Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode - John Ortberg, Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS), 2008

7,70 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode

Loď je pre nás miesto, kde sa cítime pohodlne. Ak nie pohodlne, tak aspoň bezpečne – vo víre životných búrok, ktorými prechádzame. Voda, na ktorú máme vstúpiť, je divokým živlom... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS), 2008
Počet strán
192

Loď je pre nás miesto, kde sa cítime pohodlne. Ak nie pohodlne, tak aspoň bezpečne – vo víre životných búrok, ktorými prechádzame. Voda, na ktorú máme vstúpiť, je divokým živlom – niečím, čo nás ohrozuje a z čoho máme strach... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 6 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Úkryt času - Georgi Gospodinov, Odeon, 2024

Viac o knihe

Loď je pre nás miesto, kde sa cítime pohodlne. Ak nie pohodlne, tak aspoň bezpečne – vo víre životných búrok, ktorými prechádzame. Voda, na ktorú máme vstúpiť, je divokým živlom – niečím, čo nás ohrozuje a z čoho máme strach.
Vystúpiť z lode preto vždy znamená urobiť krok viery a pustiť sa do neznáma. Vyjsť na cestu, ktorej priebeh je veľmi neistý, ale ktorej koniec je pre nás vždy v niečom dobrý. Nájsť v sebe odhodlanie vystúpiť z lode znamená prijať výzvu a začať rásť napriek všetkým nepriaznivžm okolnostiam. Kráčať po vode znamená byť ochotný riskovať a dôverovať.

Keď ale život nevychádza podľa našich plánov a predstáv, možnosť vzdať sa vyzerá ako sladká úľava:

Toto manželstvo je namáhavé. Chcem odísť. Aj keď sa rovno nerozvedieme, uspokojím sa s priemernosťou, prestanem sa snažiť.

Snažiť sa dodržiavať rozpočet a uctievať Boha desiatkami je príliš ťažké. Budem míňať!
Táto práca alebo služba nie je tým, o čom som sníval. Plánoval som, že budem robiť veľké veci, že budem hrať na väčšom ihrisku – nie že budem musieť zostať verný v tejto situácii. Myslím, že to nechám tak...

Moja rada znie: Nevzdávajte sa ľahko. Rastiete, keď sa usilujete a uplatňujete kontrolu tam, kde môžete, skôr než keď sa za nepriaznivých okolností vzdáte. Rastiete, keď sa rozhodnete byť verní v situácii, ktorá sa vám nepáči a ktorej nerozumiete. Rastiete, keď kráčate ďalej, hoci vidíte a cítite silný vietor. Potom zistíte, že nie ste sami...
Čítať viac
Počet strán
192
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
211 g
ISBN
8088863441
Rok vydania
2008
Naše katalógové číslo
49190
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS)
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

