Ako mať zdravý mozog v každom veku - Katarína Horáková, Plat4M Books, 2017

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako mať zdravý mozog v každom veku

Zabúdate? Strácate pamäť?

Ubehli už tri roky od prvého vydania tejto publikácie. Knihy, ktorá sa stretla s úžasnou odozvou u čitateľov všetkých vekových skupín. Zaujala študentov, ktorí sa chcú ľahšie... Čítať viac

Vydavateľstvo
Plat4M Books, 2017
Počet strán
260

Ubehli už tri roky od prvého vydania tejto publikácie. Knihy, ktorá sa stretla s úžasnou odozvou u čitateľov všetkých vekových skupín. Zaujala študentov, ktorí sa chcú ľahšie učiť a umocniť si pamäťové schopnosti, každého rodiča, ktorý chce mať múdre... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 6 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Ako mať zdravý mozog v každom veku - Katarína Horáková, Plat4M Books, 2014
Pevná väzba
Slovenčina, 2014
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

AHA! Rodičovstvo - Laura Markham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Ubehli už tri roky od prvého vydania tejto publikácie. Knihy, ktorá sa stretla s úžasnou odozvou u čitateľov všetkých vekových skupín. Zaujala študentov, ktorí sa chcú ľahšie učiť a umocniť si pamäťové schopnosti, každého rodiča, ktorý chce mať múdre deti, i všetkých mladších i starších mužov a ženy, ktorí – ako hovorí autorka – sa nechcú zmieriť s trápnymi „seniorskými momentmi“ a nepovažujú ich za normálne. Nájdete v nej jednoduché kroky, ako vyostriť mentálne funkcie a podporiť zdravie mozgu po celý život.

Autorka doplnila toto druhé vydanie novými vedomosťami zo sveta a skúsenosťami, ktoré ukazujú, ako je náš mozog schopný aj napriek úrazu či inej zdravotnej príčine regenarácie aj v prípadoch, kde to medicína už vopred vzdala. Hovoria o tom napríklad dva príbehy malých chlapcov, ktorým nikdo nepredpovedal budúcnosť s plnohodnotným životom. Opísané postupy dávajú šancu všetkým, mladým i starým, neraz stačí len upraviť stravovanie, inokedy pridať do výživy látky, ktoré nevyhnutne chýbajú.

Mozog je náš najzložitejší orgán a najzraniteľnejší každodennými stresormi. Faktory životného prostredia, emócie, stres, strava a nedostatok spánku či špecifických živín na jeho ochranu, za to všetko denne platí mozog určitú daň. Všetky tieto stresory môžu negatívne ovplyvniť fungovanie nášho mozgu.

Mnohé samostatné oblasti v mozgu vykonávajú špecifické funkcie – ako je vnímanie, rátanie, pamäť, jazyk, emócie, inteligencia a tak ďalej. Predstavme si, že každá táto časť mozgu je vlastne jedno mesto. Ich vzájomné prepojenie vyžaduje rozsiahlu sieť ciest a diaľnic, aby jednotlivé mestá mohli vzájomne prijímať a odovdzávať informácie, aby mohli správne a načas na ne reagovať, a tak vykonávať svoju činnosť. Analogicky sa to dá porovnať potenciálnej poznávacej schopnosti. Merať túto sieť ciest a diaľnic, rýchlosť, s akou sa pohybujú informácie, je jedným z najdôležitejšich meraní predpovedajúcich schopnosti poznania človeka.

Hoci konkrétne oblasti mozgu sú dôležité pre špecifické funkcie, kapacita toku informácií v rámci regiónov a medzi nimi je rovnako dôležitá. Tie začnú klesať v strednom veku. Správne je, ak tieto zmeny nepovažujeme za nutné zlo. Nemávnime nad tým rukou a nekonštatujme len: „Je to normálne, aha, starnem“. Vedci dokázali, že pokles mozgových funkcií nie je nevyhnutnou súčasťou procesu starnutia. Je tu veľa možností, čo robiť, aby sme pomohli presadzovať optimálnu činnosť mozgu po celý život. Zmena v našej diéte, pravidelná fyzická aktivita a trénovanie pamäte, kontrola emociálneho a mentálneho stresu a dostatok spánku, majú potenciál to zmeniť. Týmito témami sa v knihe autorka zaoberá podrobnejšie. Každého chce vyzbrojiť užitočnými informáciami a radami, ktoré môžeme bez problémov uplatniť a odporúča ich začať realizovať čo najskôr, najlepšie hneď dnes.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,6 / 5

19 hodnotení

8
4
2
1
4

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Ivana Lenártová
Neoverený nákup
5
24.10.2022
Žiadnu knihu, rozumej názor autora, netreba brať ako dogmu, ale pre rozšírenie obzoru je to dobrá kniha. S mnohými názormi autorky sa stotožňujem, no z mnohými úplne naopak. Za mňa: oplatí sa prečítať.
Čítať viac
Ľubica
Neoverený nákup
1
17.12.2014
Očakávala som niečo viac, stotožňujem sa sa s predchádzajúcim vyjadrením, že kniha obsahuje veľa odporúčaní na farmaceutické prípravky , doplnky stravy a vitamínové prípravky, príde mi to ako reklama pre farmaceutický priemysel.
Čítať viac
Ivana Lenártová
Overený nákup
24.10.2022
Žiadnu knihu, rozumej názor autora, netreba brať ako dogmu, ale pre rozšírenie obzoru je to dobrá kniha. S mnohými názormi autorky sa stotožňujem, no z mnohými úplne naopak. Za mňa: oplatí sa prečítať. Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
25.7.2022
Knihu som dlho hľadala, lebo je beznádejne vypredaná. Poskytla mi cenné informácie o činnosti nášho mozgu ako sa stravovať, čomu sa vyhýbať, aké výživové doplnky používať. Je to cenný prínos poznatkov pre seniorov ale aj pre ľudí v aktívnom veku. Oceňujem aj cenné rady aké doplnky užívať a kde ich kúpiť. Spôsob života veľmi ovplyvňuje náš mozog a cievy. Myslím keby ľudia venovali viac pozornosti tomu čo konzumujeme ako myslíme a ako bojujeme proti sedavému spôsobu života, psychiatrické ambulancie by neboli také preplnené. Kniha je prehľadná a dá sa v nej dobre orientovať. Doporučujem hlavne ľuďom v staršom veku mať ju ako vhodnú príručku v knižnici. Veľmi mi tiež pomohla kniha od tejto autorky Patogény a parazity. Časovaná bomba v tele. Čítať viac
15
Overený zákazník
10.2.2022
Slovenský génius!
Prof. RDNr. Katarínu Horákovú, DrSc., proste žeriem. Jej vedomosti mi doslova zmenili život. Pomohla mi nájsť kľúč k lepšiemu fungovaniu mozgu. (astaxantín, resveratrol, 3- omega, antokyány) Skutočne ju mám rád a dodržujem všetky jej rady. Posielam jedno veľké ďakujem. Čítať viac
Emil
Neoverený nákup
26.6.2020
K reklamám v knihe
Kniha je na predaj za dostupnú cenu. Z takej ceny ide asi veľmi ťažko vydať naučnú knihu. Pri vyššej cene by bola aj nižšia predajnosť a neplnila by osvetový charakter.
Takže ak chcela autorka vydať "ľudovú knihu" potrebovala sponzora.
Druhá vec je, že špeciálne prípravky , o ktorých sa v knihe píše, sa bežne nepredávajú, takže aspoň má človek info, kde to hľadať.
Sám musím priznať, že ma tie reklamy rušili a aj som, pod dojmom reklám, zapochyboval o odbornej hodnote knihy. Ale po prečítaní knihy a zvážení faktov , ktoré som uviedol svojim známym túto knihu doporučujem aj s upozornením na reklamy.
Myslím si, že kniha pochopiteľným spôsobom popisuje ako funguje ľudský organizmus. Zrozumiteľne vysvetľuje aké problémy, ktoré môže spôsobiť nesprávna funkčnosť mozgu. Ale hlavne ponúka ako môžeme tieto problémy odstrániť.
Čítať viac
Mia
Neoverený nákup
12.9.2018
Reklama a nie informácie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Presne ako opisujú nespokojný zákazníci tak isto sa pridávam aj ja....Objednala som si knihu teraz mi prišla a tak povediac šok, samá reklama na lieky a výživové doplnky, zámerne väčšie písmo, samé obrázky, a keď odrátam 25 strán reklamy tak sa dostaneme pod hranicu 200 strán , už od tejto autorky nič nekúpim, bol to omyl, kniha sa vrátiť už nedá....kto chce kvalitnú knihu s rovnakou tématikou si priplatí pár eur na vyše autor David Perlmutter Zdravý mozog alebo Pšeničný mozog...a nie platiť za reklamu farmaceutickým firmám čo zdierajú ľudí a nie im pomáhajú...takže hnus. Čítať viac
3
Dar - Edith Eva Eger, Esmé Schwall Weigand, 2021
Práve čítam
Dar

