Budinka - Tomáš Najt, Eko-konzult, 2018

5,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Budinka - Tomáš Najt, Eko-konzult, 2018
Budinka - Tomáš Najt, Eko-konzult, 2018

Budinka

Mrcha, kretén a vynálezca

Internetová zoznamka, facebook, či internet samé o sebe sú skvelými komunikačnými nástrojmi. Ich výhody ale zatieňujú prípady ľudí, ktorých dohnali až k šialenstvu. Ľudí, ktorí... Čítať viac

Vydavateľstvo
Eko-konzult, 2018
256 strán
4-5 hodín čítania

Internetová zoznamka, facebook, či internet samé o sebe sú skvelými komunikačnými nástrojmi. Ich výhody ale zatieňujú prípady ľudí, ktorých dohnali až k šialenstvu. Ľudí, ktorí prišli o svoje životy pre svoju dôverčivosť... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

5,00 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 22 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Pozvánka - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024
Budinka - Tomáš Najt, Eko-konzult, 2018
5,00 €

Viac o knihe

Internetová zoznamka, facebook, či internet samé o sebe sú skvelými komunikačnými nástrojmi. Ich výhody ale zatieňujú prípady ľudí, ktorých dohnali až k šialenstvu. Ľudí, ktorí prišli o svoje životy pre svoju dôverčivosť, alebo len mali smolu, že na „druhom konci“ linky natrafili na pomätenú myseľ. Peter a Adam sa nikdy predtým nepoznali a v bežnom živote by na seba možno nikdy nenatrafili. Pasca nachystaná v internetovom priestore pre kohokoľvek, kto mohol byť ľahkou korisťou, ich obidvoch priviedla do Budinky. Tichej dedinky pánu Bohu za chrbtom. Tak ďaleko za chrbtom, že mu vo výhľade na to, čo sa tu odohráva, clonia nielen blízke hory ale aj hrubé múry domu hrôzy. Ani jeden z nich netuší, že má byť bábkou v podivnej hre šialených súrodencov. Tí žijú v chorobnej predstave, že ich ruky sú čisté. Príbeh boja o holý život pár metrov pod niekoho podlahou je o zúfalstve a takmer nulovej šanci na záchranu. Bez zbraní a bez jedla, kde falošnou podmienkou oslobodenia jedného z nich malo byť zabitie toho druhého. Väznitelia však nepočítali s tým, že z Adama a Petra sa stanú priatelia odhodlaní prežiť.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×220 mm
Hmotnosť
421 g
ISBN
9788080792732
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
434533
Štýl
napínavý, tragický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Eko-konzult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Budinka - Tomáš Najt, Eko-konzult, 2018
Blbovník - Kristína Tormová, Ikar, 2018
17,90 €

Hodnotenia

4,5 / 5

8 hodnotení

4
4
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Laura
Neoverený nákup
2.12.2020
výborný zážitok
Tak táto kniha bola pre mňa veľké prekvapenie a je dobrým príkladom toho, že nemáme súdiť knihu podľa obalu. Lebo úprimne, keby si mám knihu vybrať podľa obálky tak ma nezaujme, a ani mi k príbehu veľmi nesedí - našťastie je to však jediné zanedbateľné negatívum tejto knihy. Aj to však vynahrádzajú kresby, ktoré už tak často v knihách nenájdeme (rozprávkové sa nerátajú).

Budinka je veľmi netypický triler s veľmi originálnou, a navyše aktuálnou témou. Autor zasadil do príbehu myšlienku hrozby sociálnych sietí, a že nielen deti sa vedia nachytať. Prepojil to so šialenou rodinou, ktorá väznila 2 mladých chalanov, čo príbehu dodalo trilerové prvky. A navyše spomenul aj temný turizmus, iné negatíva sociálnych sietí - celkovo kniha ponúkla veľa poučných myšlienok, nad ktorými sa zamyslíte.

Aby som to v skratke zhrnula, tak postavy boli vykreslené naozaj dobre - niekomu som pevne držala palce, niekoho som neznášala, o ďalšom som chcela zistiť viac. Napätie v knihe bolo skvelé, prinútilo ma to knihu stále čítať, zhltla som ju na 2 posedenia. Napriek žánru, autor šikovne vsunul do knihy humor, nie veľa, tak akurát. Samozrejme sa mi páčilo aj to, že na konci ma veľa vecí prekvapilo, tak to mám pri trileroch rada. Veľmi sa mi páčilo, ako autor zasadil príbeh do slovenského prostredia a používal slovenské mená a nesilil to so zahraničnými. Dovolím si knihu prirovnať ku Karikovým hororovkám, ak sa vám páčil Strach, či Trhlina, toto by vás mohlo baviť tiež. A podľa mňa to bolo oveľa viac originálne.

