Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Darovaný život alebo Láska neumiera - Marián Lechan, Ikar, 2023

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Darovaný život alebo Láska neumiera

Súhlasili by ste s darovaním orgánov svojho príbuzného? A čo v prípade, keby ste orgán potrebovali vy? Prijali by ste ho? Kniha Darovaný život alebo Láska neumiera donaha... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
184 strán
3-4 hodiny čítania

Súhlasili by ste s darovaním orgánov svojho príbuzného? A čo v prípade, keby ste orgán potrebovali vy? Prijali by ste ho? Kniha Darovaný život alebo Láska neumiera donaha odhaľuje postoje ľudí, ktorí sa znenazdajky ocitli pred jednou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Viac o knihe

Súhlasili by ste s darovaním orgánov svojho príbuzného? A čo v prípade, keby ste orgán potrebovali vy? Prijali by ste ho? Kniha Darovaný život alebo Láska neumiera donaha odhaľuje postoje ľudí, ktorí sa znenazdajky ocitli pred jednou z týchto otázok.
Príbehy sa odohrávajú v troch vrstvách: v končiacich životoch darcov a ich rodín, v nových životoch príjemcov a ich rodín a napokon v pestrých a neúnavných životoch lekárov a ich rodín. Dejú sa v rovnakom čase, no v iných priestoroch, a vyústia v nečakanom spojení.

Poviedky sú inšpirované skutočnými udalosťami. Nie vždy sú romantické, niekedy sú vtipné, no zväčša napínavé, nekompromisné a tvrdo reflektujúce realitu ľudí prepojených darovaním orgánov. Raz je to jasné a oddané áno, inokedy presvedčivé a zamyslenia hodné nie. A veľakrát sú rozhodnutia postáv také prekvapivé, že čitateľa zastihnú nepripraveného. Nepripraveného konfrontovať sa s touto často tabuizovanou témou, prepletenou priehrštiami mýtov, poloprávd a nevyjasnených otázok. Vďaka osudom skutočných ľudí sa dočká mnohých odpovedí.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2243003
Počet strán
184
Väzba
pevná väzba
Rozmer
132×210 mm
Hmotnosť
374 g
ISBN
9788055192086
Rok vydania
2023
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Ján Duda
Overený nákup
9.11.2023
Super citanie
Bavia ma realne pribehy ludi a pri citani tejto knihy sa vnorite do deja ako keby ste to prezili na sebe. Čítať viac
1

Pracujem pre knižnú distribúciu Ikar. Starám sa o naše kníhkupectvá, vrátane Martinusu.

Roman Dulgerov
Overený zákazník
26.10.2023
Bez pátosu.
Keď som držal v rukách knižný titul venovaný tematike darcovstva orgánov, očakával som istú mieru pátosu.
Obsah knihy je však iný. Pátosu je v nej skromne a vystriedala ho realita. Realita nevyhnutného u tých, ktorých životy sa končia, spolu s realitou, pred ktorú sú postavení najbližší pri rozhodovaní o tom, ako čeliť vlastnej bolesti i skutočnosti, že ich zosnulí môžu svojimi orgánmi pomôcť k životu iným. A nie vždy je to rozhodnutie jednoduché. Je ovplyvňované mnohými okolnosťami, ktoré obsah knihy poodhaľuje.
Príbehy jednotlivcov sa prelínajú s životmi ľudí z transplantačnej kliniky, najmä lekára, ktorý musí mať dostatok schopnosti presviedčať o dôležitosti svojej misie z hľadiska záchrany ďalších životov a jeho osobného života v ktorom čelí vlastným starostiam, omylom a bolestiam, ostatne ako každý z nás.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„A aby sme to zamotali ešte viac; niečo môže vyzerať skutočné, ale v skutočnosti to vôbec neexistuje, zatiaľ čo pravda nezávisí od toho, čo je skutočné alebo vnímané ako skutočné.“

Rázcestia - William Paul Young, 2013
Rázcestia
William Paul Young