Maroško vo Vtáčikove - M.A. Jerský, Ján Hála (ilustrátor), Tatran, 2021

10,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Maroško vo Vtáčikove
Akcia

Maroško vo Vtáčikove má všetky atribúty krásnej aj potrebnej detskej knihy. S ľahkosťou zveršovaný a dobre zapamätateľný príbeh nám predstaví našich najvýznamnejších spevavcov a... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2021
Počet strán
100

Maroško vo Vtáčikove má všetky atribúty krásnej aj potrebnej detskej knihy. S ľahkosťou zveršovaný a dobre zapamätateľný príbeh nám predstaví našich najvýznamnejších spevavcov a poučí nás, aké sú vtáčiky zraniteľné... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,99 €

-34 %
platí do 30. 6. 2024
Pôvodná cena: 16,89 €
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Pollyanna - Eleanor H. Porter, Kumran, 2024

Viac o knihe

Ikonická veršovaná rozprávka dostáva po sedemdesiatich rokoch druhý dych.

Osvedčená dvojica autorov M.A. Jerský a Jan Hála sa po veršovanej rozprávke Maroško a Medko pustila do ďalšej spolupráce a vytvorila príbeh Maroško vo Vtáčikove.Zrodila sa knižka, ktorá si zaslúži zvláštnu pozornosť a rešpekt. Rýchlo sa stala populárnou a svojho času bola preložená do niekoľkých jazykov.

Znova sa stretávame s Maroškom v prekrásnom tatranskom kraji, do ktorého zavítala jar. Stráne farebne zakvitli, potoky lemujú nezábudky a na lúkach sa ozýva cengot zvoncov pasúcich sa oviec. Na ich čele kráča Maroško. Obedňajšia horúčava ukolíše do sna nielen ovečky ale aj Maroška. Prisní sa mu zvláštny sen. Z obrovskej diaľky priletí veľký orol a pozýva ho do Vtáčikova. Starostlivý Maroško nechce opustiť svoje ovečky, ale verný Bučko mu dohovorí, aby len šiel, že on ovce postráži. Na chrbte orla sa Maroško dostane do vtáčej krajiny, kde ho privíta vtáčí spevokol. Potom sa drozd ponúkne, že ho povodí po celej vtáčej krajine, kde sa Maroško zvíta so všetkými našimi vtáčikmi.

Maroško vo Vtáčikove má všetky atribúty krásnej aj potrebnej detskej knihy. S ľahkosťou zveršovaný a dobre zapamätateľný príbeh nám predstaví našich najvýznamnejších spevavcov a poučí nás, aké sú vtáčiky zraniteľné. Nabáda Maroška a aj ostatné deti, aby do vtáčikov nestrieľali prakom, neničili im hniezda a tešili sa z ich spevu. Vnímavá detská duša si Vtáčikovo zamiluje a spriatelí sa s jej obyvateľmi.
Čítať viac
Počet strán
100
Väzba
pevná väzba
Rozmer
210×250 mm
Hmotnosť
577 g
ISBN
9788022212311
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1076823
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre chlapcov, pre dievčatá
Účel knihy
na čítanie spolu, na recitačné súťaže
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Maroško vo Vtáčikove - M.A. Jerský, Ján Hála (ilustrátor), Tatran, 2021
Maroško a Medko - M.A. Jerský, Ján Hála (ilustrácie), Tatran, 2020
20,68 €
Ušetríte 11,12 €

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11
Adéle - Leila Slimani, 2018
Práve čítam
Adéle

Môj instagram: simona_guzikova Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
1.3.2022
Krásna poučná rozprávka
M. A. Jerský napísal krásny a jednoduchý príbeh, veršovanú rozprávku. Kniha je veľmi zaujímavo ilustrovaná a má v sebe ukryté slova, ktoré sa už nepoužívajú. Super oživenie a okorenenie našej slovnej zásoby. Príbeh prináša do života aj ponaučenie aby sme sa všetci správali k vtáčikom dobre a úctivo. Dakujeme vydavateľskú Tatran, že sme mohli okúsiť takúto krásnu rozprávku.

Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
10.2.2022
Veršovaný príbeh s nádhernými ilustráciami
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Náš mladý pán je nadšený ornitológ a doma máme nemalú zbierku knižiek o vtákoch. Veršovaná novinka MAROŠKO VO VTÁČIKOVE nesmie v nej chýbať, a zaslúži si osobitnú zmienku.

Nie je to encyklopédia, ale jednoduchý príbeh. Maroško pasie ovce uprostred malebnej tatranskej prírody, a na chvíľu ho premôže únava. Sníva sa mu, že ho veľký orol odnesie do čarovnej krajiny Vtáčikovo, kde spoznáva rôzne slovenské vtáčiky a dozvedá sa o nich všelijaké zaujímavosti. Ako si ktorý stavia hniezdo, ako sa stará o malé, či je sťahovavý….

“Na bodľačí v tieni krovia
Sedia traja speváčkovia…

Stehlík spieva po záhradách,
Škovran v poli trilky skladá.
Slávik v háji šveholí…
Všetko ľuďom po vôli!”

S deťmi nečítame veľa veršovaných príbehov, preto vždy zostanú trochu zaskočené, keď začnem čítať knihu a ona sa rýmuje. Potom to večerné čítanie ale tak krásne plynie v rytme, že sa nám nikdy nechce skončiť. A ten nádherný pestrý slovník, tie výrazy, ktoré dnes v bežnej reči nepočujete a pritom znejú tak lyricky a rozprávkovo!

Celým dejom sa navyše prepletá odkaz, že ľudia sa často k vtáčikom správajú kruto - ničia im hniezda, zatvárajú ich do klietok, dokonca hádžu do nich kamene… Na konci má Maroško preto pre čitateľa aj zopár tipov, ako sa o vtáčiky čo najlepšie starať a neubližovať im.
Čítať viac
Alena Leškaničová
Overený nákup
18.11.2021
Sama som zvedavá, ako knižku prijme vnučka (6 a pol ročná). Uvidím po Vianociach a dám vedieť:-). Ja som ju prečítala a je prekrásna, text aj ilustrácie. Ďeťom treba kupovať a čítať, alebo ešte lepšie nechať ich čítať, knihy z nášho prostredia, približovať im minulosť našich predkov, slová málo používané, prípadne nárečové, náš folklór. Toho moderného textu, skratiek a nevhodne poslovenčených cudzích slov majú podľa mňa každý deň odvšadiaľ až, až. Tak babky, dedkovia, rodičia do toho! Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Maroško vo Vtáčikove - M.A. Jerský, Ján Hála (ilustrátor), Tatran, 2021
Maroško a Medko - M.A. Jerský, Ján Hála (ilustrácie), Tatran, 2020
20,68 €
Ušetríte 11,12 €

„Bola jeho Polárkou, pevným bodom, okolo ktorého sa krútil celý jeho svet. Bol presvedčený, že pokým bije srdce jemu alebo jej, ich osud bude nerozlučne spojený.“

Trója - Pád kráľov - David Gemmell, 2012
Trója - Pád kráľov
David Gemmell