Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Nebeská tkáčka - Kristen Ciccarelli, CooBoo SK, 2020

15,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nebeská tkáčka

Eris cestuje medzi svetmi vďaka magickému vretenu, ktoré z nej robí nepolapiteľnú zlodejku. V područí pirátskeho kapitána je však pre ňu vreteno ako zlatá klietka. Aby Eris... Čítať viac

3. diel série
Iskari
Vek
15+
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2020
Počet strán
368

Eris cestuje medzi svetmi vďaka magickému vretenu, ktoré z nej robí nepolapiteľnú zlodejku. V područí pirátskeho kapitána je však pre ňu vreteno ako zlatá klietka. Aby Eris získala vytúženú slobodu, musí uniesť princeznú Ashu, posledného... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

15,99 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 32 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Viac o knihe

Dávne príbehy dokážu prilákať draky či stvoriť bohov. No čo ak hovoria o zabudnutej minulosti, ktorá môže rozorvať svet prítomnosti?

Eris cestuje medzi svetmi vďaka magickému vretenu, ktoré z nej robí nepolapiteľnú zlodejku. V područí pirátskeho kapitána je však pre ňu vreteno ako zlatá klietka. Aby Eris získala vytúženú slobodu, musí uniesť princeznú Ashu, posledného Namsaru. Veliteľka kráľovskej armády Safire sa zaprisahá dolapiť ju. Okolo Eris sa však ako slučka ovíja príbeh zabudnutých čias, ktorý ju každým švihom magického vretena privádza bližšie k záchrane alebo skaze sveta.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
539555
Originálny názov
The Sky Weaver
Počet strán
368
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
365 g
ISBN
9788056618578
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
15+
Jazyk
slovenčina
Preklad
3. diel série
Iskari
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Pre koho
pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

10 hodnotení

3
4
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
12.2.2021
Posledná časť fantasy série Iskari
Na poslednú časť série Iskari som bola veľmi zvedavá, i na to čo si pre nás autorka pripravila tentokrát... Na začiatku ma príbeh nebavil a chvíľu mi trvalo kým som sa doňho poriadne začítala. Po desiatkách stranách sa to však zmenilo a príbehu som začala chápať viac. Hl. postavy hodnotím priemerne, niekedy som ich mala rada viac, inokedy menej. Dej knihy bol však naopak zaujímavý. Nesmierne sa mi páči ako autorka spojila dva rozdielne príbehy, jeden z minulosti, druhý z prítomnosti a ako sa napokon spájali. Bolo to očarujúce a tento príbeh čo sa odohráva na pozadí knihy, ma veľmi zaujal. Taktiež sa mi páči, že všetky tri príbehy z tejto knihy v sebe niečo nesú, a spolu tvoria skvelú sériu o hľadaní sily. Som rada, že som si túto sériu prečítala a mohla spoznať tri zaujímavé príbehy... Čítať viac
8

Závislák do poslednej bunky. Ukážte mi knihu, ktorú som nečítala a ja si ju prečítam ;) Napíšte mi na Instagram @knizny.zavislak , ktorá by to mala byť!

Diana Kováčová
Overený zákazník
9.2.2021
LGBT fantasy? Konečne aj na svk!
Táto séria je presne tá dobrá YA fantasy, ktorú som zvykla čítať keď som mala 12 a ešte sa do čítania len dostávala. Pamätám si ako ma fascinovalo doslova všetko a každá kniha bola no...jednoducho úžasná. Nejako som dokázala pri tejto knihe presne takto vypnúť a dostať sa späť do tých čias.

Slowburn romace sú fakt skvelé, keď sú dobre zvládnuté. Viete, je len tenká hranica medzi "bože, to napätie medzi nimi!" a "to sú akože obaja takí hlúpi?". A táto kniha mala miesta, kde doslova balancovala na pomedzí týchto dvoch. Ale povedala by som, že to prevažne zvládla do tej bezpečnej zóny.

Ale čo je úžasná vec (za ktorú by som túto knihu vyniesla do výšin) je fakt, že hlavná romantická linka je z LGBT spektra. Postavy z queer spektra takmer vždy hrajú druhé husle vo fantasy, takže mať ich ako hlavné postavy je super zriedkavé. Ale aby boli ženského pohlavia, je ešte viac zriedkavejšie. (No offence, ale dve ženské hlavné hrdinky sú omnoho lepšie ako dvaja chlapi:D) A preložené do slovenčiny...no nemyslela som, že sa toho dožijem.

Posledný bod, ktorý by som chcela vypichnúť je mytológia. Proste ja jej neviem odolať a keď je vo fantasy....ahhh, to je úplné pohladenie na duši. Hlavne v tomto diely sa mi najviac páčila, či už ako bola spracovaná alebo vyrozprávaná (a zapojená do príbehu!)

Takto, kniha mala slabé časti, kedy som si hovorila, že tu sa to dalo dotiahnuť lepšie, toto vyhodiť, toho prefackať.... Ale popravde, hrozne dobre som vypla pri tej knihe. A počas skúškového to bolo ako požehnanie. A LQBT linka ma fakt potešila.
Čítať viac
12.12.2020
Začnem tým, čo sa mi páčilo...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ako pri minulých dvoch knihách, aj táto bola obohatená o zaujímavé príbehy. Zápletka ma vlastne príjemne prekvapila, no žiaľ, iba raz som sa pri knihe naozaj nadchla. Dej je vláčny - autorka sa snaží tak dlho čitateľa držať v napätí, až to na môj vkus prehnala. Áno, dočítala som ju, aby som vedela, ako to skončí, ale chýbalo mi tam "niečo", čo by mala skvelá kniha mať. Čo sa týka ľúbostnej línie...nevedela som sa s ňou stotožniť - nie, nemám problém s homosexuálnym vzťahom, ale proste nebolo to ono...Kniha ale stojí za prečítanie :) Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Rozdiel medzi románom so šťastným koncom a románom bez neho tkvie iba v tom, kedy autor prestane rozprávať príbeh. “