Kde sa stratil Boh - Štefan Hríb, Marek Orko Vácha, Karel Sato, Tomáš Halík, W PRESS, 2017

10,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Kde sa stratil Boh

Štefan Hríb viedol tri provokujúce rozhovory o Bohu a svete okolo nás. V tejto knihe nájdete prekvapujúce odpovede na otázky, ktoré položil inak, než sme zvyknutí. Aj preto je... Čítať viac

Vydavateľstvo
W PRESS, 2017
144 strán
2 hodiny čítania

Štefan Hríb viedol tri provokujúce rozhovory o Bohu a svete okolo nás. V tejto knihe nájdete prekvapujúce odpovede na otázky, ktoré položil inak, než sme zvyknutí. Aj preto je to dobrodružné čítanie. Kde sa stratil Boh Marek Vácha o tom, ako hľadať... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Štefan Hríb sa pýta troch pozoruhodných kňazov: Marek Orko Vácha, Karel Satoria, Tomáš Halík

Štefan Hríb viedol tri provokujúce rozhovory o Bohu a svete okolo nás. V tejto knihe nájdete prekvapujúce odpovede na otázky, ktoré položil inak, než sme zvyknutí. Aj preto je to dobrodružné čítanie.

Kde sa stratil Boh
Marek Vácha o tom, ako hľadať Boha v kráse prírody a jej zákonov, o Božom mlčaní a komunikácii s ním, a takisto o základnej otázke: Akého príbehu som súčasťou?

Bože, kde si?
Karel Satoria o tom, ako si uvedomil, že je schopný len zbožných fráz, a tak odišiel hľadať Boha do ticha trapistického kláštora, a tiež o svojom mystickom zážitku.

O islame a spoločnom Bohu
Tomáš Halík o tom, že treba mať odvahu hľadať pravdu aj v islame a iných náboženstvách a o hlbokej spiritualite, ktorá si vyžaduje zbaviť sa strachu z cudzieho.

Štefan Hríb o knihe: Tieto rozhovory sú to najhlbšie, čo som za posledné roky zažil. Marek Orko Vácha, Karel Satoria a Tomáš Halík vo mne dlho doznievali a všetci traja niečím jemne zahýbali. Ale pozor, nie je to intelektuálska kniha. Traja kňazi tu neodhaľujú svoje pevné názory, ale našu krehkú realitu. Preto mi nasvietili Boha trochu inak, než je to bežné v kostoloch či sekulárnych arénach. Je to iný Boh a aj iný svet, než na aký sme si zvykli. Je nádejnejší a omnoho krajší.
Čítať viac
Počet strán
144
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
157×210 mm
Hmotnosť
250 g
ISBN
9788089879083
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
294103
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
W PRESS
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

7 hodnotení

2
2
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jan Holodnak
Overený nákup
10.1.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Traja skvelí kňazi, jedna z najlepších kníh. Skvele že rozhory Pod Lampou, vyšli v písanej podobe. Dáva to ešte väčšiu hĺbku. Rôznorodosť názorov, skúsenosti a poznania, dokáže pomôcť, usmerniť, ale dáva i veľké zamyslenie. Vďaka, vrelo odporúčam. Čítať viac
LATZO
Neoverený nákup
6.5.2019
LATZO
Typicky Hrib ... provokacne a provokujuce otazky. Vacha oslovil, Satoria navnadil na dalsie knihy, Halika nemusim ... Čítať viac
Katarína Plavá
Neoverený nákup
18.12.2017
Tri rozhovory
Najviac sa mi páčil prvý rozhovor, aj keď všetky bolo dobré a zaujímavé.
Len chcem opraviť pána Halíka. áno pri dnešnom katolíckom ruženci sa uvádza, že jednou z možných inšpirácií ako vznikol bola islamská mdlitbová šnúrka - 99 najkrajších Allahových mien, ale taktiež aj 150 žalmov. Teorií je viac. Čo však nesúhlasím je, že aj modlitbe "Anjel Pána" prisudzuje Halík moslimský pôvod. Pápež Kalixt III. prikázal aby na pamiatku vítazstva krestanských vojsk 22. júla 1456 pri Belehrade nad osmankou armádou, každý deň na poludnie vyzvánali kostolné zvony. Konečnú podobu modlitbe dal pápež Pius V. v roku 1571. No Halík má čiastočne pravdu, lebo počiatok modlitby sa datuje vo františkánskej tradícii do roku 1231 keď ju brat Sindigardi uvádza slovami : "Anjel pána povedal Márii".
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Veľkou otázkou dejín dnes už nie je tá, či existuje, alebo neexistuje Boh. Buď veríte, alebo neveríte. Bodka. Ak nijakého Boha niet, potom môžeme za zlo vo svete viniť nanajvýš tak seba, svoje gény alebo zmätenú ľudskú prirodzenosť. No ak Boh existuje, prečo tak zaryto mlčí a skrýva sa pred našim hyperkritickým pohľadom? Prečo mlčí, keď v gumených člnoch zomierajú ľudia – a deti? Prečo mlčí, keď pri besnení teroristov vyhasínajú životy kresťanov aj moslimov – a detí? Prečo mlčí, keď veľké mocnosti hazardujú s osudmi mnohých – aj detí? A vôbec, čo znamená, že Boh mlčí? Kam sa podel, keď ho tak zúfalo potrebujeme? Prečo sa neozýva, keď k nemu v tých bezvýchodiskových situáciách so stiahnutým hrdlom voláme? Azda to už ani nie je volanie, len pridusený šepot: Kde si?
Na tieto a podobné otázky odpovedajú traja ľudia, ktorí napriek všetkému veria v tajomnú reč Boha a naznačujú cestu, ako ju zachytiť aj v našom rozkývanom svete. Tomáš Halík, Karel Satoria a Marek Orko Vácha nie sú vlastníkmi pravdy, ale jej poctivými hľadačmi. Neboja sa klásť si otázky, ktoré znepokojujú aj ich samých. Neboja sa pýtať sa na skrytého Boha, lebo vedia, že už sama tá otázka je pre nich modlitbou.
Editor Anton Vydra

Autori

Čítať viac

Vydavateľstvo W PRESS

Čítať viac

„Keď má človek po ruke len kladivo, každý problém sa stáva klincom.“

Auris - Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek, 2021
Auris
Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek