Antropocén: Projekt Oáza - Viktória Laurent-Škrabalová, Enribook, 2021

7,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Antropocén: Projekt Oáza

Po prírodnej kataklyzme nazývanej Déluge (Potopa) ľudia osídlili oceány. Vyhynuté vodné živočíchy nahradili robotické šrotovače, ktoré brázdia podvodné hĺbky a zbierajú odpad... Čítať viac

Vydavateľstvo
Enribook, 2021
370 strán
5 hodín čítania

Po prírodnej kataklyzme nazývanej Déluge (Potopa) ľudia osídlili oceány. Vyhynuté vodné živočíchy nahradili robotické šrotovače, ktoré brázdia podvodné hĺbky a zbierajú odpad zanechaný predchádzajúcimi generáciami... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

7,00 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prekonajte úzkosť - Kirren Schnack, N Press, 2024

Viac o knihe

Príbeh autorky Viktórie Laurent-Škrabalovej rozpráva o ľudskosti a veciach, ktoré sa nedajú vrátiť späť.

Po prírodnej kataklyzme nazývanej Déluge (Potopa) ľudia osídlili oceány. Vyhynuté vodné živočíchy nahradili robotické šrotovače, ktoré brázdia podvodné hĺbky a zbierajú odpad zanechaný predchádzajúcimi generáciami. Platformová spoločnosť riadená Úniou z neho čerpá energiu a zdroje na technologický a biologický výskum. Nová spoločnosť je hrdá na svoju vyspelosť a pod taktovkou Rozsievačov mieri k jedinému cieľu: vytvoreniu novej Oázy pre ľudstvo.
Postavy príbehu prežívajú vlastné víťazstvá a prehry: Veterinár Anton sa snaží nájsť zmysel života po strate manželky a syna v dôsledku zemetrasenia Big One. Novinár Leon bojuje s démonmi minulosti a pripravuje sa na tých, ktoré má priniesť budúcnosť. Manu a Lena žijú na pod-poschodiach Platformy 40 a poslušne sa zaradili do spoločnosti. Manu sa presadil ako platformový inžinier, Lena ako biologička. Avšak jej dedičstvo z minulosti nerozvíja iba predstavivosť ich syna Nika. Môže znamenať hrozbu pre nový systém, ktorý robí všetko pre to, aby sa na ekocídu, spáchanú ľudstvom, zabudlo.

V knihe ANTROPOCÉN: Projekt Oáza čitateľ nájde dávku dobrodružstva, napätia a prekvapení – ako sa od poriadneho postapokalyptického príbehu očakáva.
Čítať viac
Počet strán
370
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
124×200 mm
Hmotnosť
214 g
ISBN
9788089948376
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
843791
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Enribook
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

4 hodnotenia

1
1
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24.10.2021
zmiešané pocity
V prvom rade ďakujem autorke za podarovanie knižky.
Žiaľ, počas čítania a po prečítaní som pochopil, že nie som tým vhodným cieľovým čitateľom pre tento druh literatúry.
Zoznam mojich subjektívnych kritických pripomienok by bol až príliš dlhý.
Ak to mám pregnantne zhrnúť, tak sa podľa mňa nejedná ani tak o dystopický román, ktorý bazíruje na ekológii z hľadiska relevantných poznatkov a technológií, ale je skôr akýmsi imaginárnym pseudofilozofickým impresionistickým koktailom obrazov spadajúcim kvázi do magického surrealizmu, v ktorom kríza spoločnosti prechádza do krízy vzťahovej.
Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
18.4.2021
Príjemné osvieženie vo svete post-apokalyptických svetov
Od prvých strán sa mi kniha zdala ako ďalšia z radu, ktorá vykresľuje ťažkú budúcnosť po klimatickej katastrofe. Ale postupne ma jej predstavitelia vtiahli do svojich životov. Trochu ma sklamal nedotiahnutý záver, ale ak je to zámienka na pokračovanie, tak určite si autorka získala ďalšieho čitateľa pre druhú časť. Čítať viac
8

Som čitateľka, autorka aj vydavateľka, knihy ma sprevádzajú od detstva a verím, že ešte dlho budú.

