Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu

Po dvoch úspešných bestselleroch zo všeobecnej výživy (Medicína výživy 1 a 2) sa MUDr. Boris Bajer, PhD. rozhodol upriamiť pozornosť na tému, ktorej sa vo výžive a životospráve... Čítať viac

Vydavateľstvo
Centrum výživy, 2023
Počet strán
232

Po dvoch úspešných bestselleroch zo všeobecnej výživy (Medicína výživy 1 a 2) sa MUDr. Boris Bajer, PhD. rozhodol upriamiť pozornosť na tému, ktorej sa vo výžive a životospráve venuje žalostne málo pozornosti, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023
19,90 €

Viac o knihe

Po dvoch úspešných bestselleroch zo všeobecnej výživy (Medicína výživy 1 a 2) sa MUDr. Boris Bajer, PhD. rozhodol upriamiť pozornosť na tému, ktorej sa vo výžive a životospráve venuje žalostne málo pozornosti, a to aj napriek tomu, že je rok čo rok stále aktuálnejším problémom. Rady či stravovacie plány zamerané na dosiahnutie plodnosti sú unikátne a rozhodne nie sú vždy zhodné s odporúčaniami všeobecnej zdravej výživy a životosprávy. 

Ako teda vieme výživou, pohybom, spánkom, redukciou stresu a mnohými ďalšími oblasťami životosprávy ovplyvniť plodnosť muža a ženy? Odpovede na tieto otázky podložené výskumom, ako aj príklady z praxe a 5 pilierov protokolu plodnosti vám v knihe Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu predstaví a vysvetlí jeden z našich najuznávanejších odborníkov.

Prečo vznikla táto kniha?
Podľa štatistických údajov je na Slovensku neplodných 15 – 20 % párov, pričom neoficiálny odhad je ešte vyšší. My však vieme, že v posledných rokoch nerastie iba ženská neplodnosť, ale aj tá mužská (a to možno ešte rýchlejšie). 

Ako lekár dôverujem medicíne založenej na dôkazoch (evidence-based medicine, EBM). Popri štúdiu medicíny a spolupráci na klinickom výskume dietoterapie v rámci svojho doktorátu, som v súkromnej praxi nutričného špecialistu stretával množstvo párov, ktoré sa snažili o dieťa. Prichádzali ku mne s otázkou, čo by mohli zmeniť v strave a životospráve, aby boli plodní.

Dnes sú to už desiatky párov, ktorým sa po nastavení výživy a životosprávy podarilo úspešne splodiť potomka. Aj preto sme v roku 2022 otvorili Diagnostické Centrum Váš Lekár v Bratislave, kde sa práve v odborných gynekologických, urologických a interných ambulanciách komplexne venujeme aj téme neplodnosti jedincov, respektíve párov.

Čo v tejto knihe nájdete?
V tejto knihe som prehľadne spracoval, vysvetlil a zrozumiteľne napísal všetko, čo by ste o tejto téme mali vedieť, a to tak, aby tieto cenné informácie pochopil naozaj každý. Nebude to však iba o teórii – kniha sa skladá z piatich pilierov protokolu plodnosti, ktoré dávajú do praxe návod, ako zvýšiť šancu na prirodzenú plodnosť alebo úspešnú asistovanú reprodukciu. 

Povieme si, ako sa vhodne stravovať, ktoré doplnky výživy fungujú, a ktoré nie, ako je najlepšie športovať, ako si nastaviť spánkový cyklus, či čo robiť so stresom. Vysvetlíme si rozdiely, ktoré sú v protokole muža a ženy a dozviete sa aj to, ako zvýšiť sexuálny apetít v dobe, kedy sa táto prirodzená vec z populácie postupne vytráca – pritom je zrkadlom reprodukčného zdravia. 

Dozviete sa tiež fascinujúce fakty o tom, ako mužské a ženské pohlavné hormóny, ale aj mnohé iné, ovplyvňujú sexuálne správanie a plodnosť, a čo vieme spraviť v strave a životospráve, aby sme sexuálny apetít zoptimalizovali.

