Ako (ne)prežiť mladosť - Peter Popluhár, Ikar, 2021

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako (ne)prežiť mladosť

Príbehy príšerných rozhodnutí

Ako (ne)prežiť mladosť je súbor poviedok inšpirovaných neobyčajnými príbehmi autorovej šialenej partie kamarátov. Ponúka prierez ich tragikomickými zážitkami od základnej a... Čítať viac

3,6 68 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2021
344 strán
5-6 hodín čítania

Ako (ne)prežiť mladosť je súbor poviedok inšpirovaných neobyčajnými príbehmi autorovej šialenej partie kamarátov. Ponúka prierez ich tragikomickými zážitkami od základnej a strednej školy až po poburujúce zverstvá univerzitných čias... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 32 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Rebecca Yarros. Všetkými zmyslami. Lindeni, 2024

Viac o knihe

Ako (ne)prežiť mladosť je súbor poviedok inšpirovaných neobyčajnými príbehmi autorovej šialenej partie kamarátov. Ponúka prierez ich tragikomickými zážitkami od základnej a strednej školy až po poburujúce zverstvá univerzitných čias.
To, čo sa začína ako nevinná školská výmena zberateľských kariet, sa postupne zvrháva na búrlivé alkoholické excesy a končí sa absolútnym drogovým delíriom. Príbehy sú charakteristické autorovým neodmysliteľným humorom, jemnou nekorektnosťou a často prekvapivým rozuzlením.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×190 mm
Hmotnosť
697 g
ISBN
9788055180212
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
954877
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,6 / 5

68 hodnotení

24
13
17
7
7

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
17.12.2023
Príbehy v knihe vnášajú diváka do nie veľmi uveriteľných príhod mladého Peťa Popluhára. Z niektorých príbehov mám pocit, že sú až vymyslené, prípadne veľmi upravené, aby boli zaujímavé. Iné sú naopak iba parafrázované príbehy, pri ktorých sa Peťo len obšmietal. Kniha však obsahuje viacero dobrých rád do života a stojí za prečítanie. Minimálne sa pri nej zabavíte.
Čítať viac
Milan
Neoverený nákup
2
2.12.2021
V prvom rade som Petrov veľký fanúšik, poznám celú jeho tvorbu ešte z čias Dana Dreva. Po tom čo som titul Kde všade som (ne)zomrel zhltol za jeden deň som sa na jeho ďalšiu knihu veľmi tešil, objednával v predpredaji a bol plný očakávania avšak ,,,,, avšak táto kniha u mňa leží rozčítaná už mesiac, nebaví ma to, dej mi príde veľmi silený a ako keby bol písaný štýlom "musím sem niečo napísať" buď je to tým že človek čakal ohurujúce príbehy a nie príbehy o tom ako sa cvičilo na telesnej keď mal 10 rokov, alebo aj tým, že z tých ciest po svete vznikli zaujímavejšie príbehy. Kniha sa podľa môjho názoru zbytočne ťahá, prvotné príbehy sú neuveriteľné vzhľadom na vek v akom sa mali odohrávať a celé mi to príde ako Kurva hoši 2 , ktorá sa natočila lebo nebolo čo a za čo ... nevadí, možno si k nej raz nájdem cestu, ale Peťov fanúšik ostávam určite aj naďalej .
Čítať viac
Matúš
Neoverený nákup
včera
Bláznivé príbehy, smiešne a napínavé
Som pubertiak a kniha obsahuje bláznivé príbehy. Neni ťažká na čítanie, skor pre zábavu. Páči sa mi spracovanie ako články idu postupne od tých najmenej problémových ku až trestným činom. Čítať viac
5

Viac knižných recenzií aj s doplňujúcimi info nájdeš na mojom Instagrame @marecek.hudak

Marek Hudák
Overený zákazník
28.3.2024
Bez silných momentov
Knihu som s prestávkami čítal asi 2 roky a neraz som sa musel nútiť do čítania, aby som to konečne mohol uzavrieť. Moje veľké očakávania vystriedalo sklamanie. Príbehy z prvej knihy o cestovaní ma bavili ďaleko viac. Zrejme zážitky, kde sa často spomínal alkohol či sporadicky aj drogy ma neoslovili tak, ako autor dúfal.

Zodpovednosť
Z knihy si však odnášam aspoň dôkaz o sile a zmysluplnosti budovania priateľstiev. Takmer každý príbeh končil tým, že niekto z partie zatiahol za ručnú brzdu či prišiel s kreatívnym riešením daného problému.

