Building a Second Brain

A Proven Method to Organise Your Digital Life and Unlock Your Creative Potential

Discover the full potential of your ideas and make powerful, meaningful improvements in your work and life by Building a Second Brain... Čítať viac

Vydavateľstvo
Profile Books, 2022
Počet strán
0

Discover the full potential of your ideas and make powerful, meaningful improvements in your work and life by Building a Second Brain... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

10,43 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Pořiďte si druhý mozek - Tiago Forte, Jan Melvil publishing
EPUB MOBI
Čeština
Ihneď na stiahnutie

11,95 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Táto e-kniha je zabezpečená cez Adobe DRM

Aby vydavateľ zabránil pirátskemu kopírovaniu, chráni túto e-knihu šifrovaním. Prečítať si ju môžete len na čítačkách a aplikáciách, ktoré podporujú Adobe DRM.

Prečítate na:

Neprečítate na:

  • Kindle
Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Discover the full potential of your ideas and make powerful, meaningful improvements in your work and life by Building a Second Brain.

For the first time in history, we have instantaneous access to the world's knowledge. There has never been a better time to learn, to create and to improve ourselves. Yet, rather than being empowered by this information, we're often overwhelmed, paralysed by believing we'll never know or remember enough.

This eye-opening and accessible guide shows how you can easily create your own personal system for knowledge management, otherwise known as a Second Brain.

A trusted and organised digital repository of your most valued ideas, notes and creative work, a Second Brain gives you the confidence to tackle your most important projects and ambitious goals. From identifying good ideas, to organising your thoughts, to retrieving everything swiftly and easily, it puts you back in control of your life and information.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

„...nenávisť voči sebe je presne to isté ako hrubý egoizmus a napokon vyvoláva tú istú strašnú osamotenosť a zúfalstvo.“

Stepný vlk - Hermann Hesse, 2016
Stepný vlk
Hermann Hesse