačový hovorca bývalého prezidenta. Napísal množstvo kníh.
Každý rodič sa snaží doma viesť svoje dieťa k slušnosti. Pozdraviť, poďakovať, povedať prepáč, byť milý a pomáhať. Uvoľniť miesto staršiemu. A prečo si aj o tom neprečítať? Toto je však len základ a v skutočnosti etiketa je veľmi obsiahla veda. 

Už si presne nespomínam kedy som knihu 'Deduško, rozprávaj' kupovala, alebo sme ju dostali, ale nejaký ten rôčik ju už doma máme. A prečítaná a prelistovaná je už mnohokrát. Dcéra ju má veľmi rada a stále a stále sa k nej vraciame.

Jednotlivé kapitoly na seba nadväzujú. Príbehom nás sprevádza zvedavé dievčatko Viktorka a jej elegantný vždy džentlmentský deduško, ktorý jej na rôznych príbehoch alebo na Viktorkiných skúsenostiach nenútene hovorí o tom, kde a ako sa správať v spoločnosti. Čo treba urobiť hneď ráno po prebudení. Ako sa správať v škôlke, na ihrisku, na ulici či u niekoho na oslave. Ako pri stole keď jeme polievku a hlavný chod. Do divadla sa nikdy nemešká a mobilom neobťažujeme iných. Čo robiť v reštaurácii, na cestách či veľkom cudzom hotely. 

Kniha je venovaná deťom od troch rokov. V slovenskom jazyku vyšlo aj pokračovanie pod názvom 'Deduško, ešte rozprávaj' pre deti od 5 rokov. V českom jazyku nájdete od autora viacero kníh.
Čítať viac
Tomas
Neoverený nákup
7.4.2021
Velmi milo napisana knizka. Poucna nielen pre deti ale aj pre dospelych :)
Odporucam do kazdej rodiny.
Čítať viac
Lucia Velčická
Overený zákazník
31.5.2016
musíte mať
V poslednom čase jedna z najvydarenejších kníh pre malé deti 3+ o etikete, ako sa majú správať, čo robiť v rôznych situáciách, všetko je podané príbehom o dedkovi a vnučke a ich rozprávaní. Jednoduché ilustrácie, príbehy vhodné presne na zaspávanie, na konci knižky sú ku každej kapitole napísané otázky. Čítať viac

Ladislav Špaček

Čítať viac

Vydavateľstvo Mladá fronta

Čítať viac
Kúpte spolu
Deduško, rozprávaj - Ladislav Špaček, Mladá fronta, 2015
Deduško, ešte rozprávaj - Ladislav Špaček, Jana Fernandes, Mladá fronta, 2017
28,44 €

„A najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali zapamätať: pravidlá neexistujú.“

Sila podvedomia - Kimberly Friedmutter, 2020
Sila podvedomia
Kimberly Friedmutter