Nové detstvo - Jordan Shapiro, NOXI, 2020

7,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nové detstvo

Ako úspešne vychovávať v digitálnom svete

Kniha Nové detstvo ponúka nový, revolučný pohľad na moderné technológie, ktorým sú naše deti denne vystavované. Vo svete, kde hranie videohier a používanie internetu deťmi... Čítať viac

Vydavateľstvo
NOXI, 2020
Počet strán
360

Kniha Nové detstvo ponúka nový, revolučný pohľad na moderné technológie, ktorým sú naše deti denne vystavované. Vo svete, kde hranie videohier a používanie internetu deťmi vzbudzuje obavy a inšpiruje k množstvu výskumov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

7,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Nové dětství - Jordan Shapiro, NOXI, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 3 – 5 dní
-18 %

14,90 €


The New Childhood - Jordan Shapiro, Yellow Kite, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Mami, oci, som online - Petra Arslan Šinková, Fortuna Libri, 2023

Viac o knihe

Kniha Nové detstvo ponúka nový, revolučný pohľad na moderné technológie, ktorým sú naše deti denne vystavované. Vo svete, kde hranie videohier a používanie internetu deťmi vzbudzuje obavy a inšpiruje k množstvu výskumov, zaoberajúcich sa dopadom týchto vplyvov na vývoj našich deti, ponúka Jordan Shapiro na prvý pohľad až šokujúco tolerantný prístup.

Skutočne robí hranie videohier z detí zombíkov a pripravuje ich o poctivé detstvo? Alebo ich, naopak, môže istým spôsobom rozvíjať? Veď medzi ich a našim detstvom vlastne ani nemusí byt taký zásadný rozdiel... Shapiro nielenže ponúka iný uhol pohľadu, navyše dobre vysvetlený a podložený faktami, ale v istej časti sa jeho kniha mení na povinnú príručku pre rodičov. Oddeliť deti od moderných technológií a sociálnych sietí je dnes nemožné. Ale vďaka autorovým postrehom a radám môžeme deti naučiť využívať ich zodpovedne a bez negatívnych následkov.
Kniha Jordana Shapira vám nepovie, že máte deťom všetky moderné lákadlá vziať, lebo sú zlé. Naučí vás však, ako deti do digitálneho sveta vyslať natoľko pripravené, aby na ne nepôsobili deštruktívne.
Čítať viac
Originálny názov
The New Childhood
Počet strán
360
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
332 g
ISBN
9788081115585
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
774603
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nové detstvo - Jordan Shapiro, NOXI, 2020
Krotitelia displejov - Slávka Kubíková, Postoj Media, 2019
23,80 €

Hodnotenia

4,0 / 5

7 hodnotení

2
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
Overený zákazník
11.12.2023
Od knihy som mala úplne inú predstavu. Očakávala som túto tému technológie a deti celkom inak spracovaná než nám autor poskytol. Išiel na to z takého sociologické hľadiska. O tom, ako aj v minulosti sme sa báli nových vynálezov a ze sme vlastne od začiatku takými technofobmi. Tieto časti ma pravdupovediac nudili a že ich tam bolo.
Ale čo sa mi na knihe páčilo bolo ako autor rozpráva z iného uhla pohľadu o tých technológiách v živote deti.
Rozprava tam o tom, ako by sa rodičia nemali vyhýbať tomuto novému typu spoločnosti a namiesto toho by sa mali aktívne zapájať do života svojich detí. Nemali by ich nechávať osamote v tomto novom svete, ale mali by ich učiť svojimi reakciami čo je správne a čo nie je správne aby ich pripravili na nový typ spoločnosti v ich budúcnosti. Presne tak ako ich učia od malička správať sa v spoločnosti. To sa mi na tomto páčilo najviac a prijala by som aby sa autor o tom viac rozpísal namiesto tých nudnejsich časti.
Knižka určite stojí za prečítanie, ale upozorňujem, že vás nemusí baviť celá tak ako mňa.
Čítať viac
38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
12.4.2022
Zaujímavé
Po tejto knihe som siahla v správnom čase, kedy moja skoro trojročná dcéra je veľká kamarátka s digitálnymi technológiami. Autor čitateľovi zrozumiteľne vysvetľuje silu digitálneho sveta, jeho potrebu a neoddeliteľnosť od našich životov. Tak, ako vyrastali naši predkovia na poliach a mali iné formy hry a komunikácie, tak sa dnešné deti i dospelí musia naučiť žiť vo svete ovládanom rôznymi technológiami.
Myslím si, že po prečítaní tejto knihy viacerými čitateľmi by mohla nastať rôzna výmena názorov. A prečo? Pretože sme všetci iní a niekto by s autorom súhlasil viac, iný menej. Ja s ním tiež nesúhlasím vo všetkom. Nie som hráč videohier, preto som kritickejšia. Ja som počas čítania tejto knihy mala veľmi často pocit, akoby autor vyslovene vyzdvihoval rôzne PC hry, prípadne na mobiloch. Vraj je to úplne normálne a taktiež aj presun komunikácie z osobného stretnutia do online sveta. Podľa neho sa netreba snažiť to všetko vyvážiť inými činnosťami, pretože sa to nedá. Ja netvrdím, že treba nejakú rovnováhu, ale pestrosť. Jasné, že aj on chodí s deťmi po výletoch a robia aj iné činnosti, ale aj napriek tomu sa mi zdalo, akoby obhajoval digitálny svet i veľké množstvo hodín jeho synov v ňom strávených. Nevyhneme sa tomu, aby naše deti trávili čo najmenej času pred displejmi a monitormi je ilúzia. Samotné moje zamestnanie si vyžaduje veľa takej práce, IG tiež pohltí množstvo času, ale snažím sa to kompenzovať pobytom v prírode, športom, atď. Je len na nás, aby sme pomohli našim deťom naučiť sa správať v digitálnom svete, aby si nevytvorili závislosť, ale nesmieme im to zakazovať, pretože je ich budúcnosťou. Ja túto knihu odporúčam, i keď nesúhlasím so všetkým.
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac
Kúpte spolu
Nové detstvo - Jordan Shapiro, NOXI, 2020
Krotitelia displejov - Slávka Kubíková, Postoj Media, 2019
23,80 €

„Nie každý kto blúdi je stratený.“

Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien, 2012
Společenstvo prstenu
J.R.R. Tolkien