Krutá krása - Rosamund Hodge, CooBoo CZ, 2018

11,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Krutá krása

Její úkol byl zabít ho. Její osud byl milovat ho.

Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království – a to vše jen proto, že její otec uzavřela s tímto vládcem... Čítať viac

4,0 20 hodnotení
1. diel série
Krutá krása
Vek
14+
Vydavateľstvo
CooBoo CZ, 2018
256 strán
4-5 hodín čítania

Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království – a to vše jen proto, že její otec uzavřela s tímto vládcem pošetilou dohodu. A také už od narození... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

11,99 €

U dodávateľa
Posielame do 4 – 9 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Cruel Beauty - Rosamund Hodge, HarperCollins, 2014
Pevná väzba
Angličtina, 2014
Viac ako 30 dní

20,99 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024
Krutá krása - Rosamund Hodge, CooBoo CZ, 2018
11,99 €

Viac o knihe

Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království – a to vše jen proto, že její otec uzavřela s tímto vládcem pošetilou dohodu. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. Nyx nenávidí, jak ji její rodina ovládá a tlačí ji do něčeho, co sama nechce, ale v den svých sedmnáctých narozenin přesto odchází do paláce, aby se provdala za tvora, kterého nikdy neviděla. A má jasný plán, zabít vládce, zmocnit se jeho zámku a ukončit jeho devět set trvající nadvládu nad celou zemí. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Avšak aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?

Čítať viac
Originálny názov
Cruel Beauty
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
432 g
ISBN
9788075445292
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
274520
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Preklad
1. diel série
Krutá krása
Vydavateľstvo
CooBoo CZ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

20 hodnotení

9
4
3
3
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4.12.2021
Krutá krása
Veľmi pekná kniha. Ako už popisok uvádza, jedná sa o prepracovanie známej rozprávky Kráska a zviera. Tým pádom sa koniec príbehu dal predpokladať, no napriek tomu ma autorka dokázala absolútne vtiahnuť do deja, od ktorého som sa nedokázala odtrhnúť a s napätím čakala ako sa príbeh ukončí.

Oceňujem, že autorka nespravila z hlavnej postavy „dokonalú hrdinku" ktorá je najkrajšia, najúžasnejšia, najdokonalejšia atď., ale zdôrazňuje jej záporné stránky, hĺbky prežívania, ozveny svedomia a tak je hlavná hrdinka obrazom bežného smrteľníka, čím vytvára na záver pocit, že sa vždy nájde niekto kto „ťa“ má rád takého aký/á si, aj so všetkými chybami.

Po prečítaní vo mne ostal príjemný pocit po dokončení „kruto krásneho príbehu" a nie len neurčitá prázdnota, ktorú každý vášnivý čitateľ dôverne pozná...
Čítať viac
13.11.2020
Krutá Krása
Momentálne som v polovici knihy a už teraz môžem povedať, že jej kúpu ľutovať nikdy nebudem. Príbeh je svojím konceptom klasický, no napriek tomu o to viac výnimočný. Človek čaká klasický príbeh podobný krásne a zvieraťa. Miesto toho dostane príbeh záhad a otázok so speťami lásky. Určite všetkým vášnivým čitateľom odporúčam. Čítať viac
Petra Omastova
Overený zákazník
17.9.2018
Táto kniha je vynikajúca. Presne podľa očakávania. Boli v nej aj časti kde som sa trochu nudila ale tie rychlo prešli a vystriedali ich časti, kde som sa nemohla zastaviť čítať. Hlavná hrdinka je perfektná a Ignifex ešte viac. Jediné sklamanie bol koniec, ktorý podľa mňa mal prebiehať celkom inak a vôbec sa mi nepáčil. Ale aj tak knihu hodnotím na naximum. PERFEKTNÁ. Čítať viac
19

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Jana Paveleková
Overený zákazník
6.7.2018
Jaji bloguje hodnotí
Po knihe by mali siahnuť milovníci rozprávok, osudových lások a dobrých koncov. Ak je vám blízky príbeh Kráska a Zviera, toto je to pravé pre vás. Možno vás kniha v ničom novom neprekvapí, ale výborne si pri nej oddýchnete a možno aj zamyslíte. Láska medzi Nyx a Ignifexom nie je vôbec sebecká alebo zlá. Niekedy mi tohto démona dokonca prišlo aj ľúto, pretože svoju ľudskosť stratil už dávno, no pri svojej kráske ju znovu získal.

Svieža young adultka je mile čítanie, ktoré nikomu neublíži, ale zase ani priveľmi neohúri. Autorkin pohľad bol však jedinečný a príbeh dokázala obohatiť svojhou osobnosťou a pretransformovať ho do trochu inej roviny.
Čítať viac
Star G
Neoverený nákup
25.6.2018
MILUJEM A NENÁVIDÍM JU zároveň
Nemyslím, že táto kniha je pre každého. V ľuďoch totiž môže zanechať nejaké stopy. Ja osobne som ju občas musela položiť bokom a chvíľu predýchavať, čo sa tam stalo. Bolo to neskutočne zvrátené a zároveň kráske. Nečakané, ale magické. Na jednu stranu mi to zlomilo srdce a na druhú ho ohúrilo.
Ku koncu som už bola nadšená, že sa to končí, lebo tie zvraty boli desivé, no zároveň som trochu smútila za postavami a celým dejom.
Zanechalo to vo mne niečo, čo skoro žiadne ostatné knihy nie. Kniha ma dokázala prinútiť milovať a zároveň nenávidieť.
Moje oči upútala obálka, srdce spútal dej. Ďakujem autorke, že niečo takéto vytvorila.
Čítať viac
Simona
Neoverený nákup
11.11.2018
Prečítaj si Temného gryfa :) Doporučujem :) Čítať viac
Barbora S.
Overený zákazník
25.6.2018
Táto pomerne útla knižka ma naozaj prekvapila! Spočiatku som bola celkom skeptická, lebo som sa bála že pôjde skôr o nejakú jemnú, silno romantickú knihu (áno, ani "krutá" v názve ma nepresvedčila o tom , že to bude temnejšie). No keď som začala čítať, vedela som že som sa riadne zmýlila. Hlavná hrdinka mi už od začiatku bola sympatická, pretože sa chovala naozaj ľudsky - aj keď znášala svoj osud, neznamenalo to, že sa s ním vnútri zmieri a bude šťastným obetným baránkom. Celé to nemalo chabé miesta kde by som sa nudila, autorka nič zbytočne nenaťahovala a dvojka Nyx a Ignifex? To ich doťahovanie bolo perfektné. Takto sa má podľa mňa robiť retelling - vytiahnuť určitú temnotu ktorú tam deti často nevidia, skombinovať to s jemným nadýchom rozprávky (a tu bola bonusom ešte aj moja obľúbená mytológia) a k tomu nepredvídavosť, napriek tomu, že každý si myslí, že pozná koniec. Čítať viac
25.5.2018
4,5*

Krutá krása je príklad dokonale jednoduchej knihy s takmer komornou atmosférou, v ktorej vystupuje len niekoľko postáv, a predsa má v sebe silu zobrať mi dych. Čiastočne sú za to zodpovedné samotné postavy, ktoré nie sú čierno-bielo rozdelené a ktoré mi ukázali, že bez ohľadu na svoj vonkajší zjav sú Kráskami i Zvieratami zároveň. Takisto to súvisí s informáciami, ktoré boli skutočne útržkovité a bolo na mne, aby som ich správnym spôsobom poskladala. Ako skladačku, ku ktorej som nikdy nedostala návod.

Samotné príbehové línie sa dopĺňajú a prepletajú, dej je plný náznakov. Napriek svojej komornosti kniha zabŕdla do naozaj všakovakých tém. Mňa osobne bavila aj očividná inšpirácia hneď niekoľkými mytológiami, najzjavnejšie sa prejavila práve tá grécka. Tento fantastický svet bol vlastne mierne upravenou skutočnosťou so základmi v starých mýtoch a s referenciami, ktoré ocenia všetci mytologickí nadšenci.

Napriek tomu všetkému zámer tejto knihy ostáva skrytý. Teda, viem o čom bol dej a tiež som identifikovala veľa námetov vložených medzi riadkami. Som však presvedčená, že každý ďalší čitateľ si v knihe nájde niečo iné, čo ho osloví, v čom tkvie naozajstná sila tejto knihy. Pretože napriek tomu, že je príbeh zjavne inšpirovaný rozprávkou o Kráske a Zvierati, z pôvodného príbehu v tejto knihe ostala len kostra. Čo veľa vypovedá o kvalite knihy. Jej jediným nedostatkom však ostáva o čosi pomalší rozjazd.
Čítať viac
Sarah
Neoverený nákup
29.8.2018
Nemyslím si :/ Čítať viac

„Milencom fantázia pracuje tak bujne ako bláznom - chladný rozum ostáva nad tým stáť a doma sú v tých vidinách len milenci a námesačníci a básnici.“

Sen svätojánskej noci - William Shakespeare, 2005
Sen svätojánskej noci
William Shakespeare