Mollina zázračná cesta - Anna Camilla Kupka, Tatran, 2023

10,92 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Mollina zázračná cesta

Preskúmaj zázračný svet pocitov a objav svoje vnútro. Vydaj sa na cestu k sebe samému! S Molly prežijete na jej magickej ceste do vlastného vnútra neuveriteľne vzrušujúci... Čítať viac

Vek
6+
Vydavateľstvo
Tatran, 2023
40 strán
34 minút čítania

Preskúmaj zázračný svet pocitov a objav svoje vnútro. Vydaj sa na cestu k sebe samému! S Molly prežijete na jej magickej ceste do vlastného vnútra neuveriteľne vzrušujúci príbeh. Ukáže vám, ako prekonať neistotu, vnútorný strach a obavy a nájsť pokoj... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,92 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Svet beží - László Krasznahorka, iBRAK, 2024

Viac o knihe

Preskúmaj zázračný svet pocitov a objav svoje vnútro. Vydaj sa na cestu k sebe samému! S Molly prežijete na jej magickej ceste do vlastného vnútra neuveriteľne vzrušujúci príbeh. Ukáže vám, ako prekonať neistotu, vnútorný strach a obavy a nájsť pokoj vo svojom rozbúrenom srdci. Mollino rozprávanie prekoná vaše najodvážnejšie predstavy a dá vám odpoveď na najzákladnejšiu otázku: Kto som? Obohatí vás aj o skúsenosť, ako si vážiť vlastné telo, prijať svoje pocity a venovať im pozornosť, pohrať sa s myšlienkami a fantáziou a spoznať skutočnú lásku. To všetko nájdete v tejto útlej knižke určenej deťom od 6 rokov.
Čítať viac
Originálny názov
Mollys wundersame reise molly
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
204 g
ISBN
9788022214636
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
6+
Naše katalógové číslo
2122083
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre deti
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

4 hodnotenia

0
4
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20.1.2024
Rešpektovali by sme svoje telo viac, keby sme vedeli do neho nazrieť a uvedomiť si, koľko práce pre nás robí? Boli by sme k nemu láskavejší, menej by sme sa bičovali pre náš vzhľad? Či sa cítime fantasticky alebo sme chorí, či práve ležíme na gauči a čítame si, alebo robíme nejakú vysokohorskú túru, v našom tele sa neustále dejú stovky, tisícky rôznych procesov. Nemá sekundu oddychu.

Molly sa necíti najlepšie, v škole je šikanovaná a má pocit, že jej život je často namáhavý. Zrazu sa ale ocitne v obrovskom laboratóriu a priateľský hlas jej pomôže uvedomiť si, že sa pozerá na svoje telo zvnútra. S údivom pozoruje všetky tie činnosti a cíti sa veľká a významná ako kráľovná. A to nie je všetko.

Navštívi aj krajinu svojich pocitov, sleduje motýle - stelesnenie jej nenútenosti a kreativity, či škriatkov a víly, ktoré zosobňujú jej radosť a dobrotu. Uvedomí si, čo sa deje so strachom, ktorý sa snažíme schovávať, či hnevom, ktorý sa snažíme potláčať. Na vlastnej koži si vyskúša, o čo je lepšie vnímať všetky svoje pocity a dať im možnosť sa prejaviť. Potom sa pozrie aj do vesmíra svojich myšlienok, a nakoniec si uvedomí silu lásky.

MOLLINA ZÁZRAČNÁ CESTA je ďalšia z láskavých miniknižiek, ktoré pomáhajú deťom lepšie sa spoznať a uvedomiť si svoju hodnotu. Je veľmi pútavá a rukolapne pomáha čitateľovi uvedomiť si, aké sme všetci veľkolepé jedinečné bytosti.

Tentokrát sa mi ale zdalo, že knižka mohla byť trošku dlhšia a ísť trochu do hĺbky, možno viac preskúmať Molline problémy v škole.
Čítať viac
15

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
11.12.2023
Knižka je útlučká, príbeh jednoduchý a celé to ešte dopĺňajú krásne ilustrácie - niekto by mohol namietať že toho textu k téme mohlo byť aj viac, ale nemyslím že dieťa by potrebovalo polročný motivačný program s prípadovými štúdiami a špeciálnou ketodiétou aby sa zorientovalo vo svojich emóciách. Najviac oceňujem, že Kupka sa nesnaží eliminovať negatívne emócie, naopak, nabáda deti k tomu, aby ich prijali, naučili sa ich precítiť a spracovať. Nedozvedela som sa, či je tresknutie dvojposchodového hradu z lega o zem spracovanie hnevu, ale to už je asi predmetom inej literatúry.

Prijala by som, keby autorka v závere išla viac do hĺbky - spomenula totiž aj tému šikany, ale len tak mimochodom a viac sa k nej nevrátila - a priznávam, že niektoré formulácie na mňa pôsobili trochu jehovisticky, ale to bude mojou starou sarkastickou hlavou. Každopádne si myslím, že táto knižka môže byť veľmi užitočná pomôcka pre každého drobca, čo si potrebuje trochu upratať bordel v hlavičke.
Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“