Stanovište (2. diel)
E-kniha

Tisícročná Moskva je zo všetkých strán spoľahlivo chránená stanovišťami a kozáckymi vojskami. Za tromi obrannými kruhmi a za múrmi Kremľa stojí palác, v ktorom Gosudar Imperátor... Čítať viac

4,3 20 hodnotení
2. diel série
Stanovište
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
360 strán
5 hodín čítania

Tisícročná Moskva je zo všetkých strán spoľahlivo chránená stanovišťami a kozáckymi vojskami. Za tromi obrannými kruhmi a za múrmi Kremľa stojí palác, v ktorom Gosudar Imperátor vyznamenáva tých najlepších z najlepších ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,10 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Stanoviště 2: Záchrana - Dmitry Glukhovsky, Laser books, 2023
EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

15,69 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Tisícročná Moskva je zo všetkých strán spoľahlivo chránená stanovišťami a kozáckymi vojskami. Za tromi obrannými kruhmi a za múrmi Kremľa stojí palác, v ktorom Gosudar Imperátor vyznamenáva tých najlepších z najlepších, najodvážnejších z odvážnych, výkvet dôstojníckeho zboru, oporu a nádej monarchie.

Vyvolené kozácke jednotky čoskoro budú musieť opustiť čisté ulice hlavného mesta, vyzdobené na oslavu dňa archanjela Michala, a vydať sa na výpravu do temných miest, ktoré boli kedysi súčasťou veľkého Ruska. No skôr než sa dostanú za mútne vody Volgy a nepreniknuteľný opar nad ňou, musia zistiť, kam zmizli predchádzajúci prieskumníci a prečo sa odmlčali stanovištia na hranici. Pozná niekto odpoveď? A ak áno, stihne varovať ostatných?

Autor série o moskovskom metre sa v druhom diele Stanovišťa vracia do jedinečného postapokalyptického sveta a ďalej rozvíja príbeh o hriechu a jeho odčinení, o zodpovednosti a ľudskej bezohľadnosti.
Čítať viac
Originálny názov
The Outpost II
Počet strán
360
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1734857
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Rusko
2. diel série
Stanovište
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

20 hodnotení

12
6
0
0
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2

Čo povedať. Povaha Flegmatik. Som počítačový typ. Hrám najviac stratégie ale nepohrdnem ani plošinovkami alebo klasickými príbehovkami. Som najviac aktívny v Brony a Furry Komunite. O knihy som sa začal viac zaujímať celkom nedávno. Preferujem žánre Odborno-náučný, Detektívky, sci-fi a Fantasy.

Adam Mišovych
Overený zákazník
15.1.2024
Ako začať... toto pokračovanie som si dal hneď po prvej časti. Koncepcia a štýl dejovej linky podobná ako u jednotky.
Trochu pomalší štart, ale stále dosť zaujímavý. Dej sa tento krát odohráva na viacerých miestach na raz. Okrem starej dobrej východnej hranice sa pozrieme viac do Moskvy, pár menších zastávok medzi bodom A až B a mnoho nových informácií.

Okrem starých postáv sa stretneme aj s novými. Rozvinú sa viac vedľajšie postavy z prvého dielu. Dejové linky sú vo výsledku dve. Prvá je dejová linka Michael, ktorú poznáme z prvého dielu a rozvíja tak jej charakter a pohľad na situáciu. Druhá je linka podjesaula Juru Lysicina, ktorý má väzby na vedľajšiu postavu podjesaula Sašu Krigova z prvej časti.

Je tu viac informácií o vzniku vládnuceho rodu a aj o mnoho viac detailov z obdobia občianskej vojny. Koniec väčšiny dejových liniek je dosť otvorený, čo mi trochu vadí, ale nie je to zase nič katastrofálne. Celkovo môžem len odporučiť.
Čítať viac
3.12.2023
Brutálne pokračovanie
Katastrofická spoločnosť v románoch Metro pokračuje v inom prevedení aj v Stanovišti. Prvý diel bol zrejme zámerne záhadnejší, nechával priestor pre domyslenie si príčin (od bežnej zombie apokalypsy až po...) a druhý diel to pekne brutálne vysvetlí. Že pri tom karikuje reálie sveta odkiaľ pochádza autor? Dokonca tak, že pri čítaní pochybujete, že čítate sci-fi? O to je to zábavnejšie, pretože hráte hru, kde to je ešte opis reality a kde sú už opisy situácií naozaj nerealizovateľná fantázia. Druhý diel je asi až neprimerane krátky, no dáva istotu, že si nepoviete nič o pridlhej nude. Som spokojný avšak úvodné prekvapenie z autora prišlo najmä pri prvom čítaní prvého Metra. Pri porovnávaní je však vidieť, že autor na sebe pracuje. Čítať viac
30.3.2023
Dlho som cakal na pokracovanie prvej casti, ktorej chybal trosku smrnc. Prve kapitoly trosku zbytocne podla mna. Neskor sa to krasne rozbehne.
Autor podla mna nudu z prveho dielu v tejto knihe dozenie, priam predbehne. Ale ze to zajde az do brutality som necakal.

Styl pisania je trochu cudny. Podla mojho nazoru zbytocne rozvetvene opisy niektorych veci/udalosti a pre mna podstatne veci dostali strohy opis.
Čítať viac
17

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
Overený zákazník
26.1.2023
Názor čitateľa
Pred čítaním tejto knihy od Dmitry Glukhovskeho som mal pomerne mierne obavy, nakoľko prvá časť bola pre mňa pravdupovediac sklamaním. Bola písaná štýlom snáď všetkých doteraz vydaných jeho kníh a väčšina knihy bola akási nemastná, neslaná a fádna.

