Biblia pre drobčekov - Mack Thomas, Kumran, 2009

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Biblia pre drobčekov

S nesmiernou radosťou v srdci a nie menšou vďačnosťou Bohu Vám predkladáme Bibliu pre drobčekov. Je to Biblia pre deti špeciálne určená vekovej kategórii od 0 – 3 rokov, teda... Čítať viac

Vydavateľstvo
Kumran, 2009
Počet strán
450

S nesmiernou radosťou v srdci a nie menšou vďačnosťou Bohu Vám predkladáme Bibliu pre drobčekov. Je to Biblia pre deti špeciálne určená vekovej kategórii od 0 – 3 rokov, teda tým najmenším... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

S nesmiernou radosťou v srdci a nie menšou vďačnosťou Bohu Vám predkladáme Bibliu pre drobčekov. Je to Biblia pre deti špeciálne určená vekovej kategórii od 0 – 3 rokov, teda tým najmenším. Svojimi obrázkami, výberom príbehov, jednoduchosťou a opakovaním textu sa stáva očarujúcou knihou v rukách malého dieťaťa a napĺňa jeho potreby. Jej zrozumiteľnosť a nadčasovosť však zaujme i starších. Ponúkame niekoľko dôvodov, prečo má táto detská biblia úspech nielen u detí:

- málo textu na stranách umožňuje „rýchle detské čítanie“
- pretáčanie strán také typické práve pre najmenších;
- opakovanie slov, viet a fráz dovoľuje dieťaťu zapojiť sa do príbehu hneď pri prvom čítaní;
- výstižne zachytené charakterové vlastnosti jednotlivých biblických postáv nakreslených s veľkými očami a zreteľným výrazom v tvári – tak ako to drobci milujú;
- rýchle sa meniace príbehy rozprávané v 1. osobe – (Ahoj, ja som Mojžiš!)
- oživenie celého textu docielite tak, že v rámci textu oslovíte aj vášho drobca (Ahoj, Kristínka / Matúško! Ja som Dávid.). Postavička tak ožíva a dieťa je plne vtiahnuté do deja príbehu.
- nájdete v nej tipy pre rodičov ako sa rozprávať s najmenšími deťmi o biblických témach;
- a ešte oveľa, oveľa viac…Spolu s Ježišom hovoríme i my: „Dovoľte maličkým prísť ku mne. Dovoľte to aj tým úplne najmenším drobcom.“ Poďte s nami…

V Ilustrovanej Biblii sa na prvej strane prihovára čitateľom Mons. Róbert Bezák, trnavský arcibiskup RKC.
Čítať viac
Originálny názov
The First Step Bible
Počet strán
450
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×185 mm
Hmotnosť
649 g
ISBN
9788096983551
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
78054
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Kumran
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

9 hodnotení

8
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eva
Neoverený nákup
19.12.2020
Uzasna
Vsetky ostatne prispevky vyborne Bibliu vystihuju, len sa pripajam.
Dodam len, ze aj ked je malo textu (z pohladu dospeleho - pre deti je to max, ktory potrebuju), 90% deja vystihuju obrazky. Neuveritelnym sposobom prehovaraju k detom emocie ci ine gesta vystihnute na postavach. A aj zvieratka, ktore su sucastou kazdeho pribehu dotvaraju pribeh tak, ako by ziadne napisane slova nedokazali.
Čítať viac
maja
Neoverený nákup
30.7.2012
Názor čitateľa
Biblia je určená najmenším deťom do troch rokov, no z môjho pohľadu je stále dosť dobrá aj pre deti staršie. Štvorročná dcérka aj šesťročný syn sa pri čítaní jednoduchých príbehov zo Starého a Nového zákona nenudia, aj keď ich čítame opakovane (sami si vyberajú, ktorý príbeh si prečítame).
Páči sa mi spôsob, akým sú jednotlivé biblické príbehy spracované. Sú síce naozaj veľmi-veľmi stručné a jednoduché (jedna-dve, či tri vety na jednu stranu), no myslím, že je aj na nás rodičoch, aby sme deťom prípadné ďalšie informácie poskytli zrozumiteľnou formou. Ja tým mojim dvom niektoré príbehy dopĺňam a rozprávame sa o tom, čo sme si prečítali a snažím sa im tiež vysvetľovať niektoré súvislosti.
Ako plus tejto detskej Biblie hodnotím aj veľmi milé obrázky, ktoré sa našim deťom veľmi páčia a keďže knižka má 450 strán, obrázkov je veru neúrekom:).
K Biblii patrí aj milá omaľovánka s hádankami - podľa popisu majú deti uhádnuť, o ktorú postavu z Biblie ide.
Táto knižka môže poslúžiť aj ako pekný darček pre malé krstniatko:)
Čítať viac
Ivona Roncova
Neoverený nákup
14.6.2011
Názor čitateľa
Biblia pre drobčekov - neznamená, že je Bibliou len pre deti, hoci je určená pre deti do troch rokov. Biblia pre drobčekov je kniha určená pre všetkých - malých i veľkých.

