Dragon World - Tamara Macfarlane, Alessandra Fusi (ilustrátor), Dorling Kindersley, 2021

12,54 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Dragon World - Tamara Macfarlane, Alessandra Fusi (ilustrátor), Dorling Kindersley, 2021
Dragon World - Tamara Macfarlane, Alessandra Fusi (ilustrátor), Dorling Kindersley, 2021

Dragon World

Meet the fire-breathing beasts of mythology in this beautifully illustrated book brimming with scaled behemoths. Journey into the deepest depths of the oceans and the highest... Čítať viac

Vek
14+
Vydavateľstvo
Dorling Kindersley, 2021
80 strán
1 hodina čítania

Meet the fire-breathing beasts of mythology in this beautifully illustrated book brimming with scaled behemoths. Journey into the deepest depths of the oceans and the highest tips of the tallest mountains to discover the fascinating history of dragons. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina
12,95 €

12,54 €

-3 %
Na objednávku
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Ďalšie knižné vydania (2)
Svet drakov - Tamara Macfarlane, Alessandra Fusi (ilustrátor), Stonožka, 2023
Pevná väzba
Slovenčina, 2023
Na sklade 1 ks

14,90 €


Svět draků - Tamara Macfarlane, Alessandra Fusi (Ilustrátor), Drobek, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Do 3 – 5 dní
-18 %

18,06 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Denník odvážneho bojka 18 - Jeff Kinney, Stonožka, 2024
Dragon World - Tamara Macfarlane, Alessandra Fusi (ilustrátor), Dorling Kindersley, 2021
12,54 €

Viac o knihe

Meet the fire-breathing beasts of mythology in this beautifully illustrated book brimming with scaled behemoths.

Journey into the deepest depths of the oceans and the highest tips of the tallest mountains to discover the fascinating history of dragons! This illustrated picture book blends fiction and fantasy, separates fact from myth, and is the perfect introduction to the breathtaking world of dragons! Ideal for kids aged 7-9 years.

Inside the pages of this captivating fantasy book for children, you'll discover fascinating dragon facts and more!

- Includes 23 profiles of famous dragons
- Discover maps of where dragons originated from across the continents
- Explanations of the historical and cultural significance of dragons around the world
- Informative spreads on the folklore surrounding dragons uncover secrets about dragon eggs, treasure, and history

Soar across continents and discover the most incredible dragon myths and legends. Prowl through the pages to discover rare dragon species. Find clues on how to track them and master how to draw them. This awe-inspiring, magical book will breathe fire into the minds of little dragon-lovers everywhere!

Exciting, informative text and beautiful hand-painted illustrations bring these fire-breathing beasts of mythology to life in the most spectacular way! Up-to-date retellings of classic dragon stories from Asia, Europe, Africa and North America will boost your child's imagination and keep them engaged.

It's the ultimate gift for kids who are fascinated by mythical creatures and fans of Harry Potter and How to Train your Dragon.
Čítať viac
Originálny názov
Dragon World
Počet strán
80
Väzba
pevná väzba
Rozmer
201×261 mm
Hmotnosť
515 g
ISBN
9780241467510
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
876413
Ilustrácie
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Dorling Kindersley
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
6.10.2023
Dračia dokonalosť
- veľký formát
- pre deti od 7 rokov
- nádherne ilustrácie
- stručne informácie
- krásne spracovanie

Milovníci dračích bytostí sa konečne dočkali nádherného spracovania. Kniha je síce pre deti, no na svoje si prídu aj dospelí. Ja som si knihu hneď po jej otvorení zamilovala. Nešlo to inak, ilustrácie a spracovanie mi doslove vyrazili dych.

Draky už stáročia lietajú na krídlach ľudskej predstavivosti po celom svete. Majú rôznu podobu od uctievaných bohov, tajomných bytostí cez múdrych priateľov až po hrozivých nepriateľov. Čím sú však v skutočnosti, ako sa dajú rozlíšiť, kde sa nachádzajú a aké tajomstvá skrývajú ? Kniha Svet drakov vám všetky tieto otázky zodpovie.

Kniha obsahuje mapy a je rozdelená na štyri kategórie. Ázijské draky, Európske draky, Svetové draky a dračie objavy.

Vedeli ste, že ázijské draky nemajú krídla, žijú v blízkosti vody, lietajú pomocou mágie a väčšinou sú ochrancami ľudí ? Európske draky sa zas spájali s prírodou, lesmi a horami, boli to mocné okrídlené bytosti s nadprirodzenými schopnosťami. A že svetové draky sú väčšinou jednotlivci roztrúsení po divočinách sveta medzi ktoré patria napríklad dúhový, víly, zemný, či snežný drak ?

Jediná chyba tejto knihy je tá, že má iba 80 strán. Veľmi sa však teším, že konečne vyšla kniha o drakoch. Prosíme si viac náučných kníh o týchto úžasných bytostiach.
Čítať viac
1.7.2023
SVET DRAKOV je jedna nádherná zmes faktov, mytológie a fantázie. Must-have pre každého, koho fascinujú tieto bájne stvorenia, odpradávna opantané legendami.

Knižka hneď na úvod vysvetľuje, odkiaľ sa asi vzali draky. Čo bola skutočnosť, čo ľudská fantázia? Bol to spôsob, ako si ľudia v minulosti vysvetľovali nálezy pozostatkov dinosaurov? Alebo v tom bol prirodzený strach pred obrovskými plazmi, šelmami a dravými vtákmi?

Potom čitateľa berie na cestu okolo sveta. Najviac legiend a príbehov o drakoch pochádza z Ázie a Európy. Tie z Ázie sú zväčša úctyhodné bytosti, ktoré ochraňujú ľudí, ako tibetský Druk či kórejský Imugi. Európske draky sú väčšinou temné, nebezpečné príšery, proti ktorým ľudia bojovali. Na každom kontinente sa ale nájde aspoň jedna dračia legenda. Dúhový drak Aido-Hwedo podľa africkej legendy stvoril zem, Amfiptér z Ameriky predpovedá vraj budúcnosť, Vílí dráčik o veľkosti kolibríka zase má schopnosť upokojiť nepriateľa.

Kniha nezabúda ani na dračie vajcia, drahé kovy, a mne osobne sa veľmi páči dvojstrana so žijúcimi drakmi, kde sa dočítate o varanovi komodskom, motýloch radu Lamproptera, dračej mnohonôžke či glaukusovi atlantskom.

Deti veľmi ocenili v závere dvojstranu “Navrhni si draka”. Okrem 6 kritérií daných v knihe si vymysleli ďalších 6 vlastných a potom si vlastného draka navrhovali nielen všetci členovia rodiny, ale aj spolužiacky v škole.

Svet drakov je oficiálne od 7 rokov, na spoločné čítanie aj skôr, rovnako ako na prezeranie ilustrácií, ktoré sú fakt krásne!
Čítať viac

„Člověk odjakživa bojuje, aby měl co jíst. Honba za potravou je zoufalé břemeno zvířecí mysli. Člověk se musí nejdřív najíst a pak teprve může snít, musí mít plný žaludek a pak teprve může milovat.“

Elantris - Brandon Sanderson, 2017
Elantris
Brandon Sanderson