Ako sa z Freuda stal FREUD - Adam Phillips, Hadart Publishing, 2021

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Ako sa z Freuda stal FREUD - Adam Phillips, Hadart Publishing, 2021
Ako sa z Freuda stal FREUD - Adam Phillips, Hadart Publishing, 2021

Ako sa z Freuda stal FREUD

Zrod psychoanalytika

Ako sa z Freuda stal FREUD je príbeh mladého Sigmunda a jeho životného osudu, ktorý ho priviedol k titulu otec psychoanalýzy. Adam Phillips, popredný odborník venujúci sa... Čítať viac

Vydavateľstvo
Hadart Publishing, 2021
Počet strán
196

Ako sa z Freuda stal FREUD je príbeh mladého Sigmunda a jeho životného osudu, ktorý ho priviedol k titulu otec psychoanalýzy. Adam Phillips, popredný odborník venujúci sa Freudovmu životu, sa zameral na doteraz nezdokumentovaný život mladého chlapca... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 5 dní

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Tomáš Forró: Spev sirén. Absynt, 2024
Ako sa z Freuda stal FREUD - Adam Phillips, Hadart Publishing, 2021
14,90 €

Viac o knihe

Ako sa z Freuda stal FREUD je príbeh mladého Sigmunda a jeho životného osudu, ktorý ho priviedol k titulu otec psychoanalýzy.

Adam Phillips, popredný odborník venujúci sa Freudovmu životu, sa zameral na doteraz nezdokumentovaný život mladého chlapca vyrastajúceho v moravskom mestečku Příbor až po kariéru úspešného akademika a lekára. Freud bol najstarším, a protežovaným, synom židovských prisťahovalcov z východnej Európy. Phillips naznačuje, že psychoanalýza, ktorú Freud vymyslel, je odrazom psychológie imigranta. Psychoanalýza bola Freudov spôsob, ako sa vyrovnával s osudom Židov v Európe na konci 19. a začiatku 20. storočia. Bolo to obdobie paradoxov na jednej strane nebývalej slobody, na druhej rýchlo rastúceho útlaku.
Čítať viac
Počet strán
196
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
339 g
ISBN
9788099941589
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1296525
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Hadart Publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17

...mám rada, keď v knihe nájdem myšlienku, ktorá ma osloví až tak, že si ju zapíšem a vraciam sa k nej... Mnohé z nich nájdete aj v mojich recenziách kníh... Momentálne vyhľadávam životopisy umelcov, najmä maliarov a našla som záľubu v cestopisoch.

Jana Pešková
Overený zákazník
12.2.2023
ani úvod...
Ja som to, žiaľ, nedala. Naozaj som sa snažila prvých 50 strán, ale priveľa filozofických úvah, priveľa cudzích slov, priveľa dejín židovského národa a kolektívnej viny.
Mám rada životopisy, ale také beletrizované.
Čítať viac
21
Chvála pomalosti - Carl Honoré, 2024
Práve čítam
Chvála pomalosti

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
11.12.2021
Obohacujúce čítanie
“...psychoanalýza ľuďom užitočným spôsobom komplikuje život, pretože im ukazuje, ako veľmi komplikovaní sú oni sami.”

Adam Phillips v knihe Ako sa z Freuda stal FREUD dokumentuje život otca psychoanalýzy, Sigmunda Freuda, presnejšie najmä prvých 50 rokov. Freud pochádzal z rodiny židovských prisťahovalcov a jeho neľahké detstvo odohrávajúce sa v komplikovanej dobe malo zásadný vplyv na jeho smerovanie. Na pozadí historických, politických a sociálnych súvislostí a osude Židov v Európe koncom 19. a začiatkom 20. storočia sa dozvedáme, čo všetko Freuda formovalo a stálo za zrodom jeho diela.

Freudovi vďačíme za to, že o ľudskom živote dokážeme rozmýšľať iným spôsobom, že to, čo sme schopní vidieť, je úzko previazané s tým, k čomu sme slepí a mnoho problémov je zakorenených v detstve.

“Detstvo je príbeh, ktorý si dospelí ľudia o sebe vytvoria. A práve takýto príbeh sa ujal. A ujala sa aj psychoanalýza ako príbeh o tom, prečo by na príbehoch z detstva mohlo záležať.”

Phillips napísal skvelú biografickú esej, ktorá sa výborne číta a povie veľa nielen tým, ktorí sa zaujímajú o Freuda, psychoanalýzu a psychológiu, ale aj ľuďom, ktorí by do týchto vôd chceli len nazrieť. Okrem pútavého a obohacujúceho textu v nej nájdete aj fotografie z Freudovho života a nesmie chýbať ani legendárny gauč.

Ja som si čítanie veľmi užila, vypísala som si mnoho inšpiratívnych myšlienok a radím ju k tomu najlepšiemu z kategórie náučnej literatúry za tento rok. A obálka je rovnako úžasná ako obsah!
Čítať viac

Recenzie, kritiky

"Inteligentná a umne napísaná kniha."
Steven Marcus, The New York Times

"Skôr životopisná esej než komplexná biografia, keďže končí, keď mal Freud 50 rokov. Je to krásna, zrozumiteľná a veľmi poučná kniha."
Helen Meany, Irish Times

"Adam Phillips je jeden z najzanietenejších autorov píšucich o psychoanalýze... Jeho vlastný obdiv ku kráse a sile psychoanalýzy výborne poslúžil jemu aj čitateľom."
Vivian Gornick, New York Times Book Review

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski