Niešo
E-kniha

Svetoznámy komik a autor detských bestsellerov vymyslel príbeh decka, ktoré má absolútne všetko. Všetko, na čo len pomyslí, mu okamžite zabezpečia jeho dobroprajní rodičia. No... Čítať viac

4,6 26 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
Počet strán
272

Svetoznámy komik a autor detských bestsellerov vymyslel príbeh decka, ktoré má absolútne všetko. Všetko, na čo len pomyslí, mu okamžite zabezpečia jeho dobroprajní rodičia. No ono aj tak chce viac a viac, a viac! Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Něfo - David Walliams, Tony Ross (ilustrátor), Argo, 2021
PDF
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

9,71 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Stella Davies:Kronika rodiny Leroy.Stella Davies, 2024

Viac o e-knihe

Svetoznámy britský komik a autor detských bestsellerov David Walliams už napísal množstvo skvelých kníh o neposlušných, zlostných, papuľnatých, drzých, nadutých a rozmaznaných deťoch, dokonca aj o tých, čo sú fakt najhoršie na svete. Ale toto tu ešte nebolo!
Vymyslel príbeh decka, ktoré má absolútne všetko. Všetko, na čo len pomyslí, mu okamžite zabezpečia jeho láskaví a dobroprajní rodičia. No ono aj tak chce viac. Viac a viac, a viac! Skrátka – strašne chce, ale fakt strašne chce ešte NIEŠO! Rodičia sú zúfalí. Čo je to NIEŠO?
Pátranie ich zavedie do tajných trezorov knižnice, kde nájdu Netvoropédiu, i do tých najodľahlejších končín džungle. A čo nájdu? Všetko možné. Tak to poďte hľadať s nimi. Len pozor, aby ste pritom neexplodovali od smiechu!
Čítať viac
Originálny názov
Fing
Počet strán
272
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
819149
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný, humorný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

26 hodnotení

18
7
0
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.4.2024
Super kniha
Syn má doma knihu v slovenskom jazyku, a veľmi ju chcel aj v angličtine . Dostane ju teraz ako darček na meniny a určite poteší, pretože už Nieša čítal opakovane .
PS: Ak treba u dieťaťa rozvinúť záujem ku knihám, touto zábavnou knihou sa to možno aj podarí
Čítať viac
Nelka, 8 rokov
Neoverený nákup
15.10.2023
Niešo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Výborná Príšeropédia. Vtipný príbeh, dokázal ma rozosmiať.
Čítala som už veľa kníh od tohto autora, veľmi sa mi páči, odporúčam rovesníkom
(Nelka 8 rokov)
Čítať viac
30.10.2021
Výborné audiospracovanie!
Něfo, alebo slovensky Niešo je kniha určená deťom vo veku 9-12 r., mladším by som ju asi neodporúčala - hneď vysvetlím.
Něfo, alebo Niešo je príbeh o rodinke Mírnych a ich dcéri Myrte (ktorá sa v slovenskom preklade netuším prečo volá Tekla!), ktorá je neposlušná, zlostná, papuľnatá, drzá, nadutá a rozmaznaná a má všetko na čo si len spomenie. Ale mať všetko, jej stále nestačí a tak si jedného dňa vymyslí, že chce ešte Něfo! Ale čo to Něfo vlastne je? To manželia Mírní, obaja povolaním knihovníci, zistia až z knihy Monstopedie, ktorá je ukrytá v tmavej pivnici knižnice.
Príbeh je celkom fajn, miestami vtipný, miestami tragikomický a satirický a keď sa dostane k slovu Myrta, tak i na zaplakanie - teda pre dospeláka určite. Taký slovník ako má Myrta som chvalabohu u žiadneho dieťaťa nikdy nepočula a dúfam, že ani nikdy nebudem, už len pri tejto knihe ma to stálo dosť sebaovládania! Jediným svetlom na konci tunela bol záver - v tom zmysle, že Myrta dostala to, čo si zaslúžila, lebo jej správanie bolo viac ako len cez čiaru. Ale dnešné deti možno potrebujú takéto extrémne rozprávky, neviem. Naopak rodičia Mírní boli až ultra mierny, vo výchove takmer až pasívny.
Ak sa Vám dostane do rúk tlačená verzia, tak čítaním vás budú sprevádzať skvelé ilustrácie Tonyho Rossa a ak sa rozhodnete pre audioknihu ako ja, tak si užijete skvelú interpretáciu Jiřího Lábusa. A keď som povedala že skvelú, tak vôbec nepreháňam! Už nejaké tie audiorozprávky som počúvala, ale ani jedna ma takto neuchvátila audiospracovaním ako práve Něfo. Či to bola hlasová akrobacia pána Lábusa alebo rôzne zvukové či hudobné vsuvky, bolo to naozaj skvelé počúvanie! Až ma svrbia prsty od toho, čo by som hneď sťahovala nejakú rozprávku nahovorenú Jiřím Lábusom.
Milí priatelia, ak potrebujete vyvetrať hlavu a zamestnať ju niečim ľahkým, vtipným, miestami tragikomickým i satirickým a váš prah citlivosti nie je príliš nízky, tak si pustite túto skvelú jednohubku!
Čítať viac
18.8.2021
Vcelku dobrá kniha
Od tohto autora máme už 4 knihy, deťom ich čítam večer pred spaním. Musím povedať, že im aj mne sa Niešo zatiaľ páčila najmenej zo všetkých, ale nič to nemení na tom, že príbeh je vtipný, miestami aj poučný, akurát má fakt totálne nerealistický koniec. Naproti iným knihám ako Babka Gaunerka - to je top, alebo Polnočná banda, kde si človek "odniesol v sebe aj niečo dobré", bola táto taká slabšia. Mne osobne veľmi prekážali tie nekonečné obrie citoslovcia.. Radšej mohla mať kniha o 10 strán menej. Ale ako - vcelku to nebolo najhoršie. Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
1.7.2021
Niešo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Skvelá kniha David walliams je skvelý spisovateľ.Odporúčam všedkým čo majú radi vtipné knihy.Je to veľmi zujímaví prýbeh rodičov ktorý majú dcéru Teklu ktorá chce stále viac a viac. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Podľa mňa si rozprávka. si očarujúca, statočná a prekrásna. a...a dúfam, že mi dovolíš, aby som bol súčasťou tvojho príbehu. “

Zasnený Neznámy - Laini Taylor, 2019
Zasnený Neznámy
Laini Taylor