Obvinená
E-kniha

Úspešná slovenská spisovateľka Lucia Sasková sa vo svojom najnovšom desiatom románe opäť vracia k téme ľudskej psychiky, ktorou zaujala čitateľov už v románoch Nebezpečná a... Čítať viac

4,7 92 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
280 strán
4 hodiny čítania

Úspešná slovenská spisovateľka Lucia Sasková sa vo svojom najnovšom desiatom románe opäť vracia k téme ľudskej psychiky, ktorou zaujala čitateľov už v románoch Nebezpečná a Rozpoltená... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Úspešná slovenská spisovateľka Lucia Sasková sa vo svojom najnovšom desiatom románe opäť vracia k téme ľudskej psychiky, ktorou zaujala čitateľov už v románoch Nebezpečná a Rozpoltená. Napínavý príbeh s detektívnou zápletkou poukazuje na tajomné zákutia ľudskej duše a krehkosť duševného zdravia.

Hlavná hrdinka sa ocitá na psychiatrickej klinike na treťom poschodí, z ktorého sa väčšina pacientov nikdy nedostane, keďže je vyhradené pre najťažšie prípady. Kedy a ako sa tam ocitla? A najmä prečo? Netuší. Má nesmierny strach z ľudí, dostáva záchvaty paniky, trpí depresiou a agresívne správanie jej nedovoľuje racionálne myslieť. Lekári sa jej snažia pomôcť, no ona nie je schopná spolupracovať. Časom sa dozvedá, že je obvinená z najťažšieho zločinu – z vraždy. Vôbec si nespomína, že by ju spáchala, a tak má jediný cieľ: rozpamätať sa. Kto je tajomný muž, ktorý stáva v noci pod jej oknom? Ako sa dostane z oddelenia, odkiaľ niet návratu? A nájde sa niekto, kto uverí, že je nevinná a na psychiatriu vôbec nepatrí?
Čítať viac
Počet strán
280
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-220-2356-6
Naše katalógové číslo
1156477
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

92 hodnotení

74
13
4
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dominika
Neoverený nákup
25.2.2024
Obvinená
Databazeknih.cz
99+

Novinky Knihy Bazar Eknihy zdarma Čtenářská výzva Autoři Žebříčky Komunita • 893 Diskuze? Menu
Obvinená
Lucia Sasková
86 %18 hodnocení
Obvinená
Moje hodnocení:

zrušit
Přidat do mých knih
Upravit
Koupit Koupit eknihu Bazar
Úspešná slovenská spisovateľka Lucia Sasková sa vo svojom najnovšom desiatom románe opäť vracia k téme ľudskej psychiky, ktorou zaujala čitateľov už v románoch Nebezpečná a Rozpoltená. Napínavý príbeh s detektívnou zápletkou poukazuje na tajomné zákutia ľudskej duše a krehkosť duševného zdravia. Hlavná hrdinka sa ocitá na psych... celý text


Žánr: Romány , Pro ženy , Literatura slovenská
Vydáno: 2021 , Slovenský spisovateľ
více info...
KomentářeBazarZajímavostiVydáníPodobnéDiskuze
Komentáře (6)
od nejnovějších ?
sledovat nové
Komentáře 6 Recenze 0

Můžete napsat další příspěvek...
Dydy7Dydy7úpravydnes 4 z 5
Je to moja prvá kniha, od autorky a popravde, som moc nevedela, do čoho idem, ale chcela som to skúsiť - a musím povedať, že táto kniha, sa veľmi ťažko hodnotí, ale nie preto, že by bola zlá, ale preto lebo, bola dosť náročná, keďže sa odohráva na psychiatrickej klinike - hlavnej hrdinky, mi bolo ľúto, práve preto, ako sa ku nej správali, celý čas, som jej verila a zastávala som si ju, neverila som tomu, že by dokázala zavraždiť Dalibora...

Z Alexa, som bola miestami tiež zmätená, ale už od začiatku, som bola na strane hlavnej hrdinky, aj keď mi dala tiež dosť zabrať!

A keďže neprezradím viac, môžem povedať len to, že poslednej vete v knihe, som nedokázala uveriť ...

