Dala som ti všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2022

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Dala som ti všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2022
Dala som ti všetko - Simona Rošková, MERIDIANO-press, 2022

Dala som ti všetko

Pokračovanie úspešného románu Vzala si mi všetko. Ako malá nepoznala, čo je materinská láska. Necítila matkine ruky na svojich vlasoch, jej tvár nebola zasypaná bozkami. Pre... Čítať viac

4,9 38 hodnotení
2. diel série
Vzala si mi všetko
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2022
280 strán
4 hodiny čítania

Pokračovanie úspešného románu Vzala si mi všetko. Ako malá nepoznala, čo je materinská láska. Necítila matkine ruky na svojich vlasoch, jej tvár nebola zasypaná bozkami. Pre matku bola len balvanom na krku, ktorý trpela z neopätovanej lásky k mužovi... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

14,99 €

Na sklade 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 35 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

AHA! Rodičovstvo - Laura Markham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Pokračovanie úspešného románu Vzala si mi všetko.

Ako malá nepoznala, čo je materinská láska. Necítila matkine ruky na svojich vlasoch, jej tvár nebola zasypaná bozkami. Pre matku bola len balvanom na krku, ktorý trpela z neopätovanej lásky k mužovi, ktorý ju opustil.

Johana bola presvedčená, že o cit, o ktorý bola ochudobnená, neoberie svoju dcéru.
V jeden novembrový deň, keď prišla po dcéru do škôlky, ju učiteľka vytisla na chodbu.
„Pani Jurčová, musím sa s vami porozprávať,“ začala rozhovor. „ Ide o vašu dcéru. Nič ste si nevšimli?“
Johana civela na staršiu ženu ako na prízrak.
„Na čo narážate?“ zatriasla sa jej brada.
Jej zlá predtucha sa razom zmenila na skutočnosť a Johane preletelo mysľou.
Prečo práve moje dieťa?
Čítať viac
Počet strán
280
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
330 g
ISBN
9788082141071
Rok vydania
2022
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
1681995
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Vzala si mi všetko
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

38 hodnotení

33
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6

Vo voľnom čase rada fotím, no hlavne čítam knihy - či už tie voľne dostupné na soc. platformách alebo papierové. Preferujem papierové, tie sú mi bližšie k srdcu.

