Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Audiokniha
Audiokniha: Pád cařihradu (Mika Waltari). OneHotBook, 2014
Audiokniha
Audiokniha
Audiokniha: Pád cařihradu (Mika Waltari). OneHotBook, 2014
Audiokniha

Pád cařihradu
Audiokniha

CD (mp3)

Příběh lásky a zrady na pozadí dobytí nejslavnějšího města přelomu středověku a novověku. Historický román pojatý jako fiktivní deník uvádí do života, myšlení, zvyků a mravů... Čítať viac

Vydavateľstvo
OneHotBook, 2014

Příběh lásky a zrady na pozadí dobytí nejslavnějšího města přelomu středověku a novověku. Historický román pojatý jako fiktivní deník uvádí do života, myšlení, zvyků a mravů lidí v někdejší metropoli východní civilizace v době... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Čeština
Cena: 18,24 €
U dodávateľa
Posielame do 15 – 20 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 15 – 20 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Ďalšie audioknižné vydania
  • Audiokniha: Pád Cařihradu (Mika Waltari). OneHotBook, 2014
    MP3 na stiahnutie
    Čeština, 2014
    Ihneď na stiahnutie
    Chcete vyskúšať čítanie ušami? Na vypočutie audioknihy vám postačí telefón. Pre čo najjednoduchšie počúvanie odporúčame našu aplikáciu. Viac informácii nájdete tu.

    11,96 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Enid Blyton: Slávna 5 opäť v akcii. Wisteria Books, Slovart, 2026

Viac o audioknihe

Příběh lásky a zrady na pozadí dobytí nejslavnějšího města přelomu středověku a novověku.
Historický román pojatý jako fiktivní deník uvádí do života, myšlení, zvyků a mravů lidí v někdejší metropoli východní civilizace v době končícího byzantského středověku a zachycuje její marnou obranu Cařihradu před tureckými sbory. Srdcem vyprávění je tragický milostný vztah poutníka Jana Angela, jenž utekl ze služby u tureckého sultána, a Anny Notaras, dcery předního byzantského úředníka a císařovy příbuzné. Na pozadí dobytí jednoho z nejslavnějších měst přelomu středověku a novověku, centra Římské vzdělanosti i náboženství se odehrává příběh lásky, války, zrady a bolesti v podání Jaroslava Plesla, četby doslovu se zhostil Stanislav Zindulka.

Délka nahrávky: 10 hodin 20 minut
Čte: Jaroslav Ples, Stanislav Zindulka
Naše katalógové číslo
195222
Katalógové číslo výrobcu
8594169480404
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Pôvod
Fínsko, zahraničný, severský
Vydavateľstvo
OneHotBook
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Audiokniha: Pád cařihradu (Mika Waltari). OneHotBook, 2014
Audiokniha
Audiokniha: Poslední Laponec (Olivier Truc). OneHotBook, 2014
Audiokniha
29,36 €

Hodnotenia

4,2 / 5
3
1
2
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

Ľubomír Raši
Neoverený nákup
1.6.2026
Pád Carihradu
Mika Waltari píše o historických udalostiach pútavým šťýlom beletrie. Opiera sa o hisorické fakty a dá tomu útavý náboj príbehu z danej doby. Je to veľmi plodný autor a jeho knihy sa veľmi dobre čítajú, či už Egypťan Sinuhet, Jeho kráľovstvo a nakonic Pád Carihradu. Kniha je zároveň aj dobrá príprava na návštevu dnešného Istambulu a jeho pôvodnú kresťanskú historickú minulosť.
reagovať
Overený nákup
28.4.2024
Trochu sklamanie
Od Waltariho som predtým prečítal Jeho kráľovstvo a Nepriatelia ľudstva (veľmi pekné vydania od Vyšehradu) a bol som nadšený, preto som mal aj pri tejto knihe najvyššie očakávania. Tie sa žiaľ nenaplnili. Historické reálie boli klasicky na výbornú, no autor sa navyše snažil zachytiť obavy ľudí z toho čo prinesie nová moderná doba (dobytie Konštantínopolu je popri objavení Ameriky jeden z historických míľnikov ohraničujúci koniec stredoveku), čo je sentiment s ktorým sa pomerne ľahko identifikujú aj ľudia dnes či pred 50-timi rokmi. Túto snahu mal reprezentovať depresívny hlahol v hlave hlavnej postavy (kniha je koncipovaná ako jeho denník). Tento hlahol bol ale plný nekonzistentnej teológie a filozofie ako aj nelogickej mystiky, ktorá sa dookola opakovala. Cez to prenikali (dosť nekoherentne) čriepky zo života hlavnej postavy, podľa ktorých bol minimálne Forrestom Gumpom stredoveku - jeho konanie bolo ale často úplne neuveriteľné a nezmyselné, ale nakoniec sa dostane do Konštantínopolu a jediné čo chce je zomrieť pri jeho obrane, hoci sa tu prvýkrát v živote zamiloval. Všetky tie paradoxy a nepravdepodobné zákruty osudu sú ale nepresvedčivé a kniha ako celok kvôli nim akosi "nedrží pohromade". Preto trochu sklamanie, ale možno iba preto, že latka bola predtým veľmi vysoko.
reagovať
Mária Uhrová
Neoverený nákup
23.4.2024
Na takéto knihy sa nezabúda
Knihu Čierny anjel som čítala možno pred dvadsiatimi rokmi. Pre mňa výborná kniha, na ktorú neviem zabudnúť. Patrí jej v mojom rebríčku prečítaných kníh prvé miesto.
reagovať
Overený zákazník
16.9.2019
Krátke hodnotenie
Pád Carihradu som čítal pod názvom “Čierny anjel II.” v slovenskom preklade a ten preklad je veľmi dobrý. Predpokladám, že český bude rovnako kvalitný. Kniha je skvelá, v podstate na päť hviezdičiek. Tomuto spisovateľovi sa to v iných knihách nestáva, ale v tomto konkrétnom románe som si všimol veľmi často opakovanie rovnakých viet. Je to možné akceptovať, keďže román je písaný vo forme denníku, ale vety sa naozaj často opakovali v slovenskom preklade a myslím si, že budú veľmi podobné aj v českom. Okrem tohto problému je to ale skvelý romantický román s historickým pozadím.
reagovať
Daniel Čierny
Overený zákazník
21.11.2011
Neskutočná kniha
Skôr až filozofický, ale pritom veľmi čítavý román, kde niektoré myšlienky o osude krajín a ľudstva Európy ma až zamrazili svojou aktuálnosťou.....jedna z najlepších kníh od Waltariho.
reagovať

Mika Waltari

Kúpte spolu
Audiokniha: Pád cařihradu (Mika Waltari). OneHotBook, 2014
Audiokniha
Audiokniha: Poslední Laponec (Olivier Truc). OneHotBook, 2014
Audiokniha
29,36 €
Existuje teória, ktorá tvrdí, že ak raz niekto zistí, prečo a načo presne je vesmír, ten sa okamžite vyparí a nahradí ho niečo ešte oveľa bizardnejšie a nevysvetliteľnejšie. Existuje aj druhá teória, ktorá tvrdí, že sa to už stalo.