Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Zrkadlo umelej inteligencie
E-kniha

Vedeli ste, že umelá inteligencia (AI) dokáže už aj písať knihy? Teda, nie celkom sama: na to, aby bol výsledok presvedčivý, potrebuje mať po svojom boku človeka, ktorý jeho... Čítať viac

Vydavateľstvo
LearningDoe
Počet strán
260

Vedeli ste, že umelá inteligencia (AI) dokáže už aj písať knihy? Teda, nie celkom sama: na to, aby bol výsledok presvedčivý, potrebuje mať po svojom boku človeka, ktorý jeho výstupy usmerní a dodá im dušu a hĺbku. No a keď sa... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vedeli ste, že umelá inteligencia (AI) dokáže už aj písať knihy?
Teda, nie celkom sama: na to, aby bol výsledok presvedčivý, potrebuje mať po svojom boku človeka, ktorý jej výstupy usmerní a dodá im dušu a hĺbku. No a keď sa prenikavé vedomie nástrojov umelej inteligencie spojí s odbornými znalosťami a skúsenosťami dátového vedca, výsledok nemôže byť iný ako jedinečný.

V tomto diele slúži AI ako vynikajúci pomocník pri naplnení autorovho zámeru objasniť dôvody nedokonalého fungovania ľudskej mysle. Jej racionálna podstata totiž občas ustúpi do úzadia a podľahne kognitívnym skresleniam, ktoré deformujú naše vnímanie reality.
Hoci sa to stáva každému z nás, veľa pozornosti tomuto fenoménu nevenujeme. A to je chyba. Ak by sme totiž poznali pasce, ktoré sú na naše myslenie nastražené, dokázali by sme ich ľahšie rozpoznávať a vyhýbať sa im.
Práve umelá inteligencia nám prostredníctvom pútavých príbehov a fascinujúcich myšlienkových prepojení dáva výnimočnú možnosť vidieť samých seba v novom svetle a pochopiť záhadné zákutia našej mysle.

Či už ste teda osobou, ktorej sa zo zásady nedarí dodržiavať nijaké dohodnuté termíny; máte kolegu, ktorý vie vždy všetko lepšie než ostatní; ak sa spoznávate v idealistovi, ktorý verí, že po každej zlej skúsenosti nevyhnutne musí prísť niečo, čím vás osud odškodní; alebo ste jednoducho čitateľ, ktorý si pri knihe nielen rád oddýchne, ale sa aj niečo naučí – čas, ktorý strávite pri tomto Zrkadle, určite neoľutujete.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2129455
Počet strán
260
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
LearningDoe
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Peter
Neoverený nákup
28.8.2023
Krátke, výstižné a pútavé príbehy, ktoré prinútia človeka zamyslieť sa nad reakciami a spôsobmi myslenia v podobných situáciách, možno dokonca zmeniť uhol pohľadu. Musím priznať, že som sa vo viacerých z nich našiel a to doslova, čo ma veľmi pobavilo. Okrem týchto príbehov má čitateľ možnosť nahliadnuť takpovediac do zákulisia vzniku tejto knihy, kde je na trefných príkladoch veľmi zrozumiteľne vysvetlené fungovanie AI a vzájomná interakcia s autorom.
Za mňa výborne čítanie, ktoré rozšíri obzory, pobaví a nastaví zrkadlo každému z nás.
Čítať viac
Kristína Lendvorská
Neoverený nákup
28.8.2023
Táto kniha je perfektná novinka, pri ktorej môže človek zrelaxovať a zároveň sa vzdeláva. Odporúčam určite každému, všetkými desiatimi. Čítať viac
Jana Gecelovská
Overený nákup
28.8.2023
Keď umelá inteligencia rozpráva
Konečne niečo nové a osviežujúce. Naozaj netradičná kniha, v ktorej sa autor spolu s umelou inteligenciou pozerajú na naše ľudské správanie. Zrozumiteľne je v nej vysvetlené ako umelá inteligencia funguje, vhodné aj pre úplných laikov. Knihu som nevedela odložiť - príbehy, ktoré umelá inteligencia napísala sú pútavé, ľahko sa čítajú a dotýkajú sa mnohých oblastí, v ktorých som sa aj ja ako čitateľka našla. Čítať viac

Róbert Barcík

Čítať viac

„Všetci sme rovnakí rôznym spôsobom.“

Chyžná - Nita Prose, 2022
Chyžná
Nita Prose