Majka S
Overený zákazník
19.1.2024
Táto kniha, je tiež o matke a dcére, ako aj prvá kniha. Ale úprimne táto kniha sa mi páčila viac. Prvá kniha bola skôr o bolesti, ako matka svoju dcéru nemá v láske - napíšem, to škaredo, ale mala som pocit, že Renáta chcela dieťa, len aby si svojho partnera pripútala k sebe, ale aj napriek tomu ju nechal a opustil. Opakom je táto kniha, Viki nebola vôbec plánovaná a Johanka si ju nechala, pretože chcela sabe samej ukázať, že to dokáže oveľa lepšie ako jej matka.
.
.
.
Tento román je tiež dojemný a plný emócií. Johanka musí prekonať viacero prekážok v príbehu. Okrem bolesti z minulosti a lásky (ktorá sa jej nejako výhýba a napokon su ju nečakane nájde) musí čeliť aj nečakanému objaveniu niečoho, čo sa týka jej dcéry. Tieto prekážky ju nútia hľadať silu a odvahu, aby sa postavila tvárou v tvár výzvam a zaistila šťastnú budúcnosť pre seba a svoju dcéru. A napriek tomu to Johanka zvládne až brilantne a ukáže sa ako skvelá a užasna matka, priateľka a osoba.
Čítať viac
27.12.2023
Krásne napísaný príbeh o tom ako sa dá žiť život aj keď máte dieťa s autizmom.
Johanka porodila dcérku Viktoriu a keď mala Viktorka 2 roky zistila že je iná...diagnóza znela dieťa má aspergerov syndróm. Chvíľu trvalo kým ju Johanka začala brat takú aká je a učili sa navzájom ako spolu komunikovať a žiť.
Vynikajúca kniha odporúčam všetkým čitateľom za mňa dávam 5*.
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
26.8.2023
Úžasná a poučná
DALA SOM TI VŠETKO - túto skvelú knižku napísala skvelá slovenská spisovateľka Simona Rošková. Je to už druhý diel o Johanke, ktorá mala ako dieťa veľmi ťažké detstvo . Ak máte prvý diel VZALA SI MI VŠETKO , tak viete o čom hovorím . Teraz už ako dospelá žena sklamaná životom to má veľmi ťažké. Nesmierne miluje svoju dcérku Viktorku , ktorá je iná ako druhé deti . Johana to má veľmi ťažké a ako to všetko zvláda sa dozviete v tejto úžasnej knižke . Nechcem Vám pokaziť čítanie a preto viac neprezradím . Rozhodne knižku odporúčam všetkým čitateľkám aj mužom , aby sa poučili, ako sa správať keď sa stretnú s výnimočným človekom . Čítať viac
Ali
Neoverený nákup
6.4.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Akou matkou asi bude žena, ktorá nikdy lásku matky nepoznala?
Dokáže dať svojmu dieťaťu to, čo nikdy nepoznala?
A čo ak to dieťa bude ešte onálepkované nejakou diagnózou?
Týmito otázkami sa zapodieva Simona Rošková v knihe Dala som ti všetko, ktorá je pokračovaním príbehu Vzala si mi všetko.
Autorka nechodí okolo horúcej kaše a od prvej strany nám servíruje život slobodnej matky, ktorej dieťa nie je "ako iné deti". Pri čítaní som došla k smutnému faktu, že žijeme v spoločnosti, ktorá je postavená na nejakých divných pravidlách určujúcich nejakú "normálnosť", a všetko, čo sa len trochu odchyľuje sa berie za vadu. Zaškatuľkuje sa dieťa za "neposlušné", matka za "neschopnú", okolie sa na nich pozerá cez prsty a rozdáva nevyžiadané rady, na správny život.
Všetky budúce matky majú nejaké predstavy o svojom rodičovstve. Áno, a všetky deti sú v tých predstavách poslušné, dobručké, bezproblémové. Aj Johana, ktorá ale netušila ako má taká správna matka vyzerať, robila všetko pre to, aby bola dokonalou. Osud to ale vyriešil inak a jej dcérke diagnostikovali aspergerov syndróm.
Keď máte nejaké predstavy o dokonalosti, s touto diagnózou sa vysporiadúvate len veľmi ťažko. Záchvaty pre maličkosti na dennom poriadku, nutnosť dodržiavať rituály, každá zmena je neprijateľná... no, chce to poriadnu dávku lásky a trpezlivosti pracovať s takým dieťatkom. Ale dá sa to.
Rovnako ako v predchádzajúcich knihách, aj v tejto sa autorka venuje súčasným spoločenským problémom. Načiera do ťažkých tém a čitateľom predostiera každodenné problémy svojich postáv, s ktorými sa život nemazná a musia čeliť ťažkým osudom.
Niekedy vám je ich ľúto a priali by ste si ich objať, niekedy ich máte chuť prefackať, ale určite ich nedokážete ignorovať. A iné to nie je ani v tejto knihe, akurát s rozdielom, že tentokrát som viac nadŕžala malej Viktórii a paradoxne Johana mi občas svojim nelogickým konaním liezla neskutočne na nervy. Tú by som asi prefackala poriadne.
Každopádne, knihu odporúčam každému, kto má rád spoločenské romány zo súčasnosti.
Čítať viac
Adriana
Neoverený nákup
23.3.2023