Som vyštudovaná klinická logopédka, neskôr som sa venovala sociálnej práci so zameraním na psychoterapiu a vyštudovala som v Anglicku neurofyziologickú psychológiu. Mám za sebou psychoterapeutický výcvik, mnohé koučingové výcviky, špecializované kurzy a vzdelávania, pričom vzdelávať sa je moja neutíchajúca vášeň, túžba a potreba. V roku 2010 som založila poradenské centrum AVARE, kde sa venujeme jednak deťom s vývinovými poruchami ako napríklad poruchami učenia, správania, koncentrácie, reči a komunikácie, ale tiež dospelým s podobnými ťažkosťami, alebo rôznymi ťažkosťami osobného či pracovného charakteru. Mám dcérku, skvelého manžela, troch psov a milujem jazdu na koni.

Tomáš Sipos
Overený zákazník
31.10.2017
Kniha plná reklamy
Kniha je plná reklám na rôzne lieky, výrobky farmaceutockých firiem. Z môjho pohľadu je tam minimum užitočných informácií. Dizajn pôsobí veľmi mätúco, doslova je kniha robená prevažne ako marketingový ťah na zákazníka, a to sa mi teda vôbec nepáči. Kníh čítam veľmi veľa a málokedy ma nejaká pobúri. Ale toto bola jedna z nich. Vďaka tomu si už určite nekúpim žiadnu ďalšiu knihu od tejto autorky. Čítať viac
20.6.2015
vyborna
niekto sa tu rozculoval,ze v knihe je vela reklamy na vseliake vitaminove preparaty. A co? Ja som to prijala velmi dobre,pretoze si aspon mozem vybrat z toho,co je na urcity druh choroby spravne uzivat. A nie to,co mi bude ponukat lekaren,ktora chce urobit trzbu.
Tuto knihu som citala dost dlho,lebo som si hned robila poznamky a zapisovala si,ktore vitaminy su velmi dolezite a ktore nie az tak. Naucila som sa napr.aj to,ze vrasky,ktore mam pod nosom, poukazuju na nedostatok vitaminu B12...Odporucam fakt kazdemu.
Čítať viac
ana.novotná@centrum.sk
Neoverený nákup
6.6.2015
Názor čitateľa
V tejto knihe som ja aj moja rodina našla veľa zaujímavých tém, poučných mne nevadili ani "akože reklamy" na niektoré odporúčané lieky - veď je len na nás po porade s lekárom pre ktorý liek sa rozhodneme. chválime Čítať viac

Katarína Horáková

Čítať viac

Vydavateľstvo Plat4M Books

Čítať viac

„Nemožno mi Ťa neľúbiť!“

Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie), 2017
Marína
Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)