Daniel Pastirčák: Zaskočený večnosťou - Daniel Pastirčák, Michal Oláh, W PRESS, 2020

12,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Daniel Pastirčák: Zaskočený večnosťou

Rozhovory s Michalom Oláhom

V dvanástich rozhovoroch odhalíte osobný príbeh najznámejšieho slovenského ekumenického kazateľa počas jeho neraz tŕnistej cesty životom. Postupne odkrývame, ako mladý zarytý... Čítať viac

Vydavateľstvo
W PRESS, 2020
210 strán
3 hodiny čítania

V dvanástich rozhovoroch odhalíte osobný príbeh najznámejšieho slovenského ekumenického kazateľa počas jeho neraz tŕnistej cesty životom. Postupne odkrývame, ako mladý zarytý ateista rozmýšľajúci o samovražde zostal zaskočený... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 11 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024

Viac o knihe

V dvanástich rozhovoroch odhalíte osobný príbeh najznámejšieho slovenského ekumenického kazateľa počas jeho neraz tŕnistej cesty životom. Postupne odkrývame, ako mladý zarytý ateista rozmýšľajúci o samovražde zostal zaskočený večnosťou vďaka láske k mladej pastierke. Táto skúsenosť zasadila smrteľnú ranu jeho materialistickému pohľadu na svet. Potom, ako bol vyhodený zo strednej školy a bezúspešne sa pokúšal dostať na štúdium maľby na Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, počúvol radu priateľa a dal si prihlášku na teológiu. Niekde tam začal príbeh „slovenského Tomáša Halíka“, človeka spájajúceho kresťanov všetkých denominácií s agnostikmi a ateistami.
Čítať viac
Počet strán
210
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
157×210 mm
Hmotnosť
337 g
ISBN
9788089879298
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
832905
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
W PRESS
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12

Viete o mne vela podla zakupenych knih v Martinuse za niekolko rokov. Myslim si, že je málo citatelov, ktori si rocne kupuju tolko knih, co ja. Mam 64 rokov, citam od detstva a je to najkrajsia a najzmysluplnejsia cinnost v mojom zivote. Vybudovala som základ kvalitnej kniznice aj u mojej dcery a zata v Nemecku.

Vlasta Novohradská
Overený nákup
4.5.2021
Zaskočená úprimnosťou
Tak ako D. Pastirčák, pravdepodobne, parafrázoval názvom knihy rozhovorov C.S. Lewisa Zaskočený radosťou, tak ja vyjadrujem svoj osobný pocit, ako zaskočená úprimnosťou. Myslím, že tomu zodpovedá aj formálna úprava knihy, v ktorej sú kapitoly oddelené čiernymi listami, kde ide autor až "na holo".
Úprimne a otvorene vedie dialóg s M. Oláhom, v ktorom čitateľovi priblžuje svoju cestu a svoj vzťah k trojjedinému Bohu, svoje miesto v Cirkvi bratskej. Vďaka prežitej skúsenosti i prekonávaniu večných protirečení jednoducho a veľmi citlivo formuluje svoje poslanie - byť mostom, tak v prostredí cirkevnom, ale hlavne v prostredí "nenáboženského človeka".
Ešte na záver dopoviem, že si ma D. Pastirčák získal obdivom k R. Jeffersovi a jeho "Pastýřke putující k dubnu i k osobe Erasma Rotterdamského, čo sú osobnosti môjmu srdcu veľmi blízke.
Čítať viac

Autori

Čítať viac

Vydavateľstvo W PRESS

Čítať viac

„Samozrejme že sa to odohráva v tvojej hlave, Harry, ale prečo preboha by to nemohlo znamenať, že je to skutočné?“