Erika Jarkovská
Overený zákazník
25.2.2021
Dobre napísané
Kniha má veľmi silný odkaz pre ľudstvo, uvedomila som si, aká je nadčasová a že by z nej bol pekný film, aspoň čo sa vizuálnej stránky týka. Čo sa týka dynamiky deja, žiadalo by sa dej viac urýchliť, niektoré pasáže dej spomaľovali. Avšak veľmi sa mi páčilo, ako boli vykreslené postavy, ich vnútorný svet, ale najmä štýl písania autorky, tlieskam tej zručnosti. Nádherné slovné spojenia, bohatý jazyk na metafory, žiadne iba videl, počul, prišiel, spravil... ale skutočne pôsobivé vyjadrenia, ktoré pohladili oko aj dušu a týmto knihu nielen plne odporúčam, ale autorke zároveň vyjadrujem zároveň svoj obdiv. Kniha svojím nápadom a spracovaním má potenciál osloviť širšie spektrum čitateľov. Čítať viac
23.2.2021
kniha ako výkričník
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Planéta nepotrebuje ľudstvo. Ľudstvo potrebuje planétu!"

Po prírodnej kataklyzme sa ľudia rozdelili. Podľa dôležitosti v spoločnosti osídlili jednotlivé pod-poschodia 40 v oceánoch, na súši zostali Suchozemci, ktorí sa nechceli podrobiť pravidlám a niektorí , zväčša starší ľudia, sa rozhodli dobrovoľne odísť a svoju energiu z tela venovať budovaniu novej spoločnosti.
Manu, platformový inžinier a biologička Lena so synom Nikom obývajú komfortné poschodie pod-poschodia. Majú za úlohu vybudovať Oázu na súši, kde by sa mohli posadiť stromy a iné rastliny tak , aby prežili. Ľudstvo totiž živia ochutené morské riasy.
" Škoda, že jablko nebolo mojím obľúbeným ovocím," smutne sa pousmiala, neviem si spomenúť na jeho chuť. ,Môžem ti však potvrdiť, že náš vedúci je naveky poznačený . Mal možnosť ochutnať plod jablone v techskleníku jednej vzdialenej platformy." Položila pred neho porciu večere. Pre seba vytiahla zo skrine kapsulu zeleninovej omelety.
Zvedavý Niko, ktorému učarovala encyklopédia zvierat sa vydáva na zakázané územie v sprievode Izy, dcéry rebelov.
Jeho otec pri hľadaní vhodného miesta pre Oázu stratil kontakt s platformou. Manu objaví sad ovocných stromov a s úžasom sleduje, že to, čo platformoví ľudia dlho plánovali, je už skutočnosťou. Sad však napadla neznáma choroba a stromy umierajú. Podarí sa ich zachrániť?
"Príroda sa progresívne vytrácala, vyparovala ako voda na rozhorúčenom piesku. Nik nepočul jej krik. Ešte aj stromy, ktoré sa miazgopotne snažili udržať pri živote, dusil smilax drsný. Svinstvo! Doprial si ďalší hlt a poškriabal sa vo vlasoch. Na nahý povrch stola padol z koruny jaseňa drobučký mravec. Leon ho chytil medzi prsty a zadíval sa na neho."
Postapokalyptický román Antropocén Projekt Oáza nemá iba jednu hlavnú postavu. Postupne sledujeme život veterinára Antona, novinára Leona, Manu a Leny a ďalších postáv. Každá z nich ,okrem predošlého spôsobu života, niekoho dôležitého stratila/ matku, ženu, dieťa/. Ale každý z nich má v sebe vieru, že sa dá vybudovať lepší svet pre všetkých. Román poukazuje na dôležitosť ochrany Zeme , kým je ešte čas. Zároveň pripomína, že ľudstvo tak ako v minulosti, teraz, aj v budúcnosti môže byť v dôsledku spoločenského postavenia, viery/ nielen náboženskej/ a iných kritérií, rozdelené.
Po dočítaní tejto knihy som mala chuť rozbehnúť sa k prvému stromu a objať ho. Aj obyčajná prechádzka a jablkový koláč môže byť pokladom.
Čítať viac

Vydavateľstvo Enribook

Čítať viac

„Počul som, že u smrtelní­kov sa zamilovanosť podobá strachu. Rozbúchať sa Vám srdce a zbystrí­te všetky zmysly. Dostanete závrat a často Vám dokonca prí­de zle. Je to tak?“

Skazený kráľ - Holly Black, 2019
Skazený kráľ
Holly Black