11 hodnotení

10
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Barbora Bašková
Neoverený nákup
20.11.2017
John Ortberg- Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode
Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode- John Ortberg
Po prečítaní názvu knihy a jej autora, som vedela, že tú knihu doma musím mať. Z jej názvu na mňa akoby kričalo: "Vyber si mňa!". Kniha je písaná vtipne, ale zároveň na vás zanechá pocit, že by ste mali so svojim životom niečo urobiť.
John Ortberg v tejto úžasnej knihe hovorí o biblickom texte, kde Ježiš chodil s učeníkom Petrom po vode. Postupne ho rozoberá a zamýšľa sa nad vecami, ktoré mi pri čítaní tohto textu ani nenapadli. Píše o lodi, ako o našej komfortnej zóne, z ktorej máme my ľudia problém vystúpiť a žiť život naplno s Bohom. Cítime sa v bezpečí. Bojíme sa rozbúreného mora, ktoré nás čaká po tom, ako sa rozhodneme kráčať po vode s Ježišom. Možno nám len bránia veci, ktoré dávame na prvé miesto v našich životoch a nechceme sa ich vzdať.
V tejto knihe John opisuje neuveriteľne veľa vecí. Aj napriek tomu, že som ju neprečítala tak rýchlo ako som možno očakávala, o to viac sa ma dotkla. Cez túto knihu som dostala odpovede na moje otázky. Pomohla mi zbaviť sa strachu a vďaka nej teraz odhodlane stojím s Ježišom na vlnách a nemusím viac pochybovať o tom že sa utopím.
Čítať viac
Ľubica Sekerová
Neoverený nákup
21.1.2017
John Ortberg - Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode
Stretla som Johna Ortberga. A stretla som Boha.
Tak toto si trúfam povedať po prečítaní knihy Johna Ortberga Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode (EVS, 2008, Bratislava) Bolo to akoby John sedel u nás v obývačke, pochlipkával čaj a rozprával sa so mnou s láskavou a veselou iskrou v očiach o tej najkrajšej téme - o našom Bohu. John sa zaoberá časťou z Matúšovho evanjelia, kde je opis toho, ako sa Peter vydá za Ježišom po vode. Je to kniha, pri ktorej som sa naozaj pobavila, čo je úžasné, pretože tam rozoberá veľmi vážne témy. Myslím, že je to kniha o realite. S Bohom je všetko možné, aj chodenie po vode, a to myslím práve John chce, aby sme pochopili. Snaží sa nás priviesť k zamysleniu nad sebou samými a naším životom, či sme našli a pochopili talenty, ktoré do nás Boh vložil, na základe nich spoznali, kým by sme mali byť a či práve náhodou nemrháme cenným pokladom svojho života, lebo sme príliš pohodlní alebo ustráchaní vystúpiť z lode a začať kráčať po vode za svojím Majstrom. Kniha plná pochopenia, milosrdenstva voči slabosti človeka, nenásilne no efektívne motivujúca, plná lásky a obdivu k taaaak dobrému a veľkému Bohu.
No, skúšala som byť objektívna a navyše "bezspojlerová" . A teraz čo si subjektívne myslím, moje dojmy.
Taaaaak úžasná kniha! Určite každému odporúčam prečítať. Sú knihy, ktoré sú dobré, sú knihy, ktoré sa nás dotknú a potom sú ešte knihy, ktoré menia životy ľudí. Toto je jednoznačne jedna z tých, čo vás prevalcujú. Mala som ju už dlho doma, kým som sa pustila do jej čítania. Nič sa nedeje náhodou a Boh vkladá určité knihy do mojich rúk práve v tom správnom čase (ó áno, On má skutočne dobré načasovanie, hoc čakanie je niekedy nepochopiteľné) a môj život dozrel práve k tomu, aby som čítala túto knihu. Zvelebujem Ťa za to Pane, si úžasný, ako vždy, presne si trafil. Práve som totiž riešila môj návrat k písaniu. A tu prišiel Boh a povedal mi - píš! Presne toto sa podarilo tejto knihe - prehovoril cez ňu ku mne sám Boh. Prehovoril a zmenil mi život. Posunul ho. Práve si namáčam nohy. Myslím, že môže prehovoriť ku každému, takže - prečítajte si ju! EVS urobilo veľmi dobre, že ju zaradilo do svojej bojovej výbavy. Je vtipná, motivujúca, silná, dojímavá. Nie je to kniha, ktorú len tak prečítate a odložíte do police. Je Božím volaním a po jej prečítaní už nikdy nebudete tí istí, ako predtým. Ak Ste ju čítali s otvoreným srdcom. Požičiam si vetu od Boba Buforda z obálky knihy , ktorá to vystihuje najlepšie: " John Ortberg vedie čitateľa do veľkého dobrodružstva, ktoré zažijete, len keď poviete Pánovi Ježišovi áno. " Toto je aj môj osobný názor. Môžeme žiť veľký príbeh. Nemusíme zostať stratení vo svojich malých životoch. Môžeme vykročiť za svojou pravou túžbou, za pravým životom - skutočným, autentickým, obnášajúcim i radosť i bolesť. Môžeme prežívať naplnenie a extázu už tu na zemi, je to možné! Avšak je nevyhnutné jedno - pozvať do svojho života Ježiša, nechať Ho preniknúť do každej jednej oblasti. Ó, On vie odviesť skvelú prácu, Ježiš nie je flákač, On sa iba nerobí - že ja som nejaký milý Boh. Je mocný, silný a miluje nás, prevedie nás teda cez všetky búrky života a dá nám okúsiť už na tejto strane večnosti sladké ovocie Jeho lásky a našej poslušnosti Jeho volaniu.
No, nepíšem klasickú recenziu, ale toto ani nie je bežná kniha. Dotýka sa životov a to veľmi príjemným a milým spôsobom:
"Hospodin povolal Jonáša: Choď do Ninive - najskazenejšieho mesta na svete. Povedz jeho obyvateľom, ktorí nepoznajú teba a neprijmú ani mňa, aby sa kajali, inak zomrú. A Jonáš odpovedal: Kedy odchádza najbližšia veľryba opačným smerom?
Čítať viac
Káťa
Neoverený nákup
8.9.2016
Názor čitateľa
Keď som si prečítala názov knihy, vedela som, že ju musím prečítať. Cítila som, že tam by som mohla nájsť odpovede pre tridsiatničku, ktorá už roky verí v Boha, ale ktorá mu ešte nie celkom odovzdala všetky oblasti svojho života. Keď som bola mladá, nič pre mňa nebolo prekážkou, mala som sny, túžby. Čím staršia som bola tým viac a viac som prežívala strach. Práve tento strach mi bránil ďalej rozvíjať dary, ktoré mi Boh dal. Táto kniha prevýšila moje očakávania. Síce som ju neprečítala tak rýchlo, ako som si myslela, o to hlbšie sa ma dotkla. Super motivačná kniha, ktorá vás podnieti rozvíjať svoju osobnosť. Odpovie vám na vaše obavy, obmedzenia, otázky, ktoré si kladiete len sami pred sebou. Zistíte, že i ostatní kresťania prežívajú krízu, a že i na krízu sa dá pozerať s humorom a ľahkosťou, hlavne keď si pripustíme, že Boh nás miluje a je k nám láskaví aj keď nie sme dokonalí, že rozumie našim slabostiam a pomôže nám. Všetkým odporúčam.
Čítať viac
Milada Fojtíková
Overený zákazník
1.6.2016
Recenzia
Ďalšia skvelá vec z vydavateľstva EVS od Johna Ortberga. Kniha vás pohltí už na prvých stránkach a prečítate ju za pár dní. Autor rozoberá známy biblický text o tom, ako Peter s Ježišom chodili po vode. Zamýšľa sa nad takými vecami, ktoré nám pri čítaní tohto textu veľakrát ani len nenapadnú.
Niektorí z nás sú možno „lenivý“ a nechcú vystúpiť z komfortnej a pohodlnej lode, kde sa cítime „v bezpečí“, iným v tom bránia veci, ktoré stavajú vo svojom živote na prvé miesto pred Ježiša. Niekedy nevieme ani rozoznať volanie alebo sa bojíme keď vidíme „okolo seba len búrku“. Iní sa zase boja hlbokej vody a nedôverujú naplno Ježišovi.
Toto a mnoho iných otázok popisuje autor v knihe. Niektorí z nás poznajú Johna Ortberga a vedia, že je to jeden z najlepších súčasných autorov kresťanskej literatúry. Preto môžem len odporučiť jeho ďalšiu knihu. Dozviete sa mnoho nového, povzbudí vás aj napomenie. Aj vďaka nej môžete rásť vo viere a tiež získať nové informácie o známom príbehu.