Keď budete knihu čítať, bude sa vo vás striedať zlosť, hnev, beznádej, nespravodlivosť, smútok, nádej a budete mať plno otázok - hlavne jedna ma celkom zaujíma úplne najviac : Čo sa stalo s Martinom?
Čítať viac
28.1.2024
Ťažko sa mi hodnotí táto kniha.Je prvá od autorky...asi nie posledná.Začiatok sa dosť ťahal,mala som chuť knihu zavrieť.Čítala som ale ďalej a som tomu rada.Dej sa rozbehol,bolo tam dosť zvratov a koniec ma prekvapil.Celkovo knihu hodnotím pozitívne a som zvedavá na ďalšie knihy. Čítať viac
20

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
24.10.2023
Musím veľmi pochváliť autorku za to, že som sa pri tejto knihe cítila ako pacient tretieho poschodia.

Pri otvorení knihy ihneď vplujete do deja na psychiatrickej liečebni. Čovekmi oceňujem lebo zbytočne omáčky okolo knihách fakt nemám rada.

Celý dej potom máte pocit, že vy sami ste pacientom nadopovanym liekmi pretože aj keď som prišla s nejakou teóriou ,autorka ju v podstate hneď vylúčila.

Stav hlavnej hrdinky (ktorej meno ak ste si nevšimli sme sa nedozvedeli za celých 278 strán) bol príšerný! nikdy by som nechcela takto dopadnúť!

svetlé stranky, keď už som si myslela, že bude v všetko v poriadku , šup a zas odznova ten istý kolotoc.

Záver bol prekvapivý i keď k tomu postupne moje myslenie dochádzalo , aspoň v niečom som sa napokon nesplietla.

Ale posledná veta ... to bolo, že ????

určite knihu veľmi odporúčam a určite si prečítam i iné aitorkyne knihy ak sú aspoň spolovice tak písaná ako táto tak to bude psychojazda
Čítať viac
13.10.2023
Jedna z mnohých úžasných kníh od Lucky. Kniha o tom, ako človeka dokáže ovplyvniť myseľ, ako vie pracovať so spomienkami, psychickými stavmi, ako sa vie vyrovnávať s pobytom v nemocnici, konkrétne na psychiatrii, kde je považovaná za obávanú a pre okolie nebezpečnú osobu. Dokáže dokázať, že je v nemocnici a aj vo veci obvinenia nevinná? Lenže ako to má dokázať, keď je 24 hodín denne pozorovaná a okrem záchoda nemôže ísť ani na krok sama? A z čoho je vlastne obvinená? Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
11.9.2023
Úžasná kniha!!!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Bola to moja prvá knižka od autorky, no určite nie posledná. Od začiatku ma kniha pohltila. Všetko som prežívala spolu s postavami. Cítila som frustráciu, hnev, zlosť, nádej, sklamanie...mala som chuť poslať tých doktorov kadeľahšie, keď do hlavnej hrdinky, pichali sedatíva, aj keď sa snažila spolupracovať a robili z nej doslova handrovú bábiku. Páčila sa mi aj romantická linka, aj keď som bola zmätená, čo skutočne Alex k hlavnej hrdinke cíti, no chápala som jeho konanie.
No táto knižka bude vo mne ešte dlho doznievať. Autorka má naozaj talent.
Čítať viac
18.8.2023
Obvinená
Príbeh je rozprávaný v prvej osobe, čím bol pre mňa osobnejší, najmä vyjadrenie vlastných pocitov hlavnej postavy. Bolo zaujímavé sledovať jej výkyvy správania, paniku, depresiu a všetko okolo pobytu na psychiatrii. Neviem si predstaviť, že by som sa jedného dňa zobudila na psychiatrii, dopovaná liekmi, bez slobody rozhodovania, bezmocnosti.

Príbeh obsahuje plno kvalitných, pravdivých myšlienok. Autorka sa vyhrala s vetami, použila zaujímavé kombinácie slov. Klobúk dole, ako sa popasovala s touto témou. Taktiež v knihe mi nechýbali zvraty, napätie, tajomstvá, odhalenia a top záver. Mala som tušenie, ako sa príbeh skončí, ale padla mi sánka. Dokonalé rozuzlenie.

Jednu malú poznámočku mám, chýbalo mi ukončenie príbehu mladého doktora Martina, ktorý sa vytratil z príbehu. Kam sa stratil? A prípadne viac informácii by som prijala o rozuzlení.
Čítať viac
6
Zhoríme - Adam Kováčik, 2020
Práve čítam
Zhoríme

Ahoj volám sa Lucia Milujem knihy , je to môj maly útek do môjho sveta .