Prial by som si, aby táto kniha pomohla čo najväčšiemu množstvu párov, nielen desiatkam z nich, ktoré som schopný prijať do svojej odbornej opatery ako individuálnych pacientov – klientov. Verím totiž, že ten neopísateľný pocit, ktorý som zažil pri narodení mojej dcéry, by mal byť dopriaty naozaj každému.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2134459
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba
Rozmer
235×265 mm
Hmotnosť
700 g
ISBN
9788082530080
Rok vydania
2023
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Centrum výživy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023
Medicína výživy 2 - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
44,80 €

Hodnotenia

4,7 / 5

17 hodnotení

13
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.7.2024
Nadčasová literatúra faktu a SPRÁVNEJ medicíny založenej na faktoch!
Keď mi rodičia vošli do izby a na nočnom stolíku videli knižku o plodnosti, na druhý deň sme mali veľmi serióznu rodinnú debatu. "Už si myslíš, že si pripravený byť otcom?" Mám 19 rokov a chystám sa na medicínu. Odpoveď bola jednoznačné: "Áno." Po prečítani tejto knihy od pána doktora Borisa Bajera, som pripravený stať sa otcom! Ale ešte sa ním nestanem. Nekupoval som knihu zo záujmu splodiť s priaťeľkou dieťa. Som veľky fanatik evidence-based medicíny a pán doktor Bajer je na Slovensku TOP trieda v tejto oblasti. Či už táto kniha, predošlé knihy alebo podcast, doktor Bajer vie, ako sa to má robiť. Hormóny, výživa, pohyb, ale aj psychológia. Všetky oblasti sú v knihe popísane odborne, ale jednoducho aj pre lajkov, ktorí radi čítaju odbornú non-fiction literatúru. Jediná vec, ktorú vytknem, sú občasné gramatické chyby, ale to vadí asi len mne, keďže som každú stranu prečítal 3krát a spoznámkoval podrobne do notebooku. Celkovo odporúčam knižku každému budúcemu otcovi, matke, nadšencovi medicíny ale aj veľmi zvedavému človeku, akým som napríklad aj ja. Čítať viac
Jarka Soukupová
Overený nákup
7.10.2023
Protokol prirodzenej plodnosti
Skvelo napísaná kniha, kde som konečne pochopila prečo funguje a nefunguje cyklus a čo s tým cieme spraviť vo výžive a inom.
Moja najobľúbenejšia časť bola hormonálna teória lásky :)
Čítať viac
Veronika Rajnohova
Neoverený nákup
26.9.2023
Najlepsia kniha!
Tato kniha predcila vsetky moje ocakavania. Jednoducho, ludskou recou vysvetlene aj tazke temy, plno studii a vlastnych skusenosti resp. skusenosti Borisovych klientov. Mnozstvo novych a zaujimavych informacii. Niet co dodat, jednotka na trhu! Čítať viac
Diana Horvathova
Overený nákup
19.9.2023
Kniha o plodnosti
Kniha je z vonku pekná, kresba na obálke vyjadruje obsah - čo hovorí veda na ovplyvnenie plodnosti prirodzene, výživou a životosprávou. Kniha je písaná tak ako je u autora už zvykom - kapitola začína praktickým príbehom, na ktorý nadväzuje obsah kapitoly, takže sa lepšie zapamätá. Text nie je vôbec odborne písaný, je jednoducho pochopiteľný a uchopiteľný. Začiatočné sú kapitoly o vysvetlení fungovania pohlavného systému muža a ženy, na akej úrovni môže prísť ku problémom a ako ich riešiť medicínsky a nemedicínsky. Nosné sú kapitoly o výžive a doplnkoch výživy pre plodnosť, ktoré spolu tvoria množstvo textu a informácií.
Podobné dielo na túto tému u nás nenájdeme. Knihu rozhodne odporúčam každému, kto sa snaží o bábätko a nedarí sa mu.
Čítať viac

Boris Bajer

Čítať viac
Kúpte spolu
Protokol prirodzenej plodnosti a sexuálneho apetítu - Boris Bajer, Centrum výživy, 2023
Medicína výživy 2 - Boris Bajer, Centrum výživy, 2022
44,80 €

„Existujú ľudia, vedľa ktorých môžeme stráviť roky a nemať si čo povedať, a ľudia, s ktorými na rozhovory nestačí celý život.“