„Prečo? Prečo nás Boh necháva čakať? Ak môže urobiť čokoľvek, prečo nám neprinesie úľavu a pomoc a neodpovie teraz? Aby som parafrázoval Bena Pattersona, to, čo v nás Boh koná, kým čakáme, je – aspoň sčasti – také dôležité ako to, na čo čakáme.“
„Pokiaľ sa môj pocit vlastnej hodnoty a dôležitosti viaže k môjmu úspechu, bude krehký. No keď až do špiku kosti precítim, že Boh ma miluje a váži si ma aj vtedy, keď som padol na nos, vtedy som objatý láskou silnejšou než je úspech alebo prehra.“
Čítať viac
Neoverený nákup
23.8.2014
Názor čitateľa
Vynikajúca. Veľmi odporúčam! Mali sme podľa tejto knihy duchovne cvičenia a dopadli perfektne! Čítať viac
Janka
Neoverený nákup
29.6.2012
Názor čitateľa
Uz po treti krat som sa presvedcila, ze niet nad lepsieho autora ako je tento. Normalne mam pocit, ze tato kniha prebudi aj ateistu :)) Ale to je jedno. Uplne uzasna, podnetna, vtipna, osviezujuca kniha. Nikdy by ma nenapadlo, ze aj taka moze byt duchova literatura. Ale teraz vdaka tomut skvelemu autorovi to uz viem :) Vsetky knihy od neho stoja za to, zatial ma vsak uplne prenikla a obsiahla najviac tato. Teraz citam Zivot aky si vzdy chcel. A tiez je strasne super. Jeho knihy si doslova uzivam :) Nevahajte urcite. Kupila som z nich hned aj viac exemplarov pre priatelov a boli z nej neuveritelne nadseni :) A este zopar exeplarov planujem aj kupit ;) Tato kniha nie len na jedno precitanie a zapadnutie prachom... :) Čítať viac

John Ortberg

Čítať viac

„Hviezdna obloha je váš najvernejší priateľ, ak sa s ňou raz zoznámite; je stále prítomná, ponúka nám mier, pripomína nám, že náš nepokoj, naše pochyby, naše trápenia sú triviálne a dočasné. Vesmír je a bude neotrasiteľný...“

Ticho v období hluku - Erling Kagge, 2017
Ticho v období hluku
Erling Kagge