Dcéra poslednej čarodejnice - Janka Fábián, Motýľ, 2024

17,44 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Dcéra poslednej čarodejnice

Voľné pokračovanie úspešného románu Posledná čarodejnica z Ostrihomu. Žofia, dcéra poslednej čarodejnice z Ostrihomu, smutne prijíma správu o blížiacom sa sobáši Jozefa II. s... Čítať viac

2. diel série
Posledná čarodejnica
Vydavateľstvo
Motýľ, 2024
488 strán
7-8 hodín čítania

Voľné pokračovanie úspešného románu Posledná čarodejnica z Ostrihomu. Žofia, dcéra poslednej čarodejnice z Ostrihomu, smutne prijíma správu o blížiacom sa sobáši Jozefa II. s krásnou Izabelou Parmskou.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,44 €

-3 %
Na sklade > 5 ks
  • Osobný odber 27. 5.
  • Na vašej adrese 27. 5.

Osobný odber

Kníhkupectvá
27. 5. (objednajte do 13:00)
balíkovo
27. 5. (objednajte do 13:00)
AlzaBox
27. 5. (objednajte do 13:00)
Packeta
27. 5. (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na poštu)
27. 5. (objednajte do 13:00)
BalíkoBOX
27. 5. (objednajte do 13:00)

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
27. 5. (objednajte do 13:00)
Kuriér GLS
27. 5. (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na adresu)
27. 5. (objednajte do 13:00)

Naši škriatkovia odporúčajú

Olga Tokarczuk: Pán výrazný. Artforum, 2024

Viac o knihe

Voľné pokračovanie úspešného románu Posledná čarodejnica z Ostrihomu.

„Jozef sa zrazu otočil k Žofii, a keď sa stretli ich pohľady, jeho tvár bola ešte o odtieň červenšia. Zapýrila sa však aj ona. Keď sa stratila v jeho krásnych modrých očiach, rovnakých, aké mala aj Mária Terézia, cítila, že pre túto chvíľu sa oplatí žiť, dokonca aj keby ju už v živote nikdy nič dobré nestretlo.“

Žofia, dcéra poslednej čarodejnice z Ostrihomu, smutne prijíma správu o blížiacom sa sobáši Jozefa II. s krásnou Izabelou Parmskou. Dievčina už roky potajomky miluje prvorodeného syna Márie Terézie. V deň svadby má pocit, že musí niečo urobiť, aby upútala jeho pozornosť. Namiesto toho si ju však všimne iný mladý muž, Karol Kolosy, člen maďarskej kráľovskej gardy, ktorý sa o ňu začne zaujímať.

Jej život sa nečakane dramaticky skomplikuje a je nútená utiecť do Paríža, kde sa stane liečiteľkou a dôverníčkou Márie Antoinetty. Žofia s celou svojou rodinou sa stávajú priamymi účastníkmi udalostí Veľkej francúzskej revolúcie a čoskoro budú musieť bojovať o svoj život. Po tragických občianskych nepokojoch utečú do Viedne k známej čarodejnici Márie Terézie, Felícii. Lenže vzdialená revolúcia ich dostihne aj tu a budú potrebovať všetku vynaliezavosť, aby z toho vyviazli zdraví.

V historickom románe Dcéra poslednej čarodejnice sa stanete účastníkmi Veľkej francúzskej revolúcie alebo sa dozviete prekvapivé informácie zo súkromia kráľovskej rodiny, napríklad o tajnom ľúbostnom pomere Izabely Parmskej s princeznou Mimi.
Čítať viac
Originálny názov
Az utolsó boszorkány lánya
Počet strán
488
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×200 mm
Hmotnosť
566 g
ISBN
9788081643545
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2363211
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Maďarsko
2. diel série
Posledná čarodejnica
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

6 hodnotení

3
2
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14.4.2024
Kniha z vydavateľstva @vydavatelstvo_motyl Dcéra poslednej čarodejnice je voľným pokračovaním Poslednej čarodejnice z Ostrihomu. Autorka nás zoznámi so Žofiou, ktorá je dcérou poslednej čarodejnice. Vrátime sa do 18.storočia, kde sledujeme jej osud a verné historické zobrazenie doby od obyčajných ľudí, kráľovský dvor a rovnako aj politickej situácie. V knihe sa stretneme so zvučnými menami histórie ako je Mária Terézia či Mária Antoinetta a popri nej sa staneme nepriamo účastníkmi Veľkej francúzskej revolúcie.

Do knihy som sa začítala jednoducho, keďže sa mi páčil aj prvý diel z autorkinho pera. Je to pútavý príbeh s jedinečnou historickou atmosférou a na svoje si tentokrát prídu aj milovníci romantiky. Ja by som z nej kľudne aj ubrala a pridala na vyváženie radšej viac historických pikošiek. Čitateľov si získa pútavým dejom a významnými postavami histórie a rovnako aj skvelým vykreslením charakterov postáv, vďaka ktorým bol príbeh viac uveriteľnejší. Samotná hlavná protagonistka Žofia bola sympatická, a tak nebol problém sa s ňou ako s postavou vžiť. Ako mínus by som spomenula miestami nedotiahnuté dejové línie a na môj vkus veľa "ľúbenia" :-)

Knihu hodnotím kladne najmä kvôli vydarenému historickému nádychu, ktorý veľmi dobre dotváral atmosféru príbehu. Skvelá, jednoducho písaná oddychovka a ja si určite rada od autorky ešte niečo prečítam.

Vráťte sa aj vy o pár storočí späť do pompézneho Francúzska s historickým románom, ktorý vás tam zaručene zavedie.
Čítať viac
15
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený zákazník
13.3.2024
Dcéra poslednej čarodejnice
Tento príbeh je voľným pokračovaním románu "Posledná čarodejnica z Ostrihomu". Román "Dcéra poslednej čarodejnice" nie je iba pokračovaním života jednej rodiny, ale je aj pravdivou prezentáciou danej historickej doby. Autorka tohto skvelého románu Janka Fábián je súčasná maďarská spisovateľka.
Román, ktorý sa odohráva v historickom prostredí, predstavuje multigeneračný dej so známymi, ale aj s novými postavami. V podstate celé dielo je pohľadom do histórie. Týka sa dvoru Márie Terézie a jej detí, poskytuje prekvapivé informácie zo súkromia jej rodiny. S napätím som sledovala príbeh Žófie, ktorý v dôsledku milostnej drámy pokračuje v Paríži. Žófia sa stala liečiteľkou a dôverníčkou Márie Antoinetty. S celou svojou rodinou bola priamou účastníčkou udalostí Veľkej francúzskej revolúcie.
Historické udalosti autorka šikovne prepojila s každodenným životom. Tento román, ktorý dýcha históriou a je prístupný svojím štýlom každému, vrele odporúčam.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“