Anna a Izabela - Andrea Gallen, Andrea Gallen, 2021

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Anna a Izabela - Andrea Gallen, Andrea Gallen, 2021
Anna a Izabela - Andrea Gallen, Andrea Gallen, 2021

Anna a Izabela

Anna a Izabela, dve dievčatá, ktoré by ani nemohli byť odlišnejšie. Anna je inteligentná rebelka z bohatej rodiny, Izabela poslušná dcéra farmára. Osud ich spojí v nemocničnej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Andrea Gallen, 2021
320 strán
4-5 hodín čítania

Anna a Izabela, dve dievčatá, ktoré by ani nemohli byť odlišnejšie. Anna je inteligentná rebelka z bohatej rodiny, Izabela poslušná dcéra farmára. Osud ich spojí v nemocničnej izbe, kde obe bojujú so strachom, s bolesťou a napokon aj jedna s druhou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
16,50 €

14,99 €

-9 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 14 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024
Anna a Izabela - Andrea Gallen, Andrea Gallen, 2021
14,99 €

Viac o knihe

Anna a Izabela, dve dievčatá, ktoré by ani nemohli byť odlišnejšie.
Anna je inteligentná rebelka z bohatej rodiny, Izabela poslušná dcéra farmára. Osud ich spojí v nemocničnej izbe, kde obe bojujú so strachom, s bolesťou a napokon aj jedna s druhou. Medzi dievčatami sa postupne vytvára zvláštny vzťah.
Ich príbeh nie je o chorobe.
Je o hľadaní odpovedí na otázky, ktoré so sebou prináša hraničná situácia, odlúčenie od rodiny a doterajšieho života. Je o nachádzaní vlastnej identity, zmyslu života, poslania.
Choroba dáva obidvom dievčatám šancu vidieť svet z iného uhla. Pomáha im vyrovnať sa s minulosťou a nemyslieť na budúcnosť.

Anna a Izabela je najnovším románom Andrey Gallen, autorky knihy Mrzáčik.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
465 g
ISBN
9788057033677
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1257423
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Andrea Gallen
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.2.2022
Zaujímavý príbeh
Je to zaujímavý príbeh, možno si neobľúbite hlavné postavy, ale to nie je ani potrebné. Kniha prináša zaujímavé myšlienky o živote, smrti a budúcnosti. Veľmi ma zaujalo vykreslenie vedľajších postáv.

Knihu by som odporučila tým, ktorí majú radi hlbšie príbehy. Príbehy, ktoré majú vrstvy. Tým, ktorí majú radi príbehy s vážnymi chorobami. Tým, ktorí si chcú prečítať niečo nezvyčajné.
Čítať viac
Adela
Neoverený nákup
25.11.2021
Kniha, ktorá sa vám dostane pod kožu
Andrea je skutočná spisovateľka. Jedna obzvlášť nadaná, talentovaná a húževnatá osôbka, ktorá je ešte aj taká skromná, že sa nepochváli. Otvorene hovorím - ja ju obdivujem! Jej knižný debut Mrzáčik som zhltla na trikrát vo vani, nedalo sa inak.

Nepoznám nikoho, kto takto famózne dokáže zložiť vetu, nájsť prirovnanie, z ktorého vám je do plaču, aké je výstižné. Vyberá si extrémne ťažké témy.

ANNA A IZABELA. Toto je jej druhá kniha spolu s pôsobivými ilustráciami, ktoré kreslila ona sama.

Ak máte radi hĺbku, táto kniha vám ju ukáže. Donúti vás zamyslieť sa nad životom, smrťou, vzťahmi, aj nad sebou. A to, že sa vám dostane pod kožu, nie je použité náhodou.
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
24.11.2021
Anna a Izabela
Jednoznačne jedna z najlepších knižiek, ktoré sa mi za posledné roky dostali do rúk.
Napriek ťažkej ústrednej téme sa číta úplne ľahko, dokonca by som povedala, že sa nedá prestať čítať. Hoci som si niekoľkokrát poplakala, na konci mala som pocit, akoby bol svet farebnejší, ako keď po dlhej dobe zaprší. A aj ten ohňostroj emócií nakoniec ustal a zostalo len príjemne na duši.
K myšlienkam spomedzi riadkov sa vraciam aj niekoľko týždňov po prečítaní. Čo je dobré a čo zlé, správne a nesprávne? Vďaka Anne a Izabele som našla iný uhol pohľadu na šťastie, vzťahy, výchovu a aj seba. Mám pocit, že sa vo mne niečo pohlo, smerom k lepšiemu, šťastnejšiemu ja.
Každému, kto má rád knižky, ktoré ho zmenia, odporúčam toto dielo všetkými desiatimi.
Čítať viac
23.11.2021
Krásny a pútavý príbeh, ktorý ma očaril.
Nečakala som to, ale kniha mě úplne pohltila.Za posledné roky je to jedna z najzaujímavejších kníh, ktoré som mala možnosť čítať. Je napísaná bravúrne. Je pre mňa ťažké vyjadriť slovami tú obrovskú škálu emócií, ktoré som zažila pri čítaní tohto príbehu o nádeji, vytrvalosti, pravde a ľudskosti.