Johanu neustále prenasledujú spomienky na neradostné detstvo. Pokúša sa vyrovnať s hnevom, nespravodlivosťou a frustráciou. Sama je už matka. Avšak zisťuje, že jej dcérka Viktória nie je ako ostatné deti. Má problémy s nadväzovaním a udržovaním priateľstiev a trpí aspergerovým syndrómom. Táto krásna a dojímavá kniha vám umožní nahliadnuť do sveta autizmu. Spisovateľka veľmi dobre a presvedčivo opísala zmätok vo Viktóriinej hlave. Je priam hmatateľný a dostáva sa vám pod kožu. Úplne chápete, prečo je pre malé dieťa a jej matku dôležitý určitý stereotyp. Epizódy sú podané veľmi názorne. Priznávam, že mnohé aspekty autizmu som nepoznala. Nemusíte sa obávať, príbeh sa číta ľahko, je napísaný zrozumiteľným a pútavým štýlom. Kniha však nie je len o autizme, ale aj o láske k Dávidovi, smrti otca, no tiež o zložitých vzťahoch Johany s matkou. Autorka sa veľmi dobre vcítila nielen do hlavnej hrdinky, ale rovnako vydarene sa jej podarilo rozvinúť aj ostatné postavy. Z Johany je cítiť nepokoj. Balansuje medzi odpustením a nenávisťou k matke. Či sa dočkáte ich nového začiatku, tak to sa dozviete až v knihe. Čítať viac
Anna Hantáková
Overený zákazník
22.3.2023
Hlboko dojímavý príbeh
Literárne dielo Dal som ti všetko, od Simony Roškovej, nadväzuje na jej úspešnú knihu Vzala si mi všetko.
Výberom témy opäť nesklamala a nezostala svojej povesti nič dlžná.
Je to dojímavý a nevšedný príbeh Matky Johany a jej dcérky Viktórie – krásneho, nadaného, ale autistického dievčatka. Výchova a schopnosť porozumieť týmto deťom nie je vôbec jednoduchá. Prináša veľa strádaní, nervov, strachu, obmedzení, nepredvídateľných okamihov, a hlavne si vyžaduje obrovskú náruč trpezlivosti, odriekania a bezpodmienečnej lásky.
Zo svojho profesijného hľadiska pokladám túto tému za veľmi významnú. Poruchám detskej osobnosti sa venovalo len veľmi málo pozornosti. Pre mnohých to boli len zle vychované deti, čo prinášalo utrpenie nielen rodičom, ale aj deťom samotným, a neprinášalo žiadne riešenie.
V Literárnej lekárni u Simony som zachytila autorkino vyjadrenie obáv, či sa jej naozaj podaríilo správne vykresliť správanie dieťaťa s aspergerovým syndrómom.
Ubezpečujem ju, že môže byť bez obáv a vykresliť, kreovať situácie správania autistického dievčatka sa jej vydarili bravúrne. Až tak, že pri každom excesnom správaní dievčatka som doslova trpela spolu s mamou Johankou.
Príjemným a osviežujúcim spestrením príbehu bolo stretnutie Johany práve prostredníctvom Viktórie s Dávidom. Ten Johanu naučil nielen opäť veriť mužom, ale aj oddať sa láske, veriť v ňu a prijať ponúknuté rameno na vyplakanie a oporu. Taktiež nájsť stratenú sebadôveru a zdravé sebavedomie ženy. Zistila, že pod krídlami lásky a nadhľadu je dobre, lebo láska je alfou a omegou života.
Pekným včlenením do príbehu bolo aj odhalenie životného trápenia priateľky a kolegyne Zdenky. Cez jej príbeh Johana zisťuje, že nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá, a že všetci máme v živote nejaké trápenie.
Príbeh je aj o sile odpustenia. Odpustením stratí minulosť nad nami moc, dá nám nový štart do života, posilní zdravie a prinesie oslobodenie. Autorka v tejto pasáži uviedla naozaj hodnotné a užitočné argumenty, prečo by sme mali iným odpúšťať. Niekde som čítala, že neodpustenie, je ako vypiť pohár jedu a očakávať, že zostaneme živí.
Autorka ma dostala aj krásnou detskou rečňovankou: „Čistím zúbky rezy, rezy, nech sú biele ako brezy...“ Ňou tiež podčiarkla silu motivácie pri práci s autistickými deťmi.
Príbeh je skutočne utkaný skvele. Obsahuje veľa vzácnych a zmysluplných empatických myšlienok a básnických ozdôb, ktoré si zaslúžia zapísať, oprášiť a implementovať do života.
Knihu odporúčam prečítať mladším i starším čitateľom, určite sa bude páčiť všetkým.
Ďakujem autorke za otváranie spoločenských tém, ktoré nás vedú ku zamysleniu, väčšej uvedomelosti, všímavosti, empatii, spolupatričnosti a šíreniu lásky.
Čítať viac
Katarína B
Neoverený nákup
28.2.2023
Dojímavý príbeh
Tak ako aj prvá časť aj táto je nabitá emóciami. Smrť otca, dieťa s autizmom,návrat mamy,ktorá sa ako mama nikdy nesprávala.A nakoniec odpustenie ... Čítať viac
4.1.2023
Dala som ti všetko je voľným pokračovaním knihy Vzala si mi všetko. Obe majú spoločnú hlavnú postavu, Johanu. Kým v prvej časti bola malým dieťaťom, ktoré sa vysporiadava s tým, že matka ho odstrkuje, zabúda vyzdvihnúť zo škôlky, zamyká do špajze a je častokrát hladné, v druhej je ona sama matkou malého dievčatka. Viktorka nie je bežné dieťa. Trpí Aspergerovým syndrómom, určitou formou autizmu a tak je ich život vo veľmi veľkej miere ovplyvnený tak potrebnými stereotypmi a striktnými pravidlami, na ktorých dievčatko doslova lipne.