Keď som sa dostal ku druhej časti, veľmi som váhal či ju predsa ešte nenechám pár mesiacov oddychovať. Potom som si však uvedomil, že či sa sklamem alebo nie, kniha lepšia alebo horšia nebude ani po pár mesiacoch ležania v knižničke. Pustil som sa teda do príbehu s miernymi obavami ale i nádejami. Po prečítaní prvých niekoľko desiatok strán som mierne tápal, keďže príbeh sa bohvie ako nerozvíjal, stál na mieste a ja som sa modlil aby nebola takáto celá kniha. Našťastie, keď sa dej dostal do časti v ktorej sa príbeh križoval s príbehom prvej knihy Stanovište 1 – príbeh pookrial a rozbehol sa. Stal sa zaujímavým, pútavým a aj akčným. Stretneme sa s našimi starými známymi ale i novými neznámymi osobami a približne v polovici knihy na mňa autor vybafol poriadnu dávku prekvapenia. Dôjde k udalostiam, ktorými ma autor úplne prekvapil a o ktorých som si myslel, že sa udejú možno tak na konci ak vôbec. Aj z toho dôvodu som začal hltať knihu ešte viac – príbeh gradoval – aj keď určité opisovanie vecí či polemizovanie nikdy nezmizlo a ktoré neznášam, nič to nemenilo na tom, že sa príbeh hýbe tým správnym smerom a ukončí sa to takmer impozantne.

Glukhovsky má svojsky štýl písania, zabŕda do politického diania (literárne myslené) a opisuje pomery ktoré majú panovať v Rusku. Vidieť to ako v sérií Metro, knihe Text či v súčasnej sérií Stanovište. Tento jeho štýl písania sa dostáva do popredia čo badať na znižujúcim vnímaní post-apokalyptického sveta. Toto jeho pretvorenie spisovateľskej mysle je badateľné s jeho pribúdajúcim vekom a je to myslené tak, že tvorí politicko-spoločenský román s prvkami sci-fi hororu a veľmi ale veľmi slabým nádychom post-apokalyptického sveta na rozdiel od takého Metra a to mi v podstate na tejto sérií najviac chýba. Samozrejme, snaží sa tvoriť inú sériu, iný svet oproti Metru, no na Post-apokalyptický román je tam toho post-apokalyptického opisu akosi málo.

Aj napriek tomu kniha oproti jednotke veľmi potešila, bola čitateľná a vzrušujúca ako jazda na horskej dráhe kde sa striedali rýchlejšie (lepšie) pasáže s tými pomalšími (slabšími) pasážami. Kniha nadväzovala na prvú časť, umožnila mi nazrieť do samotného Moskovska a som zvedavý, čo nám ponúkne Glukhovsky v ďalšej knihe (a možno aj Stanovište 3) aj keď sa obávam, že ďalší román na ktorom bude pracovať bude veľmi, ale veľmi politicko-spoločensky nastavený vzhľadom na udalosti ktoré sa dejú na Ukrajine a ako sa stavia samotný autor k situácii.

Knihu hodnotím s privretým očkom 5 hviezdičkami :)
Čítať viac
18.1.2023
Prvé dielo sa mi veľmi páčilo, ale tak ako aj pri Metre 2033, druhé dielo bolo veľké sklamanie. Donútil som sa prečítať sto strán, ale nakoniec som to musel vzdať. Opísané udalosti boli banálne a neviedli k vytvoreniu podobnej atmosféry ako v prvom diele. Navyše, spisovateľov štýl bol dosť stručný a jednoduchý. Neodporúčam. Čítať viac
Mata
Neoverený nákup
13.12.2022
Prvá časť ma neskutočne chytila, nevedela som sa odtrhnúť... s malou dušičkou som sa pustila do druhej , čo ak nezaujme až tak? No ako som sa len mýlila, musela som sa nútiť si ju "šetriť" by neskončila, bola perfektná. Čítať viac
17

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
Overený zákazník
26.1.2023
Sú knihy z Metro Universe :) ktoré sú zatiaľ dve preložené do Češtiny.
Konkrétne Sergei Kuznecov - Mramorový ráj a Andrej Djakov - Ke světlu.

Je to to najlepšie, čo Metro Universe pod ambasádorom Dmitrym Glukhovskym vydáva - sú ich desiatky, avšak na preloženie ďalších častí je v nedohľadne (podľa úspechu Mramorového Rája a Ke světlu).
Čítať viac
Rút
Neoverený nákup
22.1.2023
Dmitry po vydaní Metro 2035 oznámil, že to je posledná knížka zo série Metro. :(
Ale taktiež by ma potešilo ak by pokračoval v Artyomovej výprave
Čítať viac
Rút
Neoverený nákup
31.10.2022
Ďalšie majstrovské dielo od D. Glukhovského, ktoré Vás vtiahne do sveta, v ktorom panuje absolutný chaos, nekonečná zvedavosť a neutíchajúca túžba po poznaní a láske.
Táto knížka ma úplne pohltila a nepustila do samého konca. Pevne verim, že sa ešte niekedy v budúcnosti stretnem s jej obyvateľmi.
Čítať viac

Dmitry Glukhovsky

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Počul som, že u smrtelní­kov sa zamilovanosť podobá strachu. Rozbúchať sa Vám srdce a zbystrí­te všetky zmysly. Dostanete závrat a často Vám dokonca prí­de zle. Je to tak?“

Skazený kráľ - Holly Black, 2019
Skazený kráľ
Holly Black