Nahý chlieb - Mohamed Šukri, BRAK, 2017

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nahý chlieb - Mohamed Šukri, BRAK, 2017
Nahý chlieb - Mohamed Šukri, BRAK, 2017

Nahý chlieb

Marocký spisovateľ Mohamed Šukri (1935 – 2003) vychádzal pri písaní svojho najznámejšieho románu Nahý chlieb z vlastných spomienok na mladosť, strávenú v drsných podmienkach... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2017
226 strán
3 hodiny čítania

Marocký spisovateľ Mohamed Šukri (1935 – 2003) vychádzal pri písaní svojho najznámejšieho románu Nahý chlieb z vlastných spomienok na mladosť, strávenú v drsných podmienkach tandžerských chudobných štvrtí. Kriminalita, prostitúcia, drogy, ale najmä... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Keď bude táto kniha k dispozícii, budeme Vás informovať na e-mail, ktorý uvediete. Nebojte sa, ide iba o nezáväznú informáciu pre Vás, nie o objednávku - ak budete mať o knihu záujem, môžete následne prísť na našu stránku a objednať si ju.

Dostupné v 18 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Oddelenie D - Freida McFadden, Motýľ, 2025

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Marocký spisovateľ Mohamed Šukri (1935 – 2003) vychádzal pri písaní svojho najznámejšieho románu Nahý chlieb z vlastných spomienok na mladosť, strávenú v drsných podmienkach tandžerských chudobných štvrtí. Kriminalita, prostitúcia, drogy, ale najmä neutíchajúci hlad a každodenný zápas o prežitie sa stali látkou pre knihu, ktorú dnes čítame nielen ako dielo výnimočných literárnych kvalít, ale aj ako autentické svedectvo premeny negramotného mladíka na jedného z najúspešnejších spisovateľov svojej doby. To všetko v uliciach Tandžeru – mesta, ktoré sa stalo útočiskom pre celý rad „západných“ spisovateľov, vrátane Jacka Kreouaca, Allena Ginsberga či Tennesseeho Williamsa. Ten označil Šukriho Nahý chlieb za „pravdivý dokument ľudského zúfalstva, ktorý hlboko otrasie čitateľmi“.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
275687
Počet strán
226
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
321 g
ISBN
9788097202880
Rok vydania
2017
Edícia
Dezorient express
Štýl
životopisný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
BRAK
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13
Zlá štvrť - Marek Vadas, Daniela Olejníková, 2018
Práve čítam
Zlá štvrť

Aktuálne recenzujem, "oprašujem" a revidujem po veľmi dlhej dobe svoju knižnicu.

Marek Ščamba
Overený zákazník
24.1.2020
Kniha sa mi dostala do rúk náhodou. Ani som ju nechcel čítať, ale odporúčania ma presvedčili o opaku. Po niekoľkých stranách vás knižka surovo vrhne do prudkého deja prežitia v marockom veľkomeste. Mladý Mohamed Šukri opísal svoje zážitky až veľmi reálne, kde sa predstavy Európana o žití v tejto arabskej krajine veľmi rozchádzajú. Spisovateľ používa pejoratívnejší jazyk ako Bukowski, avšak bravúrne opisuje každodenný boj o prežitie, kde zlý sociálny status svojej rodiny, poznamená celý jeho život s večným strašiakom v podobe despotického a nenávideného otca. Na každom rohu mesta smrť, drogy, kriminalita obchod s bielym mäsom a hlad z nedostatku jedla a sexuálnych skúseností. Hlad ohlodaný až na kosť nahého chleba. Hlad po láske, ľudskom dotyku, hlad po peniazoch a uznaní. Hlad, ktorý nebude nikdy zasýtený. Zúfalstvo a bezradnosť hlavnej postavy ženie inštinktívne bez sebareflexie pud sebazáchovy do krajností. Preto má táto kniha, aj s drsnými slovami, stále veľa povedať modernému čitateľovi. Kniha dokáže zanechať hlbokú stopu a pri spätnom vybavovaní detailov, budete premýšľať o nej ešte dlho. Čítať viac

„Ale v skutočnosti minulosť hodnotíme očami prítomnosti. Dívame sa na ňu cez to, čo vieme teraz, takže ju nevnímame ako ľudia, akými sme boli, ale ako ľudia, akými sme, a to znamená, že ju od základov meníme.“

Holandský dom - Ann Patchett, 2020
Holandský dom
  • Ann Patchett