Stopy dávnej minulosti 5 - Pavel Dvořák, Rak, 2009

28,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Stopy dávnej minulosti 5

Slovensko v stredoveku

Kniha má dve časti; prvá rozpráva o začiatkoch slovenského baníctva, druhá a o tragických udalostiach tatárskeho vpádu. Na ich pozadí systematicky spracováva dejiny Slovenska... Čítať viac

4,9 92 hodnotení
5. diel série
Stopy dávnej minulosti
Vydavateľstvo
Rak, 2009
Počet strán
256

Kniha má dve časti; prvá rozpráva o začiatkoch slovenského baníctva, druhá a o tragických udalostiach tatárskeho vpádu. Na ich pozadí systematicky spracováva dejiny Slovenska (Uhorska) v 12. a 13. storočí (počas vlády posledných Arpádovcov)... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

28,00 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 52 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Grand Union - Zadie Smith, Inaque, 2024

Viac o knihe

Dostupné aj v atraktívnej kolekcii za výhodnú cenu!
Kniha má dve časti; prvá rozpráva o začiatkoch slovenského baníctva, druhá a o tragických udalostiach tatárskeho vpádu. Na ich pozadí systematicky spracováva dejiny Slovenska (Uhorska) v 12. a 13. storočí (počas vlády posledných Arpádovcov). Obe časti sa opierajú o výsledky najnovších archeologických výskumov, ktoré dali starej histórii nový rozmer - archeologické objavy v Banskej Štiavnici histórii a významu slovenského baníctva, archeologické objavy v Levoči a východoslovenských jaskyniach dramatickým udalostiam počas tatárskeho pustošenia, ktoré kniha podáva (po prvý raz) v celosvetových súvislostiach.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
220×250 mm
Hmotnosť
855 g
ISBN
9788085501438
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
75647
Jazyk
slovenčina
5. diel série
Stopy dávnej minulosti
Vydavateľstvo
Rak
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

92 hodnotení

84
5
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6

Mám rada knihy, hlavne tie dobré, t.j. môžu byť aj ťažšie. Úplné oddychovky nečítam. Čas na čítanie si musím hľadať popri ostatných povinnostiach, tak mi je vzácny. V poslednom čase striedam knihy o histórii, detektívky, rodičovské a niečo z osobného rozvoja. Kvôli práci (ale aj pre zábavu) čítam anglické knihy - zjednodušené verzie.

Hanka Žernovičová
Overený nákup
31.7.2023
Kladná recenzia
Táto časť "Stôp" sa mi veľmi páčila. Mala so trochu problém s dielom číslo 3 a 4, ale v tejto časti sa naplno prejavil rozprávačský talent pána Dvořáka a opäť to išlo ako po masle. Knihu som prečítala za 3 dni, to je pre mňa dôkaz, že som sa netrápila a hltala odborné informácie ako nejaký román.
Nedá sa udeliť 4,5 hviezdy. Chýbala mi tradičná mapa Slovenska, kde by som si lepšie vizualizovala vzdialenosti medzi niektorými mestami. Pomohli rodokmene, ale neboli úplne podrobné a bolo ich treba hľadať v strede knihy.
A drobnosť, ale napísať Tirolsko s ypsilonom mi prišlo v odbornej literatúre neprofesionálne, žeby preklad z češtiny?
Knihu však odporúčam všetkým ako naozaj zaujímavú a ľahko čítanú.
Čítať viac
Karolína
Neoverený nákup
31.8.2014
Recnzia
Kniha na vysokej úrovni. Obidve časti sú zaujímavé. Chcem však upozorniť na dve nepresnosti v kapitole o sv. Alžbete Uhorskej. Na jednom z obrázkov je podľa popisu jej socha v portugalskej Coimbre, no nie je to socha sv. Alžbety Uhorskej, ako to má azda z textu vyplynúť, ale sv. Alžbety Portugalskej. Bola pritom praneterou sv. Alžbety Uhorskej. Taktiež jej sviatok sa na Slovensku neslávi 19., ale 17. novembra.
Aspoň v rodokmeňoch mohol autor uviesť, že sv. Margita má aj ďalšiu sestru, ktorá dosiahla svätosť - sv. Kinga(Kunhuta) a ešte jednu sestru Jolanu(Helenu), ktorá sa uctieva ako blahoslavená (sviatok 11.júna).
Nerozumiem Dvořákovmu termínu "druhé kráľovstvo", ktorý je aj v podnázve tohto dielu. Sám pritom uvádza, že to nie je bežný termín. Aj keď mám vyštudovanú históriu, tak som sa s týmto termínom ešte nestretla.
Celkovo však dobrá kniha.
Čítať viac
Martin Polovka
Overený zákazník
27.11.2009
Konečne!
Uz som sa zacinal obavat, ze sa pokracovania tejto serie nedockame. Vdaka, hodnotne citanie a pekny darcek. Čítať viac

Vydavateľstvo Rak

Čítať viac

„Nech sú naše duše z čohokoľvek, tvoja a moja sú jedno.“

After 2: Sľub - Anna Todd, 2015
After 2: Sľub
Anna Todd