Lucia Horňáková
Overený zákazník
15.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Psychiatrická klinika tretie poschodie , najhoršie stavy … Nevieme čo sa stalo a prečo sa tam ocitá hlavná hrdinka. Nevie si na nič spomenúť a napriek otázkam jej nikto nič nechce povedať. Dozvedá sa dôvod pre ,ktorý je zatvorená ..
Obvinená z vraždy . Strata pamäte jej však zatemnila mozog nevie si spomenúť na nič čo sa stalo . Bola by toho schopná? Pod ochranné krídla si ju berie prednosta kliniky dr. Baráth. Ak jej chce naozaj pomôcť prečo ju nepočúva? Prečo dostáva viac liekov? Koná v úmysle pomôcť pacientke či bolo za jeho postupmi niečo iné?
Z okna vidí na lavičke sedieť muža , ktorý jej raz dá odkaz , že jej pomôže .
Kto je ? Prečo chce pomôcť cudzej žene ?
Alex poriadne zamieša karty .
Toľko otázok v hlave … no ako príbeh napreduje postupne do seba zapadá ako puzzle .
Ako to všetko nakoniec skončí ? Podarí sa hlavnej hrdinke dokázať nevinu ? Alebo preukázať jej vinu ?
A koniec ten má dostal . Príbeh zaujímavý do poslednej vety a to doslova !
Odporúčam prečítať každému koho bavi tento žáner .
Lucia Sasková
Čítať viac
15.7.2023
Ďalšia úžasná kniha z pera Lucky Saskovej.
Ďalšia úžasne silná ženská hrdinka, ktorej osud sledujeme.
Tentoraz sa znova ocitáme na psychiatrickej klinike a mňa veľmi dojalo spojenie s hlavnou hrdinkou z Rozpoltenej a som rada, že som ich čítala po sebe.

Predstav si, že sa zobudíš na psychiatrii a vôbec netušíš, čo tam robíš a čo je najhoršie, nič si nepamätáš.
Navyše do teba dennodenne pchajú kopec liekov a sedatív, ktoré ti tak zatemnia rozum, že nemáš najmenšiu šancu normálne fungovať.
Ale potom príde ON.
Volá sa Alex, sleduje ťa z ulice a sľúbi ti pomoc, I keď ty ho nepoznáš.
Aspoň zdanlivo..

Veľmi ma bavilo sledovať, ako sa s nami autorka hrá, sama som netušila, kde je sever a čo je vlastne pravda. A ona sa, beťárka jedna, hrá až do poslednej vety. (Naozaj odporúčam nepodvádzať a nečítať si koniec dopredu ;) )

Posledných 30 strán som samozrejme nedýchala, koniec ma prekvapil a prišiel dokonca ''yes, to je frajerka!'' moment.

Ak ste Obvinenú čítali, napíšte mi, ako sa vám páčila, ak nie, určite odporúčam rýchlo to napraviť.
Čítať viac
23

Milujem knihy a citam vsetko, co mi pride pod ruku. Pri citani si chcem odychnut, prehrat si v hlave pribeh, ktory citam a tesit sa na to, ako knihu opat otvorim. Kniha ma musi pobavit, rozplakat, ci vystrasit…jednoduho musi u mna vyvolat pocity, uz nech su akekolvek. Jedine, co u knihy neznesime je nuda. Ak sa mi stane, ze zacinam preskakovat riadky, ci dokonca strany, tak viem, ze je cas knihu odlozit a malokedy sa k takej knihe opat vraciam. Citam velmi narazovo, ked mam cas, tak je to niekolko kniziek za tyzden a ked nie, tak sa na knizku ani mesiace nepozriem, vtedy mi staci zajst na martinus a zase objednavam aj desat kniziek naraz :)

Eva Sloviková
Overený nákup
6.4.2023
Uzasna obalka, fajn pribeh
Chvalim autorku za dobry napad s pribehom z psychiatrie. Kniha ma sice dost pomaly rozbeh a vela zdlhavych pasazi, ale neskor prisli aj napinave momenty a bavil ma zaujimavy koniec, ktory nebol uplne predvidavy. Za toto ma autorka u mna velke plus :) Bohuzial romanticka zapletka bola neskutocne gycova (fakt som miestami prevracala oci, ze to naozaj), rohovory velmi ploche, chybali mi opisy postav a niekedy som sa bohuzial nudila, ale uprimne si myslim, ze vacsine citatelkam sa tato kniha bude pacit. Za mna ma 3 a pol hviezdicky a kedze toto bola moja prva kniha od Lucky Saskovej, urcite vyskusam este nejaku dalsiu. A nemozem nespomenut tie jej prekrasne obalky, su jedny z najkrajsich, ake som kedy na knihach videla! Čítať viac

Lucia Sasková

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“