Zaujímavý citát:
,,Matka príroda občas zlyhá a my ju za to nemôžeme viniť, dala nám predsa šteniatka. “
...
Viac knižných recenzií aj s doplňujúcimi info nájdeš na mojom Instagrame @marecek.hudak
Čítať viac
17.12.2023
Príbehy v knihe vnášajú diváka do nie veľmi uveriteľných príhod mladého Peťa Popluhára. Z niektorých príbehov mám pocit, že sú až vymyslené, prípadne veľmi upravené, aby boli zaujímavé. Iné sú naopak iba parafrázované príbehy, pri ktorých sa Peťo len obšmietal. Kniha však obsahuje viacero dobrých rád do života a stojí za prečítanie. Minimálne sa pri nej zabavíte. Čítať viac
Michal
Neoverený nákup
11.9.2022
Dnes už nejde o kvalitu ale o meno autora
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pozitívne začnem tým, že mám rád Petra a jeho video tvorbu. U tejto knihy musím pochváliť pekný obal a názov. Tam pozitívum končí. Táto kniha je jasným dôkazom toho, že vyjsť môže aj úplná blbosť. Takéto historky patria do krčmy ku pivu. Dovolím si tvrdiť, že to nie je ani nič poburujúce, lebo takéto veci zažíva minimálne 2/3 deciek. Mám 32 a zasmial som sa asi len raz a to na príbehu s lyžiarskeho keď sa im vyliala tá miska s tou gebuzinou, chalani to potom vyhadzovali von oknom a popri tom zvracali. 2* dávam len za to, že mám Petra rád ako autora. Čítať viac
28.8.2022
Sssuper
Poviedky ma bavili od začiatku po koniec knihy, štýl písania a slovná zásoba sú veľkým bonusom, dizajn knihy je super originálny a veľmi sa mi páčili aj ilustrácie pred každou kapitolou.
Počas čítania som sa do deja úplne ponorila a po prečítaní mám pocit, akoby som všetko prežila tiež.
Striedali sa vo mne rôzne emócie, nebolo to ani trochu monotónne.
Nič viac od knihy neočakávam. Pre mňa top, ďakujem. :))
Čítať viac
Samuel Častý
Neoverený nákup
23.8.2022
Demoralizovanie na záver
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Cca polovica príbehov bola celkom fajn, vedel som sa do nich vžiť, keďže som vyrastal v tých istých rokoch, čierne stránky sa čítali ťažšie, hlavne kvôli tomu, že niekomu napadol "úžasný" nápad dať čierny text na tmavošedý papier. Ešte po 2 mesiacoch ma z toho pália oči. Fakt vizionár.
Autor by sa mal zamyslieť nad tým, že takmer celú knihu vo veľkom propaguje alkohol, nebezpečnú návykovú látku, ktorá ročne zabíja neuveriteľné množstvo ľudí a ďalším ničí životy a na poslednej kapitole začne moralizovať. Myslíte však, že začal moralizovať o alkohole? Nie, začal demonizovať látku, ktorá má neporovnateľne nižšiu mieru nebezpečnosti a mnohým ľuďom dokonca pomohla svojim terapeutickým účinkom, ktorého výskum bol zastavený aj kvôli ľuďom, ktorí demonizuju niečo, o čom nevedia absolútne nič. Takže poučenie na záver: chľastajte hektolitre alkoholu, až kým nevyvrátite dušu a pečeň, ale nikdy neskúšajte niečo iné, z čoho má Peter strach.
Čítať viac
Natália
Neoverený nákup
27.6.2022
Peťa mám rada, je mi sympatický a páči sa mi jeho humor. Bohužiaľ, táto kniha bola oproti prvej sklamaním. Prvá kniha bola výborná, smiala som sa viac. Táto kniha neurazí, ale ani nenadchne. Čo oceňujem, je posledný príbeh (poučný a varovný). Čítať viac
4

Veľmi sporadický čitateľ s ambíciou stať sa pravidelným čitateľom. Držte mi palce.

Tarek Yacoob
Overený nákup
31.5.2022
Značné sklamanie so skvelým záverom
Pred pár rokmi som s veľkým nadšením dočítal prvú autorovu knihu a tak som sa tešil aj na túto druhú. Žiaľ, po prečítaní poslednej kapitoly mám zmiešané, skôr negatívne, pocity. Paradoxne, viac sa mi páčili prvé kapitoly. Ako ďalej kniha pokračovala tmavšími stranami, príbehy boli čoraz menej autentické a predvídateľnejšie.

Iste, autor v úvode upozorňuje, že príbehy sú len inšpirované tými skutočnými, no zamrzela najmä ich predvídateľnosť. Viaceré príbehy sú potom len príbehy jeho kamarátov, čo pri opisovaných detailoch pôsobí ešte menej autenticky.

Určite som sa však viackrát pobavil. A veľký palec hore dávam za poučný koniec, ktorý môže reálne pomôcť nejednému (nie len) mladému človekovi. Kvitujem a teším sa na ďalšiu knihu.
Čítať viac
15.5.2022
Time not well spent
Na knihu som sa tešil, keďže Peťova predchádzajúca kniha (Kde všade som nezomrel) bola bombastická - zábavná, vtipná, poučná a celkovo super napísaná (som aj fanúšik jeho videí). Táto kniha ale bohužiaľ je opakom (aspoň v mojom prípade) - zasmial som sa na nej možno raz, kniha ani neni o jeho živote ale (najčastejšie) opisuje príbehy kamošov. Príbehy a samotné situácie sú vyhrotené úplne do extrémov až do bodu kde mi prídu úplne absurdné a nevierohodné. Čítať viac
Michal
Neoverený nákup
29.5.2022
Ja som sa zasmial jediný krát keď rozliali tú gebuzinu v izbe a v rukách to potom vyhadzovali z balkóna. Inak to nie je ani podpriemerná kniha. Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Knihy by mali byť tam, kde si ich budú najviac vážiť, a nie ležať zaprášené na zabudnutej polici, nemyslíš? “

Brisingr - Christopher Paolini, 2009
Brisingr
Christopher Paolini