Prečítajte si to, nepozerajte na obálku, na to, že je to slovenský autor, pretože je to vážne skvelé a veľmi vám to odporúčam.
Čítať viac
3.9.2020
Recenzia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Budinka ma naozaj veľmi rýchlo zaujala. Začiatok bol síce trošku mätúci, ale potom dej vysvetlil udalosti, ktoré tomu predchádzali a ja som sa postupne dostávala do obrazu. Nebudem prezrádzať príliš veľa z obsahu, ale išlo o to, že si Adam písal s istou slečnou na zoznamke. Už vtedy sa mi to zdalo veľmi divné, nechcela mu povedať, ako sa volá, či kde býva. Len ho nahovárala, aby nastúpil na autobus a vystúpil na konečnej, že ho tam bude čakať. No ja by som už utekala kade ľahšie, ale Adam sa dal prehovoriť, až sa nakoniec ocitol v dedinke Budinka. Dievčina sa mi vôbec nepáčila, správala sa dosť čudne. Raz bola milá, inokedy panovačná a dosť rozkazovala. Vedela som, že bude zle a mala som pravdu. Adama mi prišlo ľúto, sám bol dosť zmätený, tiež nevedel, čo sa deje. Kniha je písaná naozaj surovo, neberie ohľad na city a jednoducho vás núti čítať ďalej a rozmýšľať, prečo je to tak. Prečo je tá rodina taká divná. Ani pri konci som netušila, prečo to súrodenci robia, aký mali motív, ale postupne sa všetko vyjasňovalo a ja som bola čoraz viac a viac presvedčená, že sú šialení. Koniec bol prekvapivý, taký záver som naozaj nečakala. Kniha má aj veľmi poučný charakter, autor poukázal na nebezpečenstvo sociálnych sietí a čo všetko sa môže stať, ak sa necháme oklamať. Ak ste nečítali túto knihu a máte radi niečo temné, rozhodne po nej siahnite. Čítať viac
31.8.2020
"Sociálna sieť bola vždy dobrým sluhom. U tých ľudí, ktorým sa stala pánom, tým už asi nie je pomoci."

Autor sa pustil do témy, ktorá je dlhodobo aktuálna – čo môže na užívateľa v dobe internetu striehnuť na sociálnych sieťach. “Poukazuje na nebezpečnú ovládateľnosť súčasnej facebookovskej generácie, či riziká masovej hystérie.”

Mrazivý príbeh o dvoch chlapcoch, ktorí sa vďaka internetovej zoznamke spoznajú s dievčaťom žijúcim s bratmi v zapadnutej dedinke, je plný napätia a zúfalého boja o prežitie. Zaujímavo a originálne vystavaná kniha pretkaná pomätenosťou a podivnosťou a doplnená autorovými ilustráciami je napísaná natoľko pútavo, že stránky miznú pod rukami. Postavy Petra a Adama sú vykreslené veľmi realisticky, cítite ich strach, hlad, beznádej, držíte im palce, aby našli akýkoľvek spôsob úniku z pekla, v ktorom sa ocitli.
Hoci sa už na úvod dozvedáme, čo príde v priebehu knihy, nečakaný a otvorený záver prekvapí.

Odporúčam prečítať. V prípade, že považujete internet a sociálne siete za bezpečné a anonymné miesto, táto kniha Vás vyvedie z omylu.
Čítať viac
Michaela Bobekova
Neoverený nákup
20.7.2020
Zaujimave
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prišla ku mne ako darček a ja nečítam. Lenže stalo sa niečo take ako že sa dva svety zrazili, moria vyschli a ja som sa zacital. Prvé slovo v knihe je vulgarizmus a.... potom už nič take nezaznie. Kniha sa drží na slušnej úrovni vyjadrovania. No hlavne ten nápad siahnuť po Facebooku ako zlu. Po zoznamkach. Neidentifikovala som ktorá zoznamka to má byt. Ale asi to bol zamer. Je to napínavé. Zo začiatku síce poznám záver ale ako sa k nemu dopracuje pribeh to je už iné kafe. Čítať viac
Míro
Neoverený nákup
27.5.2019
páčilo. Originálne :-)
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh sa nepodobá na nič, čo som už čítal. Len netuším, či čakať druhý diel, alebo nie. Ten záver je taký, že otvára takú možnosť, aj keď pri tom všetkom čo sa človek dočíta, by som nečakal nič na pokračovanie. Facebook a viralita ako vrah - dobrý nápad. Čítať viac
L. Érsek
Neoverený nákup
5.2.2019
Príbeh a celé to intro s vnútrom je zásadne v kontraste s obálkou. Príšerný úvodný obrázok má akési to tajomno, čo má navodiť neviem čo. Ak by som mal kupovať podľa obalu, nech platí to staré známe „nesúď knihu podľa obalu“. Keby som knihu nedostal, ani po nej nešahnem. Potom si prečítate recenziu M. Zakopčana a dostanete chuť čítať. Celé toto vydavateľstvo keď nazriem ďalej po vašej predajnej ponuke, má strašne zlé obálky (z roku 1905). Pri podivnom názve Budinka je hlavnou útočnou zbraňou príbehu súčasná tematika. Sociálne siete, internet, problémy medzi mladými, šialenými. Psychopatmi aj tými, čo k nim majú na krok. Na parádu. Nikdy by mne osobne nenapadlo predstaviť si príbeh zavretých ľudí v nejakej pivnici, bez poriadneho svetla, vody a jedla. Netuším, čo by si mal čitateľ predstaviť, čo by sa mu malo odohrávať v hlave a čo by sa malo odohrávať v hlave človeka, ktorý je zavretý v takej pivnici. Príbeh je bez preháňania zaujímavý tým, že tu vážne ide o zúfalstvo väzenia u mentálne chorej rodiny. Keď vám všetky tie všelijaké zdieľačky na Facebooku pripadajú ako choré, potom toto je príbeh podľa gusta. Keby som sa v úvode nedozvedel niečo z toho, čo príde neskôr, tak aj navzdory zastaralej na prednej strane dám 5 hviezd. Ale je to na štyri. Čítať viac

Tomáš Najt

Čítať viac
Kúpte spolu
Budinka - Tomáš Najt, Eko-konzult, 2018
Blbovník - Kristína Tormová, Ikar, 2018
17,90 €

„Empatia, schopnosť počkať, pocit pokoja či lásky sa nedajú pestovať tempom skleníka a vyžadujú pozvoľný rast.“