Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Darovaný život alebo Láska neumiera - Marián Lechan, Ikar, 2023

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Darovaný život alebo Láska neumiera

Súhlasili by ste s darovaním orgánov svojho príbuzného? A čo v prípade, keby ste orgán potrebovali vy? Prijali by ste ho? Kniha Darovaný život alebo Láska neumiera donaha... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
184 strán
3-4 hodiny čítania

Súhlasili by ste s darovaním orgánov svojho príbuzného? A čo v prípade, keby ste orgán potrebovali vy? Prijali by ste ho? Kniha Darovaný život alebo Láska neumiera donaha odhaľuje postoje ľudí, ktorí sa znenazdajky ocitli pred jednou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Viac o knihe

Súhlasili by ste s darovaním orgánov svojho príbuzného? A čo v prípade, keby ste orgán potrebovali vy? Prijali by ste ho? Kniha Darovaný život alebo Láska neumiera donaha odhaľuje postoje ľudí, ktorí sa znenazdajky ocitli pred jednou z týchto otázok.
Príbehy sa odohrávajú v troch vrstvách: v končiacich životoch darcov a ich rodín, v nových životoch príjemcov a ich rodín a napokon v pestrých a neúnavných životoch lekárov a ich rodín. Dejú sa v rovnakom čase, no v iných priestoroch, a vyústia v nečakanom spojení.

Poviedky sú inšpirované skutočnými udalosťami. Nie vždy sú romantické, niekedy sú vtipné, no zväčša napínavé, nekompromisné a tvrdo reflektujúce realitu ľudí prepojených darovaním orgánov. Raz je to jasné a oddané áno, inokedy presvedčivé a zamyslenia hodné nie. A veľakrát sú rozhodnutia postáv také prekvapivé, že čitateľa zastihnú nepripraveného. Nepripraveného konfrontovať sa s touto často tabuizovanou témou, prepletenou priehrštiami mýtov, poloprávd a nevyjasnených otázok. Vďaka osudom skutočných ľudí sa dočká mnohých odpovedí.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2243003
Počet strán
184
Väzba
pevná väzba
Rozmer
132×210 mm
Hmotnosť
374 g
ISBN
9788055192086
Rok vydania
2023
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Ján Duda
Overený nákup
9.11.2023
Super citanie
Bavia ma realne pribehy ludi a pri citani tejto knihy sa vnorite do deja ako keby ste to prezili na sebe. Čítať viac
1

Pracujem pre knižnú distribúciu Ikar. Starám sa o naše kníhkupectvá, vrátane Martinusu.

Roman Dulgerov
Overený zákazník
26.10.2023
Bez pátosu.
Keď som držal v rukách knižný titul venovaný tematike darcovstva orgánov, očakával som istú mieru pátosu.
Obsah knihy je však iný. Pátosu je v nej skromne a vystriedala ho realita. Realita nevyhnutného u tých, ktorých životy sa končia, spolu s realitou, pred ktorú sú postavení najbližší pri rozhodovaní o tom, ako čeliť vlastnej bolesti i skutočnosti, že ich zosnulí môžu svojimi orgánmi pomôcť k životu iným. A nie vždy je to rozhodnutie jednoduché. Je ovplyvňované mnohými okolnosťami, ktoré obsah knihy poodhaľuje.
Príbehy jednotlivcov sa prelínajú s životmi ľudí z transplantačnej kliniky, najmä lekára, ktorý musí mať dostatok schopnosti presviedčať o dôležitosti svojej misie z hľadiska záchrany ďalších životov a jeho osobného života v ktorom čelí vlastným starostiam, omylom a bolestiam, ostatne ako každý z nás.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský