Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Púchov a okolie z neba - Matúš Krajňák, CBS, 2021

24,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Púchov a okolie z neba - Matúš Krajňák, CBS, 2021
Púchov a okolie z neba - Matúš Krajňák, CBS, 2021

Púchov a okolie z neba

Okolie Púchova leží v údolí Váhu pod odvekým dohľadom Bielych Karpát a Javorníkov. O tom, že na území mesta už od nepamäti nebolo pusto, svedčí množstvo archeologických nálezov.... Čítať viac

Vydavateľstvo
CBS, 2021
Počet strán
126

Okolie Púchova leží v údolí Váhu pod odvekým dohľadom Bielych Karpát a Javorníkov. O tom, že na území mesta už od nepamäti nebolo pusto, svedčí množstvo archeologických nálezov. Tie najvýznamnejšie pochádzajú z okolia Púchovskej skaly, ktorá prenechala... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

24,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Nerovná hra - Vi Keeland, Ikar, 2024
Púchov a okolie z neba - Matúš Krajňák, CBS, 2021
24,95 €

Viac o knihe

Okolie Púchova leží v údolí Váhu pod odvekým dohľadom Bielych Karpát a Javorníkov. O tom, že na území mesta už od nepamäti nebolo pusto, svedčí množstvo archeologických nálezov. Tie najvýznamnejšie pochádzajú z okolia Púchovskej skaly, ktorá prenechala meno významnej pravekej kultúre púchovskej kultúre.
Púchov vznikol na významnej obchodnej križovatke, no jeho význam ešte viac vzrástol po výstavbe železničnej trate Púchov Horní Lideč. Nazýva sa aj Železnica generála M. R. Štefánika a v roku 2018 oslávila svoje 80. narodeniny. Ruka v ruke so stavbou železnice rástol aj priemysel. Púchovské podniky na výrobu pneumatík a oblečenia sa dodnes radia k najväčším na Slovensku. V regióne má nezastupiteľné miesto aj sklárska tradícia. Tunajšie sklárne v Lednických Rovniach vyrábajú už od roku 1892.

Stáročným strážcom regiónu je hrad Lednica. Zrúcanina starobylého hradu sa týči na strmom skalnom brale. Múry hradu síce už dávno vychladli, no isto vám radi rozpovedia jeden z mnohých tajomných príbehov uväznených v čase. Možno aj ten o nádhernej Katarínke. Tak ako Katarínka, podmanivou krásou oplývajú aj najmladšie slovenské kúpele v Nimnici. Poloha na slnečnom svahu, objatie malebných hôr a pokojný žblnkot vodnej nádrže z nich robia perlu medzi slovenskými kúpeľmi. Osobitným šarmom dýchajú aj lazy a kopanice roztrúsené po tunajších horách. Niekdajšia valašská kolonizácia tu zanechala svoje výrazné stopy.

V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
870709
Počet strán
126
Väzba
pevná väzba
Rozmer
250×170 mm
Hmotnosť
646 g
ISBN
9788081442803
Rok vydania
2021
Edícia
Slovensko z neba
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
CBS
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Muž a žena by mali byť spomalení, ako keď kráčaš pod vodou, mali by sa venovať každej bunke, každému nádychu pomaly a bez náhlenia.“

Tri smrtky sa plavia - Vanda Rozenbergová, 2018
Tri smrtky sa plavia
Vanda Rozenbergová