Je veľmi jednoduchá na porozumenie pre deti. Každá postava vystupujúca v tejto Biblii deťom predstavuje jej vlastný príbeh. "Ahoj ja som Adam" - každá jedna osoba týmto spôsobom začína svoj príbeh.

Textu je v Biblii naozaj málo, ale myslím, že to vôbec nevadí. Krásne opisuje hlavné myšlienky a príbehy Biblie. Milo vyzerajúce obrázky upútajú detskú pozornosť - a to najmä tých najmenších detí. Ak sa k tomu pridá skvelý čitateľ, ktorý bude živo pre svoje dieťa dané príbehy čítať, myslím si, že pre dieťa nebude vôbec ťažké "vstúpiť do deja".

Knihu som ukázala i čítala svojim dvom neterkám (1,5ročnej a 4ročnej) a obom sa páčila. Preto ak rozmýšľate nad Bibliou, s ktorou je ľahké začať deťom zobraziť náš svet očami Božích ľudí ako Adam, Abrahám, Mojžiš, Ježiš...tak je to skvelá kniha :)
Čítať viac
Božena Fedorková
Neoverený nákup
10.6.2011
Názor čitateľa
Biblia pre drobčekov je malá, krásne ilustrovaná kniha z veľkými obrázkami a písmenami. Jednoducho, výstižne a krásne napísaná. Je v nej málo textu, čo pomáha deťom rýchlejšie čítanie. Je to zároveň suprova pomôcka rodičom ako porozumieť deťom, alebo ako s nimi nájsť spoločnú , zaujímavú reč pre obe strany. Nachádzajú sa v nej príbehy zo starého zákona a tak tiež príbehy z nového zákona. Naozaj krásne obrázky zaujmú malé očka deti, ktoré sú na všetko zvedavé. No musím sa aj priznať, hoci nie som už dieťa, táto kniha ma zaujala, a najviac ma aj poriadne bavila. Takže pripomínam, je to kniha aj pre mladých, starších...
Na dvoch dvoj stránkach má aj také postavičky, stojace blízko seba z takou veľkou bublinov, a v nej je napríklad : Nasledoval som hviezdu. Kto som?
Je to naozaj pre deti , a možno aj starších, veľmi pekná a zaujímavá kniha, pri ktorej sa vaše dieťa, alebo vy, nebudete určite nudiť. Začína sa Stvorením Adama a Evy až sa končí s príbehom Nanebovstúpenie Pána. Jednoduchá a múdra pomôcka pre každého. Ešte aj deti si zdokonalia alebo naučia lepšie čítať, vyvinú si svoju fantáziu a potom , keď vyrastú, lepšie a skôr pochopia, čo chcel Boh v Biblii povedať. Mne osobne sa táto kniha veľmi páči, a keď Boh dá a budem mať ja deti, určite im to kúpim, pretože s tým sa buduje základ našej duše, a najlepšie je pre každého , keď to pomaly začne spoznávať už v skorom veku, od malička.
Čítať viac
Martin
Neoverený nákup
19.3.2010
jednoducha
aj my mame dva a pol rocneho syna. Takmer vsetky pribehy uz vie naspamat a stale sa ku nim vracia. A ma k comu. Jedinecna pre deti takehoto veku. Čítať viac
Janka
Neoverený nákup
14.3.2010
Názor čitateľa
Je krásna a jednoduchá. Trojročná dcéra si ju už sama listuje a nemôže sa od nej odtrhnúť. Niekedy ju prejde aj dva - trikrát po sebe. Sú v nej jednoduché kresbičky, ktorým deti rozumejú a zároveň sa pri nej rozvíja slovná zásoba. Žiadne veľké čítanie, jedna-dve vety na dvojstrane. Čítať viac

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Osud nechystá prekvapenia. Robí prípravy, dáva znamenia a vysiela aj zvedov, no len málokto má oči, ktoré to vidia, uši, ktoré to počujú, a um, ktorý to chápe.“

Štyri hostiny - Meir Shalev, 2012
Štyri hostiny
Meir Shalev