Dej osadený do smutného prostredia nemocnice. Frustrácia, bolesť a smútok, rozdielnosť pováh a prostredia z ktorého pochádzajú je Jin a Jang. Vzťah s Izabely a Any je taktiež spracovaný veľmi uveriteľne. Postavy sú vykreslené kvalitne a do hĺbky. Spisovateľka výborne opísala ako formuje výchova a prostredie správanie sa dieťaťa, ako sociálne a rodinné vzťahy narušujú krehkú dušu dieťaťa. Príbeh je veľmi emotívny a nie len zo psychologickej stránky kvalitne spracovaný.
Spoločné súžitie v jednej izbe a dialógy, ktoré dievčatá spolu vedú Izabelu k pochopeniu samej seba. Začína vnímať situácie a udalosti, ktoré si predtým neuvedomovala a je postavená pred mnohé neľahké voľby.
Čas strávený v nemocnici nezostáva pre Izabelu bez následkov. Izabela sa vracia domov zmenená, chorobou a dobou strávenou z Annou. Anna ako silná osobnosť dokázala vyformovať v Izabele silu žiť a bojovať. A časom si aj vážiť seba.

Jediné, čo by som knihe vytkla je v druhej časti chýbajúca línia Anny.

Bolo to veľmi podnetné čítanie, plné múdrych myšlienok, skrytých medzi riadkami. Knižka ponúkla veľa podnetov k premýšľaniu. A to hlavne z pozície rodiča.
Kniha si ma získala a rovnako si myslím, že si získa aj vás. Určite stojí za prečítanie
Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
17.11.2021
Kniha, pri ktorej rozmýšľate nad zmyslom života
Silné dialógy, emócie, hľadanie seba samej, zmyslu života, hľadanie odpovede na otázku, prečo som tu. Čo je mojim poslaním? Kto vlastne som? Túto otázku si kladú v príbehu dve hlavné hrdinky. 15 ročná Anna a 11 ročná Izabela. Osud ich spojil v nemocničnej izbe. Spoločný menovateľ rakovina. Tá, ktorú si nikto nepraje. Ani pre seba, ani pre svoje dieťa. Dokonca ani rodičia, ktorí o svoje deti nejavia záujem a majú ich skôr ako módny doplnok.

Kniha Anna a Izabela vás prevedie vnútorným svetom prežívania dvoch mladých dievčat. Veľmi zaujímavo je v nej nitkami utkaná sieť rituálov, mýtov, tetovania, tetovacích salónov či symbolike jednotlivých znakov. Pri čítaní som sa pristihla, že rozmýšľam, odkiaľ autorka čerpala námet k napísaniu tejto knihy, nakoľko je evidentné, že jej nie je cudzia problematika týkajúca sa tetovania. To, že je veľmi dobre vystihuje jednotlivé črty a vlastnosti dievčat pripisujem empatii a ženskému prežívaniu sveta, ako aj schopnosti vcítiť sa do iných ľudí zažívajúcich rôzne, nie vždy príjemné situácie.
Kniha je podľa mňa určená pre vekovú kategóriu 15-99 rokov.
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
17.11.2021
Príbeh o tom ako si dva rozdielne svety k sebe nájdu cestu na celý život.
Kniha sa ku mne dostala po tom, ako ma samotná autorka oslovila, či by som si jej knižnú novinku prečítala a napísala recenziu. Aj keď žáner knihy nepatrí do kategórie, po ktorom bežne siahnem, po prečítaní stručnej charakteristiky knihy, ma príbeh zaujal a rýchlo som sa začítala. Hlavnými hrdinkami knihy sú spočiatku mladé dievčatá, ktorých životné cesty spojí choroba. Dievčatá pochádzajú z rozdielnych svetov, čo sa odráža na ich povahách, životných hodnotách, zdroji vnútornej sily a zároveň aj ich slabosti. Táto rozdielnosť uzavretá medzi štyrmi stenami vedie časom k vyhroteniu vzájomného vzťahu hrdiniek. Daná situácia spôsobí, že cesty postáv sa rozdelia a odvtedy ostáva otázne, či je vôbec možné ich ešte spojiť.

Kniha je napísaná príjemným rozprávačským štýlom, jazyk je zrozumiteľný. Príbeh detailne opisuje svety, z ktorých dievčatá pochádzali a ktoré formovali ich charaktery. Vďaka tomuto autorka pekne vykreslila ich komplikovaný vzťah a individualitu vo viacerých rovinách. Čitateľ má tak k dispozícii príbeh „dvoch osôb, večnosti priateľstva a lojality na celý život“. Dĺžka knihy je podľa môjho názoru adekvátna. Kniha je ilustrovaná samotnou autorkou a ilustrácie dopĺňajú dej a atmosféru celého príbehu.

Záver: kniha ponúka príjemný čitateľský zážitok na zimné večery a je dobrým darčekom pod vianočný stromček. Publikácia upúta skupinu čitateľov, ktorú zaujíma otázka šťastia jednotlivca a hodnota priateľstva.
Čítať viac

„Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo.. “

Most - Karen Kingsbury, 2017
Most
Karen Kingsbury