Krásny, citlivý a emotívny príbeh, ktorý vás často doženie až k slzám. Nebolo jednoduché čítať o dievčatku, ktoré je iné. Na ktoré všetci pozerajú, keď dostane záchvat zlosti, lebo niečo je inak ako malo byť. Na to ako si ľudia šepkáju a ukazujú prsom na Johanu mysliac si, že je hrozná matka a zanedbáva výchovu. Svet je plný predsudkov a ľudia dokážu človeka odsúdiť bez toho, aby ho vôbec poznali, či podali pomocnú ruku.

Táto knižka dokáže otvárať oči. Poukazuje na to, že je dôležité byť vytrvalým a milovať bezhranične a zároveň dokázať odpúšťať chyby dávno minulé. Nelipnúť na minulosti, no dívať sa vpred. Krásne čítanie.
Čítať viac
16.12.2022
,, Lebo domov je tam, kde nielen pasuje kľúč, ale kde sa srdce dieťaťa cíti dobre."

,,Deti dokážu urobiť lásku silnejšou, dní kratšie, noci dlhšie, peňaženky menšie, ale domov šťastnejší..Recenzia:
Veľmi pekné a pravdivé myšlienky zakomponovala autorka do svojej knihy, čo poviete?

Kto čítal prvý diel, tak bude so mnou súhlasiť, že príbeh Johanky si zaslúžil aj pokračovanie. Ja som mala to šťastie, že som čítala naraz dvojknihu a som zato veľmi vďačná. Zopár osamelých sĺz si u mňa našlo cestu von, keď som čítala o Johankinom detstve, ale v pokračovaní som naopak našla toľko výnimočných a láskyplných chvíľ, že som na slzy aj zabudla.

Hoci Renáta okradla vlastnú dcéru o lásku, Johanka svojej dcérke dávala lásku plnými dúškami. Johankina dcérka Viktória bola iná, mala svoje spektrum záujmov a videla svet až príliš reálne. Autorka nám veľmi poctivou prácou a dovolím si povedať, že aj psychologickým pohľadom ukázala, aký je život s dieťaťom, ktoré má Aspergerov syndróm. Tie deti majú zaužívané stereotypy, nikdy nedávajú objatia či pusinky, potrebujú presne vymedzený čas a pravidlá, chápu veci doslova, irónia a sarkazmus sú im cudzie...ak nastane odchýlka v ich stereotype, nastane totálny výbuch hnevu a krik.

Hoci život s autizmom nie je hračka, autorka nám ukázala aj mnohé svetlé a dojemné chvíľky, kvôli ktorým sa oplatí túto knihu prečítať. Reálne, bez cukrovej vaty, zato poučné, plné ľudskosti aj lásky. Simonka nám ukazuje všetky stránky života, tie pekné, ale aj tie drsné.

A ešte na záver dodám, že kniha v sebe ukrýva aj jedno veľké ponaučenie: Nikdy sa nepozerajte krivo na dieťa, ktoré v obchode kričí, že chce cukrík, pretože nikdy neviete, čo preňho ten cukrík môže znamenať!
A takisto si treba odpustiť všetky nepríjemné poznámky, ktoré ste chceli adresovať rodičom kričiaceho dieťaťa, lebo ten rodič si už svoj kríž nesie...
Čítať viac

Simona Rošková

Čítať viac

Vydavateľstvo MERIDIANO-press

Čítať viac

„A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “