Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu

Po dvoch úspešných bestselleroch zo všeobecnej výživy (Medicína výživy 1 a 2) sa MUDr. Boris Bajer, PhD. rozhodol upriamiť pozornosť na tému, ktorej sa vo výžive a životospráve... Čítať viac

Vydavateľstvo
Centrum výživy, 2023
Počet strán
232

Po dvoch úspešných bestselleroch zo všeobecnej výživy (Medicína výživy 1 a 2) sa MUDr. Boris Bajer, PhD. rozhodol upriamiť pozornosť na tému, ktorej sa vo výžive a životospráve venuje žalostne málo pozornosti, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Rok v kolotoči F1 - Guenther Steiner, Ikar, 2024
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023
19,90 €

Viac o knihe

Po dvoch úspešných bestselleroch zo všeobecnej výživy (Medicína výživy 1 a 2) sa MUDr. Boris Bajer, PhD. rozhodol upriamiť pozornosť na tému, ktorej sa vo výžive a životospráve venuje žalostne málo pozornosti, a to aj napriek tomu, že je rok čo rok stále aktuálnejším problémom. Rady či stravovacie plány zamerané na dosiahnutie plodnosti sú unikátne a rozhodne nie sú vždy zhodné s odporúčaniami všeobecnej zdravej výživy a životosprávy. 

Ako teda vieme výživou, pohybom, spánkom, redukciou stresu a mnohými ďalšími oblasťami životosprávy ovplyvniť plodnosť muža a ženy? Odpovede na tieto otázky podložené výskumom, ako aj príklady z praxe a 5 pilierov protokolu plodnosti vám v knihe Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu predstaví a vysvetlí jeden z našich najuznávanejších odborníkov.

Prečo vznikla táto kniha?
Podľa štatistických údajov je na Slovensku neplodných 15 – 20 % párov, pričom neoficiálny odhad je ešte vyšší. My však vieme, že v posledných rokoch nerastie iba ženská neplodnosť, ale aj tá mužská (a to možno ešte rýchlejšie). 

Ako lekár dôverujem medicíne založenej na dôkazoch (evidence-based medicine, EBM). Popri štúdiu medicíny a spolupráci na klinickom výskume dietoterapie v rámci svojho doktorátu, som v súkromnej praxi nutričného špecialistu stretával množstvo párov, ktoré sa snažili o dieťa. Prichádzali ku mne s otázkou, čo by mohli zmeniť v strave a životospráve, aby boli plodní.

Dnes sú to už desiatky párov, ktorým sa po nastavení výživy a životosprávy podarilo úspešne splodiť potomka. Aj preto sme v roku 2022 otvorili Diagnostické Centrum Váš Lekár v Bratislave, kde sa práve v odborných gynekologických, urologických a interných ambulanciách komplexne venujeme aj téme neplodnosti jedincov, respektíve párov.

Čo v tejto knihe nájdete?
V tejto knihe som prehľadne spracoval, vysvetlil a zrozumiteľne napísal všetko, čo by ste o tejto téme mali vedieť, a to tak, aby tieto cenné informácie pochopil naozaj každý. Nebude to však iba o teórii – kniha sa skladá z piatich pilierov protokolu plodnosti, ktoré dávajú do praxe návod, ako zvýšiť šancu na prirodzenú plodnosť alebo úspešnú asistovanú reprodukciu. 

Povieme si, ako sa vhodne stravovať, ktoré doplnky výživy fungujú, a ktoré nie, ako je najlepšie športovať, ako si nastaviť spánkový cyklus, či čo robiť so stresom. Vysvetlíme si rozdiely, ktoré sú v protokole muža a ženy a dozviete sa aj to, ako zvýšiť sexuálny apetít v dobe, kedy sa táto prirodzená vec z populácie postupne vytráca – pritom je zrkadlom reprodukčného zdravia. 

Dozviete sa tiež fascinujúce fakty o tom, ako mužské a ženské pohlavné hormóny, ale aj mnohé iné, ovplyvňujú sexuálne správanie a plodnosť, a čo vieme spraviť v strave a životospráve, aby sme sexuálny apetít zoptimalizovali.

Prial by som si, aby táto kniha pomohla čo najväčšiemu množstvu párov, nielen desiatkam z nich, ktoré som schopný prijať do svojej odbornej opatery ako individuálnych pacientov – klientov. Verím totiž, že ten neopísateľný pocit, ktorý som zažil pri narodení mojej dcéry, by mal byť dopriaty naozaj každému.
Čítať viac
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba
Rozmer
235×265 mm
Hmotnosť
700 g
ISBN
9788082530080
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2134459
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Centrum výživy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023
Medicína výživy 2 - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
44,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

12 hodnotení

10
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jarka Soukupová
Overený nákup
7.10.2023
Protokol prirodzenej plodnosti
Skvelo napísaná kniha, kde som konečne pochopila prečo funguje a nefunguje cyklus a čo s tým cieme spraviť vo výžive a inom.
Moja najobľúbenejšia časť bola hormonálna teória lásky :)
Čítať viac
Veronika Rajnohova
Neoverený nákup
26.9.2023
Najlepsia kniha!
Tato kniha predcila vsetky moje ocakavania. Jednoducho, ludskou recou vysvetlene aj tazke temy, plno studii a vlastnych skusenosti resp. skusenosti Borisovych klientov. Mnozstvo novych a zaujimavych informacii. Niet co dodat, jednotka na trhu! Čítať viac
Diana Horvathova
Overený nákup
19.9.2023
Kniha o plodnosti
Kniha je z vonku pekná, kresba na obálke vyjadruje obsah - čo hovorí veda na ovplyvnenie plodnosti prirodzene, výživou a životosprávou. Kniha je písaná tak ako je u autora už zvykom - kapitola začína praktickým príbehom, na ktorý nadväzuje obsah kapitoly, takže sa lepšie zapamätá. Text nie je vôbec odborne písaný, je jednoducho pochopiteľný a uchopiteľný. Začiatočné sú kapitoly o vysvetlení fungovania pohlavného systému muža a ženy, na akej úrovni môže prísť ku problémom a ako ich riešiť medicínsky a nemedicínsky. Nosné sú kapitoly o výžive a doplnkoch výživy pre plodnosť, ktoré spolu tvoria množstvo textu a informácií.
Podobné dielo na túto tému u nás nenájdeme. Knihu rozhodne odporúčam každému, kto sa snaží o bábätko a nedarí sa mu.
Čítať viac

Boris Bajer

Čítať viac
Kúpte spolu
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023
Medicína výživy 2 - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
44,80 €

„Kto nemá strach, nie je viac človekom. Nemusíš sa zaň hanbiť, ani skrývať ho. Človek, ktorý ukazuje svoj strach a slzy rovnako hrdo ako svoj smiech a veselé oči, si zaslúži obdiv.“

Pustovník: Muž s leopardom - Vladimír Štefanič, 2020
Pustovník: Muž s leopardom
Vladimír Štefanič