Dvere v kúte sveta - Barbora Vanická, Ikar, 2019

9,03 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Dvere v kúte sveta - Barbora Vanická, Ikar, 2019
Čítaná
Dvere v kúte sveta - Barbora Vanická, Ikar, 2019

Dvere v kúte sveta
Čítaná

„Asi by si mal vedieť, že si sa dostal do… do Stromorohu,“ zašepkalo zelenovlasé dievčatko a vážne pokývalo hlavou. Vystrašený a špinavý Adam, ktorý vôbec nemal dobrý deň,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2019
328 strán
5-6 hodín čítania

„Asi by si mal vedieť, že si sa dostal do… do Stromorohu,“ zašepkalo zelenovlasé dievčatko a vážne pokývalo hlavou. Vystrašený a špinavý Adam, ktorý vôbec nemal dobrý deň, myslel, že vybuchne... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina
12,90 €

9,03 €

-30 %
Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Cestujúci - Ulrich Alexander Boschwitz, Absynt, 2024

Viac o knihe

„Asi by si mal vedieť, že si sa dostal do… do Stromorohu,“ zašepkalo zelenovlasé dievčatko a vážne pokývalo hlavou. Vystrašený a špinavý Adam, ktorý vôbec nemal dobrý deň, myslel, že vybuchne. Za svoj dvanásťročný život sa už musel vyrovnať s panovačnou sestrou, jej uchichotanými kamarátkami aj desivou učiteľkou matematiky. Zatiaľ sa mu podarilo získať si takmer jedného kamaráta.
Práve dnes prvýkrát v živote zablúdil. Pri pokuse dostať sa domov otvoril nesprávne dvere a našiel sa v inom svete – Stromorohu, ktorý sa rozprestiera okolo obrovského umierajúceho Stromu Anat – prvého a najväčšieho stromu, aký kedy vznikol.
Chránia ho správcovia mágie, zázračné bytosti rôznych tvarov a farieb, ktoré sú príchodom Adama rovnako ohromené ako on.
Spolu s Evou, jeho panovačnou dvojičkou, veselým Tomim, vážnou, tichou Petrou a so zvláštnym Samom, ktorý hovorí len „kúsok po kúsku vytvoríme celok“, musia prekonať nástrahy, ktorými sa Stromoroh len tak hemží. Adam sa nachádza pred neľahkou úlohou, ako prežiť medzi toľkými rôznorodými ľuďmi a nezblázniť sa.
Dokážu zachrániť Strom Anat? Je to ich úloha, o ktorej všetci hovoria? A prečo mu nikto neodpovedá na otázky?
A niečo mu hovorí, že nie sú prvými deťmi, ktoré sa tam dostali…
Čítať viac
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
382 g
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
917051
Štýl
mysteriózny, cestopisný, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

15 hodnotení

12
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.9.2023
Po prečítaní tohto titulu mi z mysle neschádzala iba jedna otázka. Ako je možné, že pri hodnotnom príbehu, ktorý dokonale preverí fantáziu a predstavivosť nemá Barbora Vanická na konte viac diel s dejom bez hluchých miest, keď jej to ide tak úžasne? Slovenských kníh fantasy žánru nevychádza síce toľko, koľko by som si priala, ale Dvere v kúte sveta rozhodne stoja za to. Cool! Čítať viac
27.8.2023
Knihu DVERE V KÚTE SVETA som kupovala pre môjho synovca, ale pred tým, než mu ju dám, som si ju chcela prečítať. Neodradilo ma, že je to fantasy pre deti a mládež, kniha ma svojou anotáciou zaujala a aj fakt, že ju napísala slovenská autorka ešte posilnilo túžbu si knihu prečítať. Hneď po prečítaní prvých kapitol ma príbeh vtiahol do deja. Krátke kapitoly z pohľadu hlavnej postavy Adama boli čtivé a ja som sa zrazu spolu s ním ocitla vo svete Stromorohu, ktorý bol do detailu premyslený a vykreslený - zrazu som ho videla vo svojej mysli, spoznávala som rozličné zázračné bytosti a opäť som sa vrátila do detského sveta, v ktorom fantázia nepozná hraníc. Je to krásna kniha (obsahuje čiernobiele ilustrácie) a je mi ľúto, že nebude mať miesto v mojej knižnici. Ale som si istá, že vďaka nej prebudím u synovca chuť čítať. Mne sa kniha veľmi páčila, prečítala som ju za 1 deň a po prečítaní mi bolo smutno, že ten čarovný príbeh nepokračuje ďalej. Autorka už píše svoju druhú knihu, na ktorú si určite počkám. Ďakujem autorke za skvelý čitateľský zážitok. Čítať viac
EXOGEN
Neoverený nákup
26.12.2022
Perfektná kniha, celú som ju dočítal len za tri dni, bol by som rád pokiaľ by vyšla nová časť alebo nová kniha s podobným dejom. Veľmi sa my ľúbila. Lentak ďalej. Čítať viac
16.12.2021
Pekný príbeh
Knihu som si kúpila viac menej náhodou. A bola to dobrá kúpa. Už dávno som nemala taký dobrý pocit pri čítaní, pekný príbeh ma chytil, napriek tomu, že je kniha určená deťom, páčila sa mi. Kniha plná zázračných bytostí a ako hlavné postavy deti, ktoré musia zachrániť svet. Znie to trocha otrepane, viem, ale je to podané sviežo, zábavne a kniha vás vtiahne do deja, ani neviete ako. Zobudila som dieťa v sebe a skvele som sa bavila. Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
29.7.2020
Domáca tvorba
Napriek tomu, že už nepatrím do cieľovej skupiny, knihu som prečítala na jeden dych. Veľmi príjemne napísaná, pútavý dej a slovenská autorka. Čítať viac
11.5.2020
Skvelé!
Ďalší krásny príbeh pri ktorom vám fantázia pracuje na plné obrátky.
Veľmi sa mi páči ako autorka opisuje kúzelný svet, jeho pravidlá a bytosti ktoré v ňom žijú. Tu sa naozaj môžete pohrať so svojou predstavivosťou a zrazu zistíte, že ste v nádhernom čarovnom svete ktorý je tomu nášmu bližší, akoby sa zdalo.
Aj napriek tomu že ide o young adult fantasy by som s čistým srdcom odporučila knihu všetkým - bez ohľadu na vek - ktorí majú radi tento žáner. Veľmi pekný príbeh plný priateľstva, mágie a niekoľkokrát som sa aj dobre zasmiala.
Čítať viac
31.3.2020
Mladá talentovaná autorka
Naozaj veľmi veľmi knižku odporúčam a ešte o niečo viac práve v týchto ťažkých časoch. No a čo, že je určená mladším čitateľom? No a čo, že hlavné postavy sú deti? Zabaví vás!

Ja som sa pri nej dokázala výborne odreagovať. Je mi len ľúto, že autorka túto knižku nenapísala pred desiatimi rokmi, keď som bola v ideálnom veku na jej čítanie, určite by som si celý príbeh užila viac.

Čo mi ale na knižke chýbalo, boli ilustrácie. Predsa len ide o detskú knižku, tým pádom by tam mali nejaké byť.

S potešením som čítala čarovný príbeh detí spoznávajúcich zázračnú krajinu a zázračný strom. Nemôžem povedať, že by som nepredvídala záver, ale príbeh ma aj tak dokázal dostatočne pobaviť a vzbudiť vo mne určité emócie.

Dúfam, že toto nebola autorkina posledná knižka, pretože má naozaj veľký talent.
Čítať viac
30
Overený zákazník
13.3.2020
Každe ide o autorkinu prvotinu, musím sa priznať, že celkový dojem po prečítaní knihy je pozitívny. Autorka vytvorila naozaj veľmi krásny fantasy svet Stromoroh, ktorý bol až rozprávkový.
Tento príbeh vás naučí niečo o medziľudských vzťahoch, tolerancii, prírode, prekonávaní prekážok, predsudkoch,...
Kniha sa mi čítala jednoducho, keďže je písaná dosť oddychovým a dobrodružným štýlom popretkávaná jednoduchými ilustráciami.
Práve preto, by som knihu odporučila skôr mladším čitateľom, ktorí by si knihu vychutnali plnými dúškami. Dokonca aj postavy vyskytujúce sa v príbehu boli deťmi. Stretnúť tu môžete aj rôznych elfov, trpaslíkov, škriatkov, vodné a vzdušné sily. Keďže sa tu nachádza veľké množstvo postáv, tak na konci knihy sa nachádza ich zoznam pre lepšie zorganizovanie.
Dej bol po celý čas napísaný a veľmi ma to bavilo. Knihu by som rada odporučila všetkým mladším čitateľom.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„A možno práve vtedy, oslobodení od sebectva zistíme, aký jednoduchý a krásny môže byť život. Úplne jasne uvidíme, čo všetko sme schopní obetovať a vzdáme sa toho s prekvapivou ľahkosťou, a jediný obraz, ktorý sa nám vryje navždy do pamäti, bude tvár človeka, ktorému sme podali ruku, aby vládal kráčať.“

A vráť sa po slabších - Silvia Bystričanová, 2016
A vráť sa po slabších
